Aké vážne je riziko Downovho syndrómu pri výsledku 1:300?

ivanka124
6. dec 2019

Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, prvá genetika mi vyšla dobre a teraz z druhej mi vyšlo riziko downovho syndrómu 1:300. Mám 28 rokov, 16tt, viete mi niekto poradiť ci je to moc? Dakujem

mima1
6. dec 2019

Ja som pri prvom mala 1:80 maly je ok. Mala som 36rokov. Teraz cakam druhe a mam 1:1100 vek 40.
Kamoska mala 1:150 tusim a tiez je maly ok

anjelicek26
6. dec 2019

Švagriná mala 1:3 a synovec je nadpriemerne inteligentné a super športovo nadané dieťa👍 tieto štatistický rátame testy by mali zakázať, len desia mamičky.

fajnzienka
6. dec 2019

Ako vôbec by som sa nad tými testami nezamýšľala... ak chcete mať istotu, dajte si urobiť trisomy test. Nám vyšlo pri prvom bábu riziko na ráštep 1:3 a pri druhom na downov syndróm 1:45... mám doma dve krásne a zdravé deti.... len zbytočne celé tehotenstvo stres a plač.

sarah1988
6. dec 2019

@ivanka124
Dobry den.
Ja som tymto presla tiez..
Vyslo mi 1:150
A mala som 27 rokov
Tiez som mala strach.
Vyriesil to az trisomy test
Medzitym som vsak citala snad asi milion prispevkov o tom ako to to tehotnym vychaza zle..
Je to taky nezmysel ..
Je to len matematicky priklad
Staci ze nieco z tych udajov nieje ivedene celkom presne a potom to takto vyjde.
Tak mi to bolo.povedane aj na genetike
Trisomy bol samozrejme negativny
Moj dr hned povedal ze sono a vsetko.je v poriadku a ze sa tym nemam znepokojovat
Neskor pri morf.ultrazvuku povedal ze nic co by tomu nasvedcovalo nevidi
Dcerka je zdrava💓
Verim ze to dobre dopadne aj u Vas💓

sarah1988
6. dec 2019

@fajnzienka presne tak
Aj ja som stredovala plakala
Potom mala prestala akurat priberat..
Len nas strasia😥

asia83
6. dec 2019

@ivanka124 Už som to tu písala. Je to BIZNIS, nič viac, tieto tripple testy. Veď keby vyšli pozitívne, ktorá by si dala urobiť 400 eurové testy či by išla na 100 eurové sono? Žiadna. Jednoducho čím je dieťa mladšie (neskoršie oplodnenie, neskoršia ovulácia), tým je riziko vyššie. Keby vám ten test urobia o dva týždne, výsledok by bol, v prípade zdravého dieťaťa, napríklad už 1:5 000.

babatkoo
6. dec 2019

Ja som mala 32 r. a vyslo mi 1:16 na down. Lenze na ultrazvuku bolo vsetko absolutne ok. Nakoniec som nesla ani na amnio. A mam zdraveho 4 r. syna

alojzova
6. dec 2019

@ivanka124 ja mam 1:90

mirabela13
6. dec 2019

Ahojte mám 37 tokov doma 2 deti čakáme 3tie tiež mi vyšli zle testy na DS 1:95😥 stále plačem ,bojím sa čo bude. V pondelok idem pánovi doktorovi Ondrejčakovi do Ba na prvé vyšetrenie som v 13tyž.tehotensta.

evalin88
6. dec 2019

@mirabela13
@ivanka124 ja som mala 1:30 na DS v 29 rokoch, malý je zdravý, drzim palce

asg
6. dec 2019

Pri prvej dcére dom mala 1:9 a mala som 30 rokov.v rodine máme downov syndróm.mala som strach,ale panika ani nič tam nebolo.povedali sme si s mužom,že aj keby,tak si to necháme,veď tie deti sú krásne. (Down v rodine vznikol novou zlou kombináciou.) Genetika a amniocenteza boli negatívne.mam doma 2 krásne zdravé deti.

z1984
7. dec 2019

Ja som mala z krvi 1:160 a zo sona 1:566. Nesli sme na ziadne testy. Ja si myalim ze to bude ok

alojzova
8. dec 2019

@z1984 a kolko mas rokov

ivanka124
autor
8. dec 2019

@alojzova 28 rokov mám

alojzova
8. dec 2019

@ivanka124 teras velmi casto vychadzaju pozityvne

z1984
8. dec 2019
mirabela13
10. dec 2019

Ahojte tak bola som na vyšetreni u pána doktora Ondrejčaka.Ten mi povedal že hlavnú rolu hrá vek matky a nie pomer ja som mala 1:95. V januári idem na odber plodovej vody, dúfam že všetko dobre dopadne a maličké bude zdravučké.😊

alojzova
10. dec 2019

@mirabela13 ako ze vek matki nerozumiem?

mirabela13
10. dec 2019

Ano tam je dôležitý vek matky.

alojzova
10. dec 2019

@mirabela13 akoze ked ja mam 20a mi vyslo riziko 1:90 tak mam vedsiu pravdepodobnost ze bude babo chore

zuzankkaa1
10. dec 2019

Ja som mala 1:12 na amnio som nebola maly ma 3r a je zdravy. Ked bolo do 16tt vsetko ok,je nepravdepodobne aby malo downa,ukazalo by sa to skor na utz

alojzova
10. dec 2019

@zuzankkaa1 ahoj no mne prve testy vysli ok druhe mi vysli uz s rizikom

zuzankkaa1
10. dec 2019

@alojzova mne tak povedal dr pri morfologickom utz,cisto nasraty bol,ze nechape,na co posielaju zeny na komplikovane vysetrenia v strede tehotenstva ze maju downa,ked doteraz bolo vsetko ok...ze tak to nefunguje,ze 16tt sa dieta vyvija dobre a zrazu down

mirabela13
11. dec 2019

@alojzova Nad 35 rokov že tam je väčšie riziko. Ale ja už ničomu neverím veľa sa hovorí o tom že to je len biznis! A asi to tak ak bude!

mirabela13
11. dec 2019

Môj doktor hovoril že teraz dosť často vychádzajú zlé výsledky s krvi!

ivanka124
autor
11. dec 2019

Ahojte, bola som dnes na genetickom vyšetrení a doktorka mi povedala, že som v šedej zóne, to znamená že som na hrane.. Presvedčila som sa o tom, že netreba sa stresovať lebo to nestojí zato a nebudem predsa ubližovať krpcovi kvôli mojim stresom🙂

mirabela13
12. dec 2019

Ahoj robili ty aj amniocentezu?

ivanka124
autor
12. dec 2019

@mirabela13 ahoj nie, nerobili mi nič, pretože som odmietla všetky odbery,mala som len konzultáciu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre