Zmena gynekológa - lekára

sonya6
16. nov 2017

Ahojte kočky mám k Vám otázočku dúfam že mi niektorá poradí 🙂
Chcem zmeniť gynekológa, som v 10tt, nie som spokojná ale to neni podstatné 🙂 Nového som si našla, otázka teda znie musí ma lekár vyradiť z evidencie vždy ku koncu mesiaca? teda k 30.11??? či môže aj uprostred? Neviete mi niekto poradiť? tie ktoré ste to podstúpili, kedže som tehu nechcem čakať zbytočne s papierovačkami viete 🙂
A ďalšia otázka musím ísť osobne k starému gynekológovi odniesť žiadanku?, veľmi nerada by som tam šla :(

ave17
16. nov 2017

Myslím,že u nového lekára podpíšes,že prechádzas k nemu a on si potom vyžiada od tvojho pôvodného dokumentáciu. Vždy ku koncu mesiaca.Aspoň u mňa to tak bolo.

oskvarka
16. nov 2017

@sonya6 nemusis k tomu staremu chodit aspon ja som nemusela... neprestupovala som sice z osobnych dovodou ale ze som sa stahovala ... len teda ten novy musi vediet ze si zazmluvnena inde a kde teda a on by to mal vybavit ten novy sam.. on tam nieco posiela... s tymi dnami neviem o tom ze by som nieco riesila vtedy ze pridte na konci mesiaca alebo co... ale mozno si to oni sami tak poriesili ... neviem..sla som z problemom az neprehlasovala som sa automaticky po prestahovani a nik mi nepovedal ze pridte az na konci mesiaca alebo si zajdite ku svojmu staremu gyn. normalne ma hned zobrali

katharinka1
16. nov 2017

ja som si bola u mojej novej gynekologicky pre ziadanku. Tuto som odniesla mojej povodnej gynekologicke. Povodna gynekologicka na zaklade ziadanky spravila vypis zo zdravotnej dokumentacie a odoslala ho mojej novej gynekologicke postou. Udialo sa to uprostred mesiaca - v auguste a nikto ma neupozornoval, ze zmena moze byt vykonana len ku koncu mesiaca.

evitka83
16. nov 2017

@sonya6 ak novy berie novych pacientov, podpises u neho novu zmluvu a transfer dokumentacie riesi novy lekar. Hotovo. 😉 original dokumentacie sa pacientovi do ruk nedava, to je zo zakona a ty vypis nepotrebujes, kedze k novemu prechadzas aj s celou dokumentaciou. A nikdy ma nikto neupozornoval, ze este nie je koniec mesiac, tak sa neda 🙂

17alexis
16. nov 2017

Prenos dokumentacie si riesia lekari medzi sebou. Prejst k inemu mozes hocikedy, ale oficialne si jeho pacientkou az od noveho mesiaca. Ja som teraz menila lekarku, takze mam aktualne info. 🙂

sonya6
autor
16. nov 2017

@17alexis takže kludne to možem poriešiť aj budúci týždeň? 🙂 ja sa skôr bojím že ma ex nevyradí k 30.11 ale že tam dá 1.12 a už je problém tak dúfam že nebude taký. 🙂

sonya6
autor
16. nov 2017

@katharinka1 ja dúfam praveže dá celú kartu a nie len výpis 🙂 tak snáď 🙂 potrebujem všetky výsledky 🙂

oskvarka
16. nov 2017

@sonya6 nema dovod to podla mna takto urobit nic by z toho nemal...

sonya6
autor
16. nov 2017

@evitka83 to neviem ja som včera volala s novou lekárkou a ona mi vravela teda že to sa vždy robi ku koncu mesiaca a ona ma zaradí k 1. tak dúfam že nebudú žiadne problémy a pôjde to hladko 🙂 potrebujem doplniť niekoľko vyšetrení kedže ex lekár ich neurobil a tam neni moc času zbytočného 🙂

sonya6
autor
16. nov 2017

@oskvarka spolieham sa na to 🙂 nie som konfliktná preto s nim sa nechcem ani stretnúť, ale som nasrdená pre prístup :-/

17alexis
16. nov 2017

@sonya6 neboj, doktori vedia ako sa to robi. Niektori chcu, aby si siel pacient sam po kartu k exdoktorovi, ale spravne si to maju riesit lekari sami medzi sebou. Moja nova ma v pohode aj osetrila, ale az k 1.12. budem oficialne jej.

evitka83
16. nov 2017

@sonya6 je to len administrativna "lenivost" a byrokracia v ramci systemu. Chapem ich, Ale teba ako pacienta to nemusi zaujimat. Nebudem predsa cakat navysetrenie len preto, ze lekarovi sa to administrativne nehodi. Niektori skusaju taketo praktiky, lebo pacienti si to vacsinou nechaj. Ved pan doktor, pan Boh. Skusaju len do tej chvile, kym sa najde dobra dusa, ktora ich nahlasi Uradu pre dohlad a schytaju pokutu. A treba sa vediet ozvat. Ked povies slusne doktorke, ze skratka doverujes jej odbornosti a rada by si k nej patrila, ale je pre teba neprijatelne cakat na vysetrenie dlhsie a teda, ci bude ochotna ta vysetrit skor, alebo sa mas zariadit inak, ale k povodnemu lekarovi nepojdes ani bohovi. Pochybujem, ze ta odmietne 🙂

sonya6
autor
16. nov 2017

@evitka83 jéj 🙂 dakujem 🙂 dobre si to napísala 🙂 už len zrealizovať :D v utorok idem za ňou uvidíme ako pochodím :D

ganymedea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre