Zlé výsledky krvi a infektológia

jajanr
8. jún 2017

Prosim napiste kto skoncil na infektologii kvoli odberom krvi v tehotenstve...

maminuska
8. jún 2017

@jajanr ja, ale až v 25 týždni s masívnou boreliozou .

jajanr
autor
8. jún 2017

@maminuska a potvrdila sa??

maminuska
8. jún 2017

@jajanr ano potvrdila. Ale ja som to už vedela, fľaky som mala po celom tele. Začala som sa liečiť ihneď a priamo tam každé ráno som tam prišla na injekciu to asi týždeň a dva dni som mala nejaké infúzie , to som si tam poležala asi 2 hodky a ešte mesiac som brala penbene. Malá je zdravá , má 7 rokov a je prváčka.
Ale výšku protilátok som mala hroznú . Samozrejme že som sa bála. Borélie prenikajú cez placentu a môžu plod poškodiť v každom štádiu. Primár mi povedal že tak masívnu infekciu boréliami ešte nemal .

maminuska
8. jún 2017

@jajanr pani ktorá so mnou rodila , tak jej v prvom trimestri zistili z krvi akútnu tosxoplazmózu , bola až v Bratislave na nejakom špecializovanom pracovisku , začala sa liečiť, absolvovala amnocentézu na prítomnosť toxy v plodovej vode a ešte nejaké špeciálne vyšetrenia z krvi , potom ultrazvuk u Grochala, narodil sa jej zdravý chlapec, teraz som ho náhodne stretla na MDD a nijak sa nelíšil od zdravých detí .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre