Žltkový vak verzus dvojičky

firma2211
14. júl 2024

Ahojte baby,

chcela by som počuť váš názor . Som v 9 tt v piatok som bola na kontrole , najprv mi lekárka robila ultrazvuk cez brucho a strašne ma vyľakala , po chvíli pozerania na monitor mi povedala že to vyzerá na dvojičky 😰skoro som odpadla , ale povedala mi že pre istotu mi ešte spraví ultrazvuk zdola aby si bola istá . Tak som teda šla na tu kozu a ona po chvíli povedala že bábätko je jedno srdiečko bije a že to bol len výrazný žltkovy vak , lenže tvárila sa tak všelijako aj keď som sa jej pýtala ci ozaj len jedno povedala že áno , ale mne to odvtedy strašne vŕta v hlave a mám strach ci tam ozaj nemozu byt dva plody 🙈kontrolu mám až o mesiac dovtedy ma asi porazi 🙈prosim vás , bol niekto v takejto situácii , mám sa báť že sa o mesiac môže ukázať ešte jedno 🍀🙏🙏

jaskolka
14. júl 2024

@firma2211 môže sa ukázať ešte, tak nejako to mala aj kolegyňa, že najorv len jedno, potom doktor pozrel lepšie, tam ze asi dvojičky, no nebol si istý,ze to môže byť aj vak, ze musia počkať
O mesiac už potvrdili dvojičky, boli jasne dve bijuce srdiečka.

firma2211
autor
14. júl 2024

@jaskolka mňa porazi 🙈🙈

januska12323
14. júl 2024

Áno ešte sa môže ukázať. Hlavne kľud, stresy ti nijak nepomôžu.

andrejka_oo
14. júl 2024

@firma2211 neporazí ❤️ buď rada… maminky dvojičiek sú dvojnásobné hrdinky

firma2211
autor
14. júl 2024

@andrejka_oo možno si to len namyslam lebo fakt som sa asi 10 krát opýtala ci je tam len jedno a povedali mi že áno 🙈ale aj tak mesiac čakať je hrozne

tessa165
14. júl 2024

Je velmi malá šanca že by nevidela naisto dve srdiečka ak by boli ozaj dvojičky . Za predpokladu že nebola posunutá ovulácia a skutočne je to 9tt

mamickalisticka
14. júl 2024

@firma2211 podla mňa je divné, že ti dali termín až o mesiac. Mne prvý trimester dával termín každé dva týždne a keď zistil že budu dvojky, tak každé dva týždne som chodila až do pôrodu. Mne na prvom utz videl len jeden vak bez srdiečka, na druhej prehliadke už srdiečko bilo a na tretej prehliadke už boli dva vaky, dve srdiečka. To tiež vychádzal 9tt

ktochytavzite
14. júl 2024

Dvojičky sú najúžasnejšie,buď len rada ak budú dve.

firma2211
autor
14. júl 2024

@tessa165 áno tt presne sedia 🙂 dúfam že si to len ja namyslam v hlave 🙈😂

firma2211
autor
14. júl 2024

@mamickalisticka no vypísala mi tehotenskú knižku a povedala že o mesiac mám prísť už normálne na poradňu

jaskolka
14. júl 2024

@mamickalisticka poradňa každý mesiac je normálna, pokiaľ nie sú u ženy nejaké problémy. S dvojickami samozrejme je možné, ze doktor si vola častejšie, ale tak u autorky nie je ešte potvrdená takáto gravidita, naopak podľa doktorky ide o jednoplodovu zatiaľ.

kendra73
14. júl 2024

@mamickalisticka tiez chodim raz za mesiac a to som v 21.tt.Az ku koncu teh.mi daval kazde 2 tyzdne a potom kazdy tyzden uz v nemocke

maryetta
14. júl 2024

@tessa165 kamoske az stahovanie a zmena dr odhalila dvojicky. To uz bola cca v 6.mesiaci

tessa165
14. júl 2024

@maryetta veď píšem len že je malá šanca nie že sa to stať nemôže. Skôr by som sa zamyslela nad tou lekárkou čo to 6mesiacov nevidela poprípade ak absolvovala prvotrimestralohe skríningu a morfo sono...akože to nik nevidel.

vierkainka
14. júl 2024

@firma2211 ešte sa môže ukázať neskôr.🥰

maryetta
14. júl 2024

@tessa165 ze sa prekryvali. Ale to bolo jednovajecne.

tessa165
14. júl 2024

@maryetta neexistuje aby sa do 6 mesiaca prekrývali tak dokonale. Čakám jednovaječné a od 7tt sa to nedá prehliadnuť že sú dve, verím že do 11-12tt by to lekár prehliadnuť mohol neskôr už tazko

deniseee
14. júl 2024

Sesternica muzova cakala jednovajecne dvojicky, na prvom ultrazvuku jej povedali, ze dietatko je jedno, na druhom v 20 tyzdni uz bola, jej gratulovali k dvom. S muzom si potom robili srandu, aby im v 30 tyzdni nepovedali, ze budu tri (neboli) :D

emma022
14. júl 2024

Ak nevydržiš mesiac do ďalšej kontroly, tak sa objednaj za poplatok k inému gynekológovi.

Inak za mňa od gynekologičky dosť neprofesionálne, že ti povie, že asi sú tam dvojičky a pritom si nie je istá, čo vlastne vidí. Taká info s človekom zamáva. Viem z vlastnej skúsenosti 😆

firma2211
autor
14. júl 2024

@emma022 tak vydržať vydržím , len no budem na to myslieť 🙈
Práveže ona je ako lekárka veľmi dobra , ale ja som tiež vyskočila keď mi robila ultrazvuk cez bruško že tam sú dve “machule” ona bola ta čo mi povedala že zda sa jej ale pre istotu to ideme prekontrolovať ináč tak pozerala pozerala a nakoniec povedala že je tam ten žltkovy vak výrazný a vedľa neho bolo babo …
Možno si to len ja namyslam v hlave , bol to pre mňa taký prvotný šok a teraz stále uvažujem že čo ak😂🙈🙈

mamickalisticka
14. júl 2024

@jaskolka ale ja myslím prvý trimester. Môj dr. kontroluje každé dva týždne do 12tt a potom tiež každý mesiac pri jednom dieťati. Preto sa čudujem. A teda ja som tiež nevedela že budu dvojky hneď ale až na tretej prehliadke.

jaskolka
14. júl 2024

@mamickalisticka áno, ja rozumiem. To, ze tvoj doktor tak robí, je v poriadku. Len vravím, ze bežne sa dáva poradňa každý mesiac aj v 1 trimestri, pokiaľ nie sú nejaké výrazne problémy. Až ku koncu gravidity sa dávajú častejšie kontroly.
Čiže na kontrole autorky nie je nič zvláštne, ze ju ma až o mesiac

babu1991
15. júl 2024

@firma2211 ja som to tiež tak mala a bolo ozaj iba jedno

janica_
17. júl 2024

A teraz si predstav ze vies o dvoch a pri nejakom probleme s ktorym musis ist na pohotovost sa ukaze aj tretie 🙂

anjelikdianka
17. júl 2024

@firma2211 ja som bola na usg v 6+2tt a už vtedy bolo pekne vidno dve plody.Najprv jeden a po chvíli mi pán doktor oznámil že našiel další plod a ešte radšej pozrie ešta
raz či tam neskrývá ešte jeden.Skoro som tam dostala infarkt.Ale naštastie boli iba dvaja☺️Aj keď aj to bol šok,doma už dve deti🤪

tinalia
17. júl 2024

Ja som bola sklamana, ked sa na sone neukázali dvojicky a ty si z toho zasa vystrašena 😁 neboj, keby aj boli dve, zvladneš to 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre