3D ultrazvuk na Orave

dzulik_
19. mar 2018

Ahojte, prosím viete mi poradiť kde by sa na Orave dal absolvovať 3D ultrazvuk, resp. ktorý doktor robí ultrazvuk aj iným tehuľkám, nie iba svojim pacientkam? 🙂

shades3
20. mar 2018

na Orave neviem, my sme z BA a trepali sme sa do Martina za Mudr Grochalom - kapacita najvacsia, sukromnik, berie hocikoho, len sa musis jasne, ze objednat, cena 70 EUR (morfo ultrazvuk v 3D respektive 4D) plus 5 eciek za fotku a 10 eur za napalenie na usb. Ak ti ide len o 3D obrazky, urcite nieco najdes blizsie, ak ti ide o skutocnu kapacitu na vysetrenie babatka, tak radim ist za nim aj dalej. drziim palce

dzulik_
autor
20. mar 2018

@shades3 áno, chcela som ísť aj tam, ale už som v 23tt, takže sme to už nestihli.. chcem ísť na 3D hlavne z toho dôvodu, že moja dr mi robila ultrazvuk len po 20tt a potom už len jeden po 30tt 😖 a chceli by sme s mužom už aj vidieť nášho drobca 🙂

shades3
20. mar 2018

@dzulik_ aha, no chapem.. ale Grochal robi aj v 30tt, tak to mozes radsej k nemu, ako u svojej dr.. 🙂 alebo sa ho spytat, ci to moc vadi, ze si uz 23tt.. on si sam vybavuje telefonaty, takze to mozno stoji za to, ale nikdy som sa nedovolala a vzdy zavolal naspat.. 🙂 ved co ine zisti teraz, ako v 20 tt? Akurat, ze by mozno bolo neskoro na nejake rozhodovania, ak by mal zle spravy alebo co.. podla mna teda.. :(

dzulik_
autor
20. mar 2018

@shades3 ja som to našla kdesi na jeho stránke, ale je možné, že len ten morfologický ultrazvuk robí do toho tuším 22tt.. a obyčajný 3D možno aj stále, len ten bol taký zameraný na vývojové chyby atď 😉

shades3
20. mar 2018

@dzulik_ ja na tvojom mieste mu zavolam, ved to nic nestoji 🙂 a on urcite zavola naspat a spytas sa ho, ci ti urobi normalny 3d.. ale zas ked ti nejde o tie morfo chyby, tak zbytocne sa asi trepat az tam, ci? ked hodis do googlu 3d orava, urcite ti nieco najde..

dzulik_
autor
20. mar 2018

@shades3 ja som chcela aj nejaké skúsenosti žienok odtialto, ktoré to absolvovali 😉 no nakoniec som našla aj na Orave, dvoch lekárov, z čoho jeden to robí iba svojim pacientkam, ale druhý ma objednal, tak sa teším 🙂 aké to bolo v tom Martine? Bola si aj s mužom?

shades3
21. mar 2018

@dzulik_ no tak asi si to oravacky necitaju 🙂 neverim, ze nikto nema skusenosti, len si to asi nevsimli.. ano, bola som s muzom, musel nas odviezt a pindal, ale spojili sme to s dovolenkou v Oscadnici, tak sa potom trosku ukludnil. bolo to super, za 20 minut sme boli vybaveni, vobec sme necakali, dosli sme o dost skor a hned nas vzali, vsetko pozrel, vysvetlil, a kedze si krpec schovaval dost tvar a mal furt ruku pred nou, tak nam nezauctoval ani fotku ani usb kluc, a pritom su to pekne obrazky, a s fotkou sa vyhral, vyretusoval, fakt je krasna 🙂 ale mne slo hlavne o to, ze potvrdil, ze je uplne zdravy, vsetko v poriadku, vsetky organy ako maju byt 🙂 aj muz bol potom spokojny 🙂 a velmi fajn prostredie, male, ale ciste a prijemne 🙂

dzulik_
autor
21. mar 2018

@shades3 mne sa to tiež nezdá, že by nik nemal skúsenosti 😝 vy ste to mali ozaj ďaleko, ale ak to za to stojí, tak prečo nie, tiež by som šla tam, keby som sa skôr rozhodla, len ležala som aj v nemocke atď... 😉 ja sa hlavne teším na to, čo povie muž, chcel ísť so mnou aj na normálny 2D ultrazvuk, ale u nás to doktorka neumožňuje 😕

shades3
21. mar 2018

@dzulik_ no tak to je potom jasne, ak sa ti nedalo, ze si nemohla 🙂 ja som presne povedala, ze mi to za tu dialku stoji - klud na dusi je na nezaplatenie. vela doktorov to nema, nechaju si za to platit na specializovanych pracoviskach.. urcite to bude fajn 🙂

dzulik_
autor
22. mar 2018

@shades3 ja verím, že aj naše drobčiatko bude v poriadku, už sa teším ako ho uvidíme v nedeľu trojrozmerne ❤ je to naše prvé, tak sa zo všetkého strašne teším a zároveň obávam 🙂

shades3
23. mar 2018

@dzulik_ urcite bude xxxx neboj! ja som sa pri prvej len stale stale tesila, ani mi nejake obavy nenapadli.. to az teraz, a to kvoli MA minuly rok.. inak by som si nic nepripustila..

denisekkk
23. mar 2018

Ja som u Grochala bola v 26tt a zistil diagnozu kt mojmu unikla a po porode sa potvrdila. Urcite chod ku Grochalovi on je kapacita

denisekkk
23. mar 2018

@dzulik_ a na orave robi 3d moj dr Tholt. Pri prvej mi robil on a pri druhej som sa nesla objednat kedze mal vela tak som sla ku Grochalovi

dzulik_
autor
23. mar 2018

@shades3 ono to veľa spraví pozitívne myslieť, nič si nepripúšťať, ale keď je možnosť tak treba skontrolovať či je všetko OK.. tiež som povedala, že pri druhom už nechcem stresovať, že sa hneď objednám ku Grochalovi a budem aspoň kľudne spávať 🙂

@denisekkk áno ja idem k Dr. Tholtovi, počula som naňho len dobré recenzie, veľa ženám pomohol, tak snáď bude mať aj pre nás len dobré správy 😉

sonulka8
23. mar 2018

@dzulik_ ja som z dk a bola som v Mt v Heliose..objednala som sa cez net a do tyzdna mi dali termin..platila som tusim 50e (dvd kde bola malinka v pohybe a asi 5fotiek🙂 ) bol aj manzel,p.dokt.velmi mila,vsetko nam poukazovala,vysvetlila...za mna parada🙂

denisekkk
23. mar 2018

@dzulik_ Tholt je urcite skvely odbornik to ano, ja som s nim spokojna a vdacna za obe dcerky. ale druha dcerka ma taku dg ktoru maloktory dr vobec pozna , na to uz zas dobry Grochal.

sonulka8
23. mar 2018

@dzulik_ a co sa tyka dr.Tholta,ano je skvely odbornik..no poznam min. 4 zeny,kt.od neho odisli .. mam pocit,ze si toho nabral na plecia velmi vela a teraz nestiha... v kazdom pripade drzim palce🙂

shades3
24. mar 2018

@dzulik_ ja som pri prvej proste sla hocikam, ale teraz som sa tak bala, ze to musel byt Grochal 😍

dzulik_
autor
27. mar 2018

@sonulka8
@denisekkk
@shades3
Baby ďakujem za skúsenosti ❤ v nedeľu sme boli u Dr. Tholta, skvelý prístup, všetko nám ukázal, vysvetlil, pomeral a záver - čakáme zdravú dcérku 😍 tak dúfam, že sa nemýlil a bude všetko fajn 😉 tiež sme dostali dvd s celým záznamom z ultrazvuku cca 57 minút a asi 6 fotiek 🙂

shades3
28. mar 2018

@dzulik_ no fantazia, tak gratulujem, hlavne, ze je zdravucka a este aj krasne fotky 🙂 😍😘

dzulik_
autor
28. mar 2018

@shades3 Ďakujeme 😍 to bolo pre mňa najhlavnejšie, vedieť, že je v poriadku, padol obrovský kameň zo srdca, pri druhom tiež určite pôjdeme, kľudne aj ku Gruchalovi 😉 teraz už len nejako vydržať bez komplikácii do konca tehotenstva 🙂 ty máš kedy termín?

shades3
29. mar 2018

@dzulik_ ved to 🙂 ta ulava bola aj pre mna neopisatelna. ja som teraz hrozne chora, musim zas brat atb, tak som trochu nervozna, nech to neovplyvni krpca.. termin vraj 17.jula, ale keby dosiel o tyzden skor, nevadilo by mi - rovno na manzelove narodky by to bol krasny darcek 😍

dzulik_
autor
3. apr 2018

@shades3 snáď nie, veď dr vie aké atb predpísať tehuľkám 🙂 inak toho, že ochoriem som sa bála aj ja, ale odkedy som tehu, tak ma akosi všetko obchádza, klop klop klop 😉 manžel mal chrípku a ani som od neho neochorela 🙂
my máme termín 23. júla, ale na tom 3D nám povedal, že je o týždeň menšia, tak kľudne vraj môžem rodiť aj neskôr 😝 ale tiež by som bola radšej, aby som sa nemusela dlho trápiť s bruškom, lebo už teraz sa cítim dosť nepohodlne 😀

shades3
4. apr 2018

@dzulik_ ani nehovor, ja mam v priebehu 2 mesiacov uz 2x atb, ma ide picnut, a som ako zbity pes. A prave tu su lekari taki fuseri, sa ma pytali, ze co mi maju predpisat...! Ti zavidim, ze ta to obchadza! Nam zas povedali, ze o 3-4 dni vacsi, tak by fakt mohol prist skor. Ja uz teraz vyzeram, ako by ma malo rozdrapit 😂😂😂

dzulik_
autor
4. apr 2018

@shades3 čože to fakt? To je sila 😨 no mňa by asi trafilo, ja napr ešte kým sme sa snažili o bejby keď som bola chorá, vždy som pre istotu povedala, že pracujeme na drobcovi, vždy mi predpísali Zinnat, tieto atb môžu aj tehotné...
No zas sa hovorí,, že chlapci zvyknú byť väčší, uvidíš časom 🙂 ja mám pocit, ako by sa mi mala potrhať koža na bruchu, tak sa už napína, stále len natieram a natieram, akosi teraz začalo rýchlo rásť 😀

shades3
5. apr 2018

@dzulik_ no veru, ja som to preto odkladala ale uz sa to nedalo vydrzat. Nastastie aj penicilin sa moze, tam som si ho od nich naordinovala 😂 Jaj natieraj pekne, uz bude len vacsie 😍

dzulik_
autor
6. apr 2018

@shades3 tak snáď pomôže a už bude len dobre 🙂 veru, natierame aj s mužom hehe, už to konečne začína byť na mne vidno 😅 lebo doteraz som stále vyzerala len ako dobre napapkaná 😀 väčšina tehuliek má také pekné brucho a ja také volake čapaté 😀

shades3
6. apr 2018

@dzulik_ hihi ja mam asi od 12 tt brusko a teraz si kazdy mysli, ze uz kazdu chvilu porodim - a to som len v 26tt 😂😂😂 Bud rada, ze nemas privelke, hrozne to zavadzia 😍

dzulik_
autor
8. apr 2018

@shades3 Ja myslím, že to ešte len príde, že mi naraz vyskočí a nebudem s ním vedieť ani fungovať 😀 ja som tiež v 26tt, ale každý tipuje menej 😝

shades3
8. apr 2018

@dzulik_ a mne viac 😂 jasne, to pride, a mizno budes mat malinke furt... ja pri dcerke obrovske brucho a bola malicka, ked sa narodila aj tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre