Zhoršila sa aj vám pleť v tehotenstve?

terezzzkasolon
16. mar 2015

ahojte žienky, som v 9.týždni tehotenstva. chcem sa opýtať či máte skúsenosti so zmenou pleti počas tehu. doteraz som mala peknú zdravú pleť, ani v puberte som nemala vyrážky, žiadne čierne bodky, proste čistá pleť..no posledné dva týždne je to katastrofa...každé ráno objavím dáku novú nedokonalosť..vyrážky, cievky...bez makeupu momentálne nemôžem vytiahnuť paty z domu...pripisujem to tehotenstvu...stalo sa to aj vám, že sa vám zhorsila plet? a po porode sa vám to vrátilo späť do normálu? mám to riešiť u kozmetičky, alebo to nechať jednoducho tak...? ďakujem za každý príspevok

simusska
16. mar 2015

ja mam to iste...ale neboj sa po porode sa ti to vrati do normalu...mne sa pri dcerke stratili vyrazky uz v 2. trimestri a mala som krasnu plet

lucyzet
16. mar 2015

Mne povedala kozmetička, že je to úplne normálne a keď som sa pýtala, či mám zmeniť kozmetiku na iný typ pleti, tak mi povedala, že je to aj tak zbytočné, keďže telo teraz prechádza toľkými hormonálnymi zmenami, že kým by na to pokožka zareagovala, tak už zasa by bola v inej fáze. Nakoniec mala aj pravdu, tiež sa mi hrozne zhoršila, potom behom týždňa zostala úplne vysušená a tak ďalej. Potom som už ani nestíhala registrovať všetky zmeny. 😠 Myslím, že keď sa o svoju kožu dobre staráš, tak po pôrode sa to upraví. 😀

andreablabla
16. mar 2015

Ja mam to iste,som v 2.trimestri a strach! Radsej sa asi nebudem ani do zrkadla pozerat :(

martina833
16. mar 2015

mne sa pocas tehotenstva zlepsila a po porode vratila spat do normalu, cize opat zhorsila...

lorela
16. mar 2015

Je to celkom prirodzený sprievodný jav, u niekoho výraznejší, u niekoho menej... Hormóny robia veru svoje 🙂.
Stav je to len dočasný, resp. po pôrode sa opäť všetko upraví.
Napr. ja som nemala problém s pleťou (práve naopak, viditeľne sa zlepšila), ale za to s pokožkou - vyrážkami na ramenách. Nič špeciálne som nepoužívala, preto, aby sa stav, náhodou, ešte viac neskomplikoval. Len bežná starostlivosť a celkovo menej kozmetických prípravkov s množstvom konzervačných látok a pod.. Po pôrode sa do pár mesiacov stav pokožky vrátil do normálu.

lucianakoniku
16. mar 2015

mne sa na zaciatku tehotenstva zhorsila, ale v druhej polovici tehotenstva sa to zlepsilo a potom som ju uz mala zase normalnu, bez pupakov. pripadne ak pupak, tak fakt len obcas. je to tak ako sa spieva v tej pesnicke - hormony su zle, su stale proti mne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre