Vysadenie Duphastonu v 8. týždni

siss98
5. aug 2020

Ahojte som v 8 týždni tehotenstva a gynekologička mi povedala že mám vysadiť duphaston. Brala som ho kvôli nedostatku progesteronu a potratu v apríli. Všade čítam že je to skoro a malo by sa vysadiť kolo 12tt keď placenta vyživuje plod. Nieje to skoro? Kedy ste ho vysadili vy? Ďakujem

tana85
5. aug 2020

@siss98 tiez som vysadila aj nakonci 1.trimestra. tiez som mala potrat a lekara som uprosila, nech mi to predpise na viac tyzdnov, bala som sa

siss98
autor
5. aug 2020

@tana85 len moja chce aby som teraz v 8 týždni vysadila. A tiež sa bojím

jaskolka
5. aug 2020

Spýtaj sa, prečo ti ho chce vysadiť, pokiaľ viem, berie sa do konca 1.trimestra,kym plod nezačne vyzivovat placenta. Tiež som tak brala, vysadila mi ho po 12 týždni

siss98
autor
5. aug 2020

@jaskolka povedala mi že už netreba.. Ja ho beriem prvýkrát takže som neriešila ďalej až teraz čítam že mala by som ho ešte mesiac brať

miroslava545
5. aug 2020

@siss98 do konca 16 tyzdna som brala duphaston tiez po potrate

barus26
5. aug 2020

@siss98 brala som asi do 13-14tt.. Mala by si vysadit najskôr až v 12tt

tana85
5. aug 2020

teda, nemala som duphaston, vkladala som si utrogestan, ale to je jedno. urciteby som sa s nou este porozpravala. alebo potom skus v lekarni ci ti nepredaju bez receptu...aj ked to je take, no

nikapuggioni
6. aug 2020

Ja som vysadila progesteron niečo podobne ako duphaston v 13 tyzdni. Určite by som pre kľud na duši nevysadzala tak skoro. Ak ešte máš duphaston užívaj ho babatku to neuškodí keď sa berie dlhšie,

siss98
autor
6. aug 2020

@nikapuggioni nechce mi ho predpísať ze načo.. A tiež mám z toho kadejake pocity.. Bola som dnes?pri novej doktorke ci by mi vedela predpísať i keď tam nemám ešte kartu, lebo mi to nedalo a tam mi predpisala utrogestan na vkladanie 🙂

nikapuggioni
6. aug 2020

@siss98 dobre si spravila že si išla k druhej lekárke. Nikoho nepoznám čo by prestal užívať tabletky na podporu udržania plodika tak skoro.
A kedy máš termín? Bábätko v poriadku? Máš už za sebou určite prvé sono že? 😇😇😇

siss98
autor
6. aug 2020

@nikapuggioni 25.3 🙂 ano v poriadku našťastie 🙂

jenisjenis
7. aug 2020

@jaskolka ja som mala az do 18 tt lebo este v 16 tt som trochu zacala spinit a aj trocha krvi a vtedy mi lekar povedal v nemocnici ze si mam dat 2 tbl naraz vecer 2 rano a este pokračovať .. ze kludne sa moze brat aj cele tehu.

jaskolka
7. aug 2020

@jenisjenis áno, v prípade problémov sa aj celý čas berie.Ked je ale bez komplikácií tehotenstvo, tak stačí do toho 12 týždna, aspoň tak mi vysvetlila gynekologicka. Ale v 8 týždni sa mi vidí skoro, aby sa vysadil.

siss98
autor
7. aug 2020

@jaskolka aj mne veru.. Ale uz mám utrogestan.. Tiež táto nova doktorka nechápala ako je možné že mi to tak skoro vysadila.. Ale to bola už staršia doktorka.. Nuž nevadi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre