Ako dlho pred oGTT ste nejedli cukor?

gabym
8. jan 2023

Ahojte, pred oggt testom na tehotenskú cukrovku ste koľko hodín pred odberom nejedli cukor? Má byť dieta 12 hod pred, ale teraz čítam na letáku k Glucosepro že by mala byť 3 dňová uhľohydrátova dieta pred odberom..

ropucha6
8. jan 2023

@gabym tri dni pred tym nejest cukor? Aky by to malo zmysel, ved by boli skreslene vysledky. Riad sa tym, co ti povedal lekar.

gabym
autor
8. jan 2023

@ropucha6 možno myslia tou diétou, že menej cukru tie 3 dni pred tým

ropucha6
8. jan 2023

@gabym rozumiem, ale urcite nie. Ved pointa je zistit, ako na tom si, normalne predsa dietu nedrzis.

gabym
autor
8. jan 2023

@ropucha6 no veď, zato mi to nešlo do hlavy

gabym
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
7kikuska7
8. jan 2023

Jedla som normálne úplne deň predtym, len od 19 večer som už nejedla nič a ma sa piť len voda/nesladeny čaj, objednaná som bola o 7 ráno.

majlo1234
8. jan 2023

Asi je to nazor od nazoru, logicky by si sa mala stravovat ako bezne. Mne vsak diabetologicka povedala, ze odporuca pred testom dva tri dni odlahcenu stravu od sacharidov. Vcul neviem ako to je, v kzdom pripade zdrave telo sacharidy zvladne

1mina
8. jan 2023

Tiez som to poznala tak ze pointa je zistit akos te natom ked jete normalne - zvysok tehotenstva predsa budete mat potom taky cukor ako jete bezne 🙂 mne iba povedalu ze nejest tusim po 19:00, aj to som si teda dala na veceru len chleba a zeleninu, sunku, nie nieco sladke , ale cez den v robote som este jedla kolac 😀

amelia89
8. jan 2023

Mas jest normalne. Je uplne zle drzat akukolvek dietu/nejest den predtym atd. Ty na ogtt ides nalacno,to znamena ze 8h pred tym nejes. Ak si aj mala vecer pizzu a cukriky a si zdrava tvoje telo sa s tym vyporiada a test bude ok.. Neodhalena tehotenska cukrovka je nebezpecna….

gabym
autor
8. jan 2023

tak samozrejme, jedla som normálne ale sladké som si dnes nedala. Naposledy včera večer..

amelia89
8. jan 2023

@gabym ak mas tehotensku cukrovku tak ju mas… po vypiti glukozy sa to zobrazi tak ci onak, ak ju nemas tak ju nemas a je jedno ci jes sladke cez den alebo nie

jesenzima
8. jan 2023

Normálne som sa stravovala pred tým, bez obmedzení ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre