Vysadenie Metforminu po otehotnenií

leo2021
2. mar 2021

Ahojte, ake mate skusenosti s metforminom v tehotenstve? Odporucil gyn vysadit alebo pokracovat?
Clear blue ukazuje 1-2 + 😊 uvidim co povie gyn ale je tolko roznych informacii/studii a kazda hovori nieco ine😌
Dakujem za kazdu skusenost/info

Nemam diabetes ale pcos

nerya
2. mar 2021

Zavolaj gynekológovi prípadne obvodnému. Mne dali PAD na tehotenskú cukrovku normálne.

zitusss
8. mar 2021

@leo2021 uz to mas asi poriesene ale ja som hned vysadila 🙂 aj mi to lekarka riadne zdoraznovala ze ak otehotniem tak vysadit, mala som to kvoli inzulinovej rezistencii

leo2021
autor
8. mar 2021

@zitusss dakujem pekne za skusenost, zial som ani nestihla ist ku gyn a poradit sa..😔
Ked pojdem na kontrolu spytam sa ze ako spravit najlepsie na buduce😌

ella_ell
18. mar 2021

Baby mate niektora skusenosti s metforminom na inzulinovu retistenciu? Ja užívam stadamed 500 len potrebujem info endokrynolog mi to kaze brat az do 3 mesiaca a v centre mi ho kazu vysadit hned po otehotneni a moj gynekolog sa odvolava robte tak ako vam povedia v centre tak ako co mam ako robiť? 🤨

ella_ell
18. mar 2021

@leo2021 ahoj ja mam. Presne tuto istu dilemu po prvom potrate mi povedala endokrinologicka ze ina nechava metformin do 3 mesiaca v centrach ho vysadzuju preto lebo tu neni zakon taky tiez mam pcos

leo2021
autor
18. mar 2021

@ella_ell ahoj presne toto😕 bola som u gyn aby ma skontroloval po potrate a spytala som sa sa, ako nabuduce postupovat a ze vysadit ked otehotniem..ale nie som uplne presvedcena, nie je jasna odpoved na to a bojim zmien v tele..v CAR zasa ze pokracovat tak nvm fakt..

zitusss
18. mar 2021

@ella_ell
@leo2021
Mozno zalezi aj preco ho beriete ci? Ja som ho brala na inzulinovu rezistenciu a vysadila som hned po iui lebo som mala tusaka ze to asi vyslo co sa aj stalo,volala som vtedy do car a tam mi povedala ze na iui je mala sanca otehotniet tak nech to este beriem ale aj tak som vysadila. No vraj by to na zaciatku nemalo ublizit no 3mesiace to brat to zase neviem. Vysadila som to zo dna na den a nemala som z toho ziadne stavy,ale zase kazda sme ina.
Vy ho kvoli comu uzivate?

ella_ell
18. mar 2021

@zitusss ja mam inzulinovu rezistenciu len nechapem 2 rozdielne nazory endokrinologia = pokračovať v užívaní metforminu car a gyn =vysadit ze to uz nema ziadny vplyv

zitusss
19. mar 2021

@ella_ell toto pisu o metformine na pribalovom letaku na adc.sk
Počas tehotenstva alebo ak pacientka plánuje otehotnieť sa užívanie lieku neodporúča (na udržanie hladiny glykémie čo najbližšej k fyziologickým hodnotám sa má použiť inzulín).
Nasadili ti to v car? Ak ano urcite by som vysadila.
Tiez nechapem rozdielne nazory ale asi by som sla aj podla toho prib. letaku, ze sa to neodporuca. Ale tak nie je to striktne zakazane tak mozno neublizi no ja by som vysadila 🤔

leo2021
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leo2021
autor
19. mar 2021

@zitusss ja beriem na otehotnenie, mi dali v CAR na znizenie testosteronu, podporu ovulacie..jeden dr pov ze mam pco a druhy ze mam na vajecnikoch bublinky zo stresu a len vyzera ako pco..
Od nov ho beriem a vo feb som otehotnela tak verim ze sa coskoro opät podari a vyjde to do uplneho konca len co s tym metforminom to nvm
Asi vysadim po konzultacii s dr..pov ze mi nieco naordinuje

zitusss
19. mar 2021

@leo2021 jasne treba sa poradit s lekarom. mne v car velmi dôrazne a dokonca niekolkokrat za sebou povedala ze ak otehotniem musime to vysadit a ked som volala potom za vysledky krvi a oznamili mi ze som tehotná tak mi rovno sestricka povedala ze ten metformin vysadit🤷‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre