Žiadna akcia srdiečka v 8. týždni + 4 dni

7tinka7
15. júl 2023

Ahojte, som po biochemickom potrate 02/2023.
Momentalne som, bola som tehotna v 8+4 dnes som 1x slabo zaspinila isla som na pohotovost kde plod zodpovedal 8+0 tj zasostava a bez akcie srdiecka a prietoku.
Je vobec nejaka sanca ze sa akcia zacne neskor ? Mam 2 a pol dna na rozhodnutie akou formou chcem dostat plod von :( odmietam sa zmierit s druhym potratom za pol roka.

diewcatqoo
15. júl 2023

Bohuzial, pokial nie je akcia srdiecka, asi ti zostava len sa s tym zmierit. V tomto tyzdni by srdiecko uz malo byt jasne viditelne.
Je mi to luto, tiez sme si tym presli.

andrea_r016
15. júl 2023

Ahoj, je mi to ľúto, ale nádej zhasla, lebo v tomto týždni už musí byť srdiečko počutelné....tiež som si to zažila 2roky dozadu tak viem čo to je.... vyčisti sa radšej sama ako ísť na kyret ...je to pre telo lepšie... držím palce a posielam veľa síl

lentilka23
15. júl 2023

Daj si vysetrit krv na zrazanlivost. Bez akcie v 8 tt, z toho uz nic nebude. Ja som tak potratila 2 x, Mne na hematologii zistili poruchu zrazanlivosti a pri dalsom tehotenstve som si od 4 tyzdna pichala fraxiparin a mam zdravu dcerku. Vela zien potratilo aj viac krat, len sa o tom nehoovori.... nevesaj hlavu, nedepkuj zivot ide dalej. Za pol roka moze byt vsetko inak.

jaskolka
15. júl 2023

Bohužiaľ je to smutné, ale keď v už 9 tt (ako si ty) nie je akcia a plod vôbec nenarastol, tak už šanca nie je.
Keď už je zo opakovane, ako píšeš, tak treba urobiť aj vyšetrenia, prečo sa to deje.
Aj keď mnoho doktorov biochemické tehotenstvo ani neberie ako potrat, čiže neviem ci u teba to ozaj bolo tak ze v prvom prípade //a hneď krvácanie alebo prvé tehotenstvo skončilo už v trichu vyššom štádiu.

matiska15
15. júl 2023

@7tinka7 ak si zacala spinit tak sa vycistis sama, co je ten najlepsi pripad.
(Sanca minimalna ale zazraky sa deju. Aj moju maminu chceli babke zobrat ale nedala sa a nakoniec sme tu uz 4.ta generacia)
Ale dnes teda su uz lepsie technologie, cize sa riad lekarom.
A uz bolo srdiecko pocut a teraz nie je ? Alebo vobec nezacalo ? Uz je vysoky tyzden :(
No a inak sa urcite daj poslat na hematologiu pre vcasne potraty. Urobia krvny obraz a budes vediet ci tam je nieco vo veci.

7tinka7
autor
15. júl 2023

@matiska15 v pondelok som mala mat uplne prve vysetrenie. Cize ako na tom bolo srdiecko neviem. Ale viem ze sa plod prestal vyvijat 5 dni dozadu :(
Zrejme si zvolim tabletkovu formu cistenia.

7tinka7
autor
15. júl 2023

@jaskolka pri prvom som zacala spinit v cca 6 tt teraz jednorazovo v 9 tt myslim si ze samocistenie sa asi nestupi :( hlavne aj tedy som sa "zbavovala" hcg 3 mesiace a plodu nechcem vediet ako dlho by to trvalo.
Zrejme sa vyhnem kyretu a pojdem na potrat tabletkou

lamonita
15. júl 2023

@7tinka7 ja som bola na tabletke v 11tt a priebeh celkom hladký. Veľmi ti držím palce a veľa síl prajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre