Bábätko v 28. týždni

nadaa1
7. sep 2015

Ahojte dievčence. Som v 28 týždni tehotná a chcela by som sa informovať aký máte názor na to vy. Moje bábätko kope ale slabo pred týždňom do zadu som ho necítila iba slabúčko ked ho trocha poštuchám občas kopne ale nie vždy teraz do zadu 3 dni som nič necítila iba ked tak slabo je to v poriadku ? Som 1 rodička a mám strach o bábo ale nemám žiadne bolesti ani krv ani nič podobné iba blbý pocit a už asi približne 4 dni nemôžem spať stále sa prevrácam z boka na bok a potom spím po obede. Ak by bolo niečo s bábom tak by som to niejako cítila alebo telo by mi dalo vedieť že dačo nesedí ?? Tak ako to je pri zuboch že tam mám dieru a ma to bolí ked niečo sladké ziem a podobne. Idem zajtra k doktorovi a bojím sa čo mi povie ale zároveň sa teším že uvidím malé. Už nemám veľa do pôrodu sa neviem už dočkať. Bábätko zostane vždy v brušku však ? Nevyparí sa len tak ??? Ono tam stále je či ?? Je to blbá otázka ale niekedy si myslím že tam nieje neviem prečo dakujem 🙂

bonaqa2013
7. sep 2015

ale maminka, nemysli takto katastroficky. Môj syn - prvé tehu tak toho som nepočula aj mesiac. Nemala som vôbec strach , bolo mi to jedno. lekár povedal, že je tam, že si hovie, že mu je asi dobre. mal pravdu. Bol tam a syn keď sa narodil mal takmer 4 kg. Niekedy si ešte nato spomeniem....

siska53
7. sep 2015

@nadaa1 a nemas placentu vpredu? Ak sa obavas,sups k doktorovi. Pre tvoj klud. Vysvetli mu to,preco si prisla,ze sa obavas,ze s babom nie je nieco v poriadku. Radsej zbytocne ako neskoro. My ti do bruska nevidime. A nie..babo sa nevypari len tak.

Ja som maleho tiez menej citila (esteze som na kona nechodila,inak by bol zo mna uzlik nervov),zvacsa len ked stikutal a vecer.
vraj sladke pomaha na "rozhybanie " babatka. Ja som.napr.aj na monitore srdiecka maleho necitila,ze ma kope a lakala som sa cudnych zvukov na nahravani. A sestricka,ze to sa babatko hybe. Ja: fakt? Ja nic necitim..
Maleho som viac citila v noci,ked som si lahla spat,vtedy. Cez den skor len,ked stikutal.
Druhe dietatko som citila omnoho viac a intenzivnejsie.

maminkasisa
7. sep 2015

ak sa obavas, ze babatko necitis, tak sup k doktorovi, radsej zbytocne ako neskoro...
ak mas dieru v zube tak k zubarovi a este ak Ta to boli, samo sa to nezahoji, co najskor, vsak uvidi, ze si tehotna, nikdy nevies, ci nepojdes do nemocnice, alebo sa nieco vyskytne, tak nech Ti to rychlo urobi, a ked porodis, tak uz potom budes mat este menej casu...

seahorse27
7. sep 2015

Jeeemine, tento príspevok tu uz raz bol, ak sa nemylim a vtedy ta vsetky posielali k lekarovi, ak necitis pohyby. To su otazky dospelej zeny, ze ci sa dietatko v 28.tt moze vyparit??? Rozum sa mu tu uz zastavuje....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre