Zmätok v rátaní týždňov tehotenstva

lady_sju
4. jan 2016

Milé mamičky, viem že na tému rátania tt je tu už veľa príspevkov, ale nepodarilo sa mi nájsť konkrétnu odpoveď.. Chcela by som sa opýtať, ktorý údaj brať do úvahy, ak podľa Dr. som v presne v 10tt ale podľa dátumu pôrodu som v 12tt. Ak chcem zistiť cca v akom štádiu sa bábätko nachádza (napr na internete), aký týždeň mám teda brať do úvahy? Ďakujem 🙂

vydrnik
4. jan 2016

Pocita sa podla poslednej ms,alebo ak vies kedy si mala ovulaciu

evittam
4. jan 2016

@lady_sju Lekár bude brať a rátať vždy podľa poslednej MS. 😉 Ja som vedela presne kedy sme malú počali. 😝

lady_sju
autor
4. jan 2016

Ja som mala velmi nepravidelnu ms,niekedy aj 3 mesiace nic.. A ked som isla k lekarovi tak fakt som len tipla poslednu, vobec som netusila ze som tehotna :D potom som mu to aj povedala, tak na zaklade coho vypocital datum porodu? Som v tom totalny novacik a aj ked cele dni studujem na internete, este stale sa v tom nevyznam :D

majrab
4. jan 2016

@lady_sju termin porodu by sa mal vypocitat podla poslednej ms (cize tych 12tt) a 10 tt by malo byt podla sona...ale mozem sa aj mýliť

vieruska25
4. jan 2016

A ultrazvuk ukazuje aky tyzden podla velkosti babatka? Do 12tt sa podla toho da upravit termin, ked nevies presne datum ms. Mozno preto dr. tvrdi ten 10tt lebo mu to ukazuje sono

medovka14
4. jan 2016

Ak nevieš kedy si mala ms, dr vie približne podľa veľkosť na sone určiť, v ktorom týždni si. Inak sa to počíta od dátumu začiatku poslednej MS.

rheuska
4. jan 2016

Si v 10 tt. Datum porodu je iba orientacny a vacsinou sa neskor upravuje.

lady_sju
autor
4. jan 2016

@rheuska dakujem presne takto zjednodusene som to potrebovala pocut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre