Ako zvládate časté močenie v tehotenstve?

lexilaracroft
11. jan 2016

Mam problemy... Ked si kichnem tak mi cvrkne alebo ked zakaslem da sa proti tomu nieco robit? S tym ze sa v noci budim cikat castejsie ako moja 20 mesacna dcerka som sa uz zmierila ale behom dna ma to otravuje. Stale citim plny mechur ked nejdem hned tak ma to zacne bolet ako pri zapale a ked si sadnem zo mna vide sotva par kvapiek. Je to normalne ci to mam zacat riesit. Poradte

tova
12. jan 2016

da, pouzivaj hrubu vlozku a men podla potreby.

limetka69
12. jan 2016

😀 pockaj este mesiac.... Az potom to polezie na nervy.ano je to normalne, mechur nema miesto a bude ho mat este menej. 🙂 cvic panvove dno, trochu pomoze a nos intimky.... 🙂

stanka2612
12. jan 2016

Je to uplne v poriadku,ja cele tehu zatial nosim intimky pretoze mam stale pocit,ze mi "cvrkne" a na zachod beham nonstop a vycikam styri kvapky ale mam pocit,ze v mechuri mam minimalne liter 😀 je to v poriadku a bude este horsie 😉

pribinak
12. jan 2016

Treba cvičiť cviky na posilnenie panviveho dna a cvik, ze uprostred cikania proste prestať, uplne zastaviť tok, chvíľočku počkať a začať cikat znovu

maria117
12. jan 2016

@lexilaracroft pozri kogelove cviky, ako pisala @pribinak

lexilaracroft
autor
12. jan 2016

Dakujem za rady. Na tie cviky na posilnenie panvoveho dna by ste mi mohli poslat link na youtube alebo tak ak mate nieco okuknute

ukulela
12. jan 2016

@lexilaracroft neviem, ci na kegelove cviky bude link 🙂 je to o tom, ze stiahnes zvierace, akoby si chcela zadrzat moc. ako pisala pribinak. tu je nieco k tomu. nam to vysvetlovala aj na tehotenskych cviceniach.
http://www.zdravie.sk/clanok/45979/kegelove-cvi...
a k tomu castemu moceniu, nuz, lepsie nebude 🙂 ale si si ista, ze nie si prechladnuta? nestipe ta pri moceni ako pri zapale? skus brusnice (ak mas moznost, najlepsie domacezavarane, nie sladene z obchodu) alebo brusnicovy dzus. a vecer pit co najmenej.
ak budes pravidelne cvicit tie kegelove, pomoze ti to aj pri porode a aj po porode.

lexilaracroft
autor
12. jan 2016

@ukulela dakujem cviky rozhodne skusim. Nemyslim ze som prechladnuta boli ma to iba na vecer aj teraz lezim s nahrievanym macom to je termo flasa v tvare maca. Teply obklad mi pomaha. Brusnice jedavam pravidelne od kedy som bola nachladnuta tri krat za rok pred tehotenstvom. Zajtra mam doktora tak mu to spomeniem hadam mi spravy nejake testy

ukulela
12. jan 2016

@lexilaracroft tak uz potom len dohovorit malemu obyvatelovi,nech sa laskavo otoci tak, aby netlacil na mechur 🙂 ale zasa povedz si, ze ak toto ma byt najvacsiproblemv tehotenstve, ta to je malina 🙂

lexilaracroft
autor
12. jan 2016

@ukulela dakujem za link. Ten clanok sa mi velmi pacil uz som o tom pocula ale len orientacne. Cvicim podla videa na youtube pre tehulky a tam to spominali ale noc sa tomu nevenovali. Ved hadam to pomoze uvidime co sa zmeni. Snazim sa cvicit viac ako pri prvom babu lebo som isla cisarskym mala sa zasekla na boku pod bedrom a nechcela von. Teraz mi doktor hovoril ze je velka pravdepodobnost ze pojdem zase cisarskym stehy by mohli prasknut. Hadam to nebude nutne no uvidime. Pred tym som to cvicenie odflakla no to uz som asi odbehla od temy. Viem ze problemy s mocenim nie je nic v porovnani so 14hod porodom co mam za sebou. Ale radsej sa zaoberam pritomnostou a na porod sa snazim nemyslet 😀 no panic no stres

agiagi
13. jan 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

nejako to uz len musime zvladnut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre