Ako je to s pohlavím pri rýchlo/pomaly stúpajúcom hCG?

16. máj 2022

Ahojte, všímam si tu v diskusiách, že ženy, ktorým pomaly stúpalo hcg, resp. testy tmavli pomalšie, že aj týždeň len "duchovali", majú chlapca a tie ženy, ktorým testy tmavli rýchlo, zo dňa na deň, resp. z hodiny na hodinu, majú dievča... Teda mne to aspoň tak príde, keď sledujem ako sa niektoré baby pýtajú v diskusiách na svoje testy, či netmavnú pomaly alebo príliš rýchlo... Tak v komentároch som si to tak začala všímať... Môže na tom niečo byť? 🙂

babovka2321
16. máj 2022

A tebe ako rychlo tmavli?

nina004
16. máj 2022

U syna testy tmavli rýchlo aj som na 9DPO už mala pekné čiarky. Teraz som mala pekné čiarky už 8DPO a aj testy tmavli ešte rýchlejšie ,clearblue ukazoval o týždeň viac,ale ešte neviem ,čo to bude tentokrát 🙂

autor
16. máj 2022

No ja som pred tým spravila vždy len jeden test, keď mrcha meškala... Čiže netuším.. no od kedy som na MK a zistila som, že sa dá testovať už pár dní pred mrchou, tak tmavli pomaly, až po cca týždni nabehli čiarky, aké som čakala... Ale aj napriek niekoľkým testom doteraz, bol prvý odo dňa mrchy relatívne rovnako tmavý/svetlý ako testy v ďalšie dni... Akoby ani testy netmavli prvý týždeň, ani tie dni pred mrchou...

babovka2321
16. máj 2022

No i moje vyzerali prve dni takmer identicky, ale tiez som testovala velmi skoro.. a potom uz tmavli rychlo. Ono kedze hcg sa zdvojnasobuje, tak 2x takmer nic je opat takmer nic .. ta krivka stupania hcg je taka, takze podla mna to zavisi iba od toho, kto kedy zacal testovat viacmenej 🙂 pripadne od testu

domka222
16. máj 2022

U mňa naopak. Vôbec by som sa toho nedržala

ukulela
16. máj 2022

1. syn test pozitivny az tyzden po meskani, 2.syn tmavy test v den vynechania.

barbora0308
16. máj 2022

Nema to s tymto absolutne nic spolocne 🤷

nika0204
16. máj 2022

Cakam chlapceka a dve jasne ciarky som mala na druhy den ked mali prist MS..podla mna somarina ako aj vserky tie podla priznakov vsetko mam opacne 😀

miskamicha
16. máj 2022

Pri dievcatku zvykne byt vyssie hcg 🙂 ano. Pri chlapcovi nizsie. Daju sa o tom najst aj clanky

ildiko36
16. máj 2022

Skus pozrieť metódu Ramziho, keď maš sono z prvej poradni ca do 12tt, mne to vyslo pri vsetkych tehotenstvach aj kamarátkam , podla toho ako leží plod da sa zistiť pohlavie

iwesska
16. máj 2022

To je dobra blbost. Ako potom vysvetlis,ze zena ma dvojicky chlapca a dievca a len 1 hodnotu HCG ? 🤔 Ani s mojimi detmi to nevychadzalo. To je informacia podobna vesteniu z kariet,alebo z kristalovej gule.

autor
17. máj 2022

@ildiko36 áno, aj to som počula, ak sa nemýlim, tak keď je placenta vpravo, bude to dievča, keď vľavo, chlapec... aj keď taký výraz som ešte nepočula, vždy mi povedali, že je buď placenta vpredu alebo vzadu 😅
Ale dcéra na sone bola otočená chrbatikom k môjmu prvému boku, čiže tvárička smerovala podľa sona vpravo... A aj pri prepichnuti plodovej vody bolo vidieť, aj keď už bola hlavičkou dole, že je v ľavej časti brucha... Možno na tom niečo je 😁

smolinka322
17. máj 2022

My cakame chlapca a test som mala tmavsi ako kontrolnu ciarku uz pred ocakavanou menstruaciou takze asi by som sa toho nedrzala.🙂

tehula2016
22. máj 2022

Ja som to mala presne opacne..pri chlapcoch velmi skoro pozitivny test,rychlo to tmavlo,pri babach som myslela ze asi pojde o biochemicke tehu,rovnaka ciarka niekolko dni,az neskor to pekne tmavlo..testovala som aj s clearblue,pri chalanoch v den ocakavanej ms 2-3,pri babach tyzden po vymeskani stale 1-2..

ukulela
22. máj 2022

keby tobolo take jednoduche a pohlavie by sa dalo urcit podla polohy placenty, alebo vysky HCG, tak by to ti doktori vedeli .... vsetky tieto prepodklady sa zakladaju na tom, ze mas vysoku 50 percentnu pravdepodobnost, ze uhadnes. vprao-vlavo, hode-dole, sumi soda bicarbona - nesumi. je to 50:50 ze sa trafis ... preto je to take oblubene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre