Znamená niečo vážne strata tehotenských príznakov?

janka7306
9. sep 2019

Ahojte dievčatá, som skôro už v 12 týždni tehu. Nikdy som nemala tehotenské príznaky okrem pŕs, prsníky má boleli od začiatku tehu, teraz posledné 3 dní má už nebolia len mám na dotyk bolestivé bradavky ale to napätie a tá bolesť skrátka zmizla, neviem čo si o tom myslieť či sa zase náhodou nejdena o potrat, keďže som už dvakrát potratila. Ďakujem za každú radu

olivia1425
9. sep 2019

@janka7306 je to uplne prirodzene 😊 ono sa ta bolest prsnikov este vrati

janka7306
autor
9. sep 2019

@olivia1425 mňa tak bolelo pod brušku v pravej strane, občas keď som vstala zo stoličky a teraz práve že vôbec nič tak som si taká neistá. Ale samozrejme ďakujem za odpoveď. 🙂

ikuska187
9. sep 2019

@janka7306 medzi 10 až 12 TT sa toto bežne stane, keď HCG dosiahne peak a potom klesá a naplno začne pracovať placenta, chápem tvoje obavy, ale tie budeš mat stále.

deti95060810
9. sep 2019

mne sa stalo, že pri náhlom krvácaní a následným takmer potratom som stratila všetky príznaky tehu.... Trvalo pár dní kým sa to príznaky zas objavili...

nefertiti_19
9. sep 2019

@janka7306 mne dnes povedala dr,ze je to normalne,ze priznaky mozu uplne zmiznut. Ja som v 9 tt a uz ani.prsia ani unava,nic a pred tym by som len vkuse spala.Tiez som sa.jej to pytala dnes🙂 srdiecko.bije a vsetko je ok. Verim,ze si v poriadku 🙂

katarinka89
9. sep 2019

@janka7306 no každopádne nieje na škodu zájsť ku gyn,nech bábo skontroluje- každá to má inak,moja známa tiež takto zo dňa na deň stratila príznaky,aj sa tešila,že už pominuli a keď išla na poradňu tak jej dr.povedal,že plod je niekoľko týždňov mŕtvy ( bola na 12tt poradni) 😨 že jedným z hlavných príznakov je to,že všetky príznaky pominú.nemusi to byť aj tvoj prípad, ale kôli istote že je všetko ok by som zbehla aj mimo poradni.budes mať istotu- a tobôž,keď už máš 2 potraty zasebou.drzim palce

siska53
9. sep 2019

@janka7306 aj mna okolo 12tt prestali boliet prsa ( pri prvom jediny príznak, ak nepocitam.pichanie v podbrusku).. kedze som vtedy na ziadne taketo stranky nechodila, tak som.bola.pokojna, nevedela som,ze to moze znamenat aj potrat, a pri najbližšej kontrole som.dostala tehotensku knizku.

janka7306
autor
9. sep 2019

Dievčatá, veľmi pekne ďakujem za podporu. Zájdem zajtra na pohotovosť keďže moja dr má dovolenku. Možno som hysterická no mám strach, keďže veľmi chceme bábo a mám dva potraty za sebou. Budem dúfať že je všetko v poriadku keďže moje prvé aj druhé tehu trvalo iba 7 tt a teraz sme už na konci prvého trimestra tak dúfam že to bude v poriadku lebo od začiatku tehu som mala len jediný príznak tie napäté prsia. A občas ma bolelo pod bruškom na pravej strane. Tak zajtra vám dám vedieť. Ešte raz ďakujem ste super 🙂

verona1989
13. sep 2019

@janka7306 nicoho sa neboj ja som mala to iste. V 9tt sa mi uz uplne stratili priznaky. Ale to je uplne normalne. A potom prisli znova, a potom sa zas vyparili na cca4-5 dni. Tiež som sa bala po minulorocnom MA v 8tt lebo sa mi vytratili príznaky vtedy tiež ale je to dosť individualne a kazde tehu ine. Teraz som 17tt a aj doteraz ma napr prsia bolia viac a niekedy vôbec. Ked uz koncis 1 trimester skus si kupit angel sound ten odposluch srdiecka. Ja ho pouzivam uz id konca 11tt a pekne som ho uz pocula aj ked som ho musela trochu dlhsie hladat zo zaciatku. Tak som sa stale ukludnila a som si povedala ze asi to tak ma byt ked mi zmizli priznaky ale srdiecko bolo pekne. Budes kludnejsia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre