Zväčšený žĺtkový vačok v 7. týždni

bambula31
24. mar 2021

Ahojte baby, mala som dnes prvý ultrazvuk mala by som byť približne 7tt ale v papieri mam 7/6 heb.neviem čo to presne znamená. Doktor mi povedal že žĺtkový vačok mám väčši ako by mal byt, mám ďalej brať lieky a o týždeň prísť na kontrolu. Som po KET preto tie lieky.Dopadlo to niektorej dobre alebo sa mám už rozlúčiť s miminkom?

martinaju
24. mar 2021

@bambula31 plod bolo vidno? Srdiečko?

bambula31
autor
24. mar 2021

@martinaju plod ano ale ❤️ ešte nie

martinaju
24. mar 2021

@bambula31 tak treba počkať ale určite šance sú podľa toho čo som čítala tak sa musí len tehotenstvo na začiatku častejšie sledovať. Hlavne to nevzdavaj . Držím palce 🍀🍀🙏🏽

bambula31
autor
24. mar 2021

@martinaju Ďakujem Ti ☺️ povzbudila si ma 🥰

sonka_miro
24. mar 2021

Stalo sa mi, od zaciatku bol vacsi zltkovy vak ako mal.byt v danom tyzdni, neskor som zacala spinit, cakali sme, potom uz bolo aj srdiecko ale vak bol stale vacsi, spinenie bolo stale viac a viac a az ked ma nechali doslova na kramaroch na chodbe potratit a robili este pre istotu ultrazvuk tak vtedy zistiki ze cak bol vacsi lebo tam.boli dvojicky ale jedno sa nevyvijalo a druhe bolo vraj ok. Vtedy mi povedal primar ze mi mali vraj odobrat to ktore tam odumrelo a druhe by bo ok. Drzim palce.

sonka_miro
24. mar 2021

Este som zabudla ja som ho mala ale dvojnasobne vacsi ako mal byt.

zanetakovacsova
25. mar 2021

@bambula31 nechcem strašiť ale mne už v 7tt srdiečko bolo krásne počuť. Možno keby ideš o pár dní pozdejšie už by si aj ty počula. Ale každopádne držím palčeky aj tebe aj drobcovi nech ste zdraví 🙏🙏

veronica96
1. apr 2021

@bambula31 bože žasnem nad komentármi. Aj môj maly mal väčší váčok, vôbec to nieje problém a to mi tvrdil MUDr Grochal, najlepši gynekológ na Slovensku. Po druhé, keď odumrie 1 z dvojičiek nikdy sa neodoberá, pri pôrode zdravého sa porodí odumretý plod. Viem o čom hovorím mám už pár tehotenstiev zasebou, úspešných aj neúspešných. Po tretie, môjmu bolo vidno srdiečko až v 8tt, každé dieťa je iné, rovnako aj nie každá otehotnie v rovnaký deň cyklu. Prosím ťa hlavne nestresuj a nečítaj komentáre na modrom koniku. Všetko bude dobré, pohladkaj si bruško a prihovor sa malému. Horšie by bolo keby máš maly vacok. Mohlo by sa stať, že by nemalo malé priestor kam rast.

pietrula
2. dec 2022

@bambula31 ako to dopadlo?

bambula31
autor
2. dec 2022

@pietrula musela som isť na čistenie

pietrula
3. dec 2022

@sonka_miro v ktorom tyzdni sa ti to stalo? A pamatas si, aky velky bol ten vak?

sonka_miro
3. dec 2022

@pietrula cca 8tt ale aky velky bol neviem to.bolo uz pred 11 rokmi viem len tolko ze dvojnasobne bol vacsi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre