Vybrať si samočistenie alebo kyretaž ?

kristinabt25
3. apr 2020

Ahojte, v 9 tt mi doktorka zistila missed abortion tzv. zamlčaný potrat. Dieťatku sa zastavil vývin cca v 6tt nakoľko v 9tt malo len 1,1cm. Doktorka mi dala 2 možnosti. Buď samočistenie alebo kyret. Ja by som chcela počkať ale bojim sa ako to bude prebiehať. Máte s tým niekto skúsenosť prosím ? Čo je lepšie po fyzickej stránke? Za všetky odpovede ďakujem. (Ospravedlňujem sa ak už tu také fórum je ale ja som natoľko zúfalá že to nemám chuť hľadať)

erika2789
3. apr 2020

@kristinabt25 Za mna po fyzickej stránke určite samocistenie teda myslene tak že telo sa poriadne vyčistí samo ale moja skúsenosť je pri prvom potrate aj bolestiva, čiže dosť bolestivé samocistenie, ale ak to chceš mat čím skôr za sebou tak určite kyretaž, pri druhom potrate som uz šla na kyretaz lebo som to po psychickej stránke nezvládala...

e1i
3. apr 2020

@kristinabt25 mala som podobne. Bolo to po umelom. Ma v 9 tt,vycistila som sa sama. Vysadila som lieky co som mala v utorok a v piatok sa to spustilo.dost som mala krce,akoby mensie kontrakcie a ten prvy den som sa bala vstat aj z wc co zo mna lialo (ale brala som aj aspirin protect a clexane,teda mozno aj preto). Druhy den to uz bolo lepsie a cele to trvalo so spinenim asi 10 dni. Potom som bola u dr na kontrolne sono a vsetko bolo ok,pre istotu som si urobila aj test aby som vedela ze hcg uz je 0.

Moj nazor ze samocistenie je lepsie,nakolko pri kyrete kvazi nasilu otvaraju krcok co by v buducnosti mohlo ale nemuselo robit problem s donosenim.

kristinabt25
autor
3. apr 2020

@e1i takže radšej počkať? Ja sa bojím toho krvácania ...

kristinabt25
autor
3. apr 2020

@erika2789 ja to zvládam aj nezvládam, nechcem ísť na kyret.. viem že po psychickej stránke to dám nejako ja sa len bojím aké to bude mať následky... Nakoľko toto bolo moje prvé tehu..

erika2789
3. apr 2020

@kristinabt25 Ak by som bola na tvojom mieste tak by som si vybrala to samočistenie, ide hlavne o to že je to oveľa prirodzenejšie ako kyretaž, a na ďalšie tehotenstvo to nebude mat taký vplyv ako napríklad kyretaž, predsa len je to zásah do tela...a ak to celkom zvladas čo sa týka psychickej stránky aj keď viem aké to ťažké tak je lepšie to samocistenie...

kristinabt25
autor
3. apr 2020

@erika2789 ja sa len bojím vykrvacania.. ale keďže bol plod maličký tak by to malo byť lepšie nie? Lebo ja už 3 dni odkedy som sa to dozvedela tak špiním tak ako posledný deň menštruácie ... Psychika je celkom okej ja sa bojím tej fyzickej

erika2789
3. apr 2020

@kristinabt25 Nemáš sa čoho báť, ja som mala take krvácanie ako silnejšia menstruacia, až na tie bolesti fakt silne kŕče...a potratila som v 5tt čiže skoro ako ty keď sa teda vývin zastavil v 6tt a ak už špiníš tak najbližšie dni by malo prísť aj krvácanie a malo by to vyjsť von....

e1i
3. apr 2020

@kristinabt25 neboj nevykrvacas,raz som mala biochemicke,druhy raz ten MA a treti raz to vyslo

maminuska
4. apr 2020

@kristinabt25 Ja som mala jeden spontánny potrat , začala som krvácať , prijali ma do nemocnice a tam som sa pekne vyčistila , sama. Dva dni som silnejšie krvácala . Bola som v 9 týždni , a začalo to špinením 2-3 dni a potom sa to spustilo .

maminuska
4. apr 2020

@kristinabt25 moja sestra sa takto vyčistila 3 krát sama pod dozorom gynekológa , ani nebola hospitalizovaná . Na konci išla ešte na kontrolný ultrazvuk . Na štvrtý krát normálne otehotnela a aj donosila.

jaja8_9
4. apr 2020

@kristinabt25 ja som mala tiež missed pred mesiacom, mňa sa moc ani ne pýtali brali ma rovno na kyret vraj to lepšie po psychickej stránke znesiem co bol teda fakt lebo ja by som to psychicky nezvládla, že môže sa stať že sa zle vyčistím a teprv pôjdem na ten kyret aj tak... Neviem teda co je lepšie 😐 každopádne obidve možnosti sú veľmi duševne bolestivé.. Prajem veľa síl 🙂

markaterka
4. apr 2020

Ja som to prežila presne pred dvomi týždňami, ale ja som potratila v 12 týždni. Krvácanie som mala silné. Mne vložky nestačili, tieklo mi to po nohách,všade. Išla som do nemocnice. Vyčistili ma, a na druhy deň poslali domov. Spinila som ešte dva dni, a odvtedy už nič.
Fyzicky som bola na tom ok rýchlo. Psychicky nie.
Ale ja už dve deti doma mám.

blunka
4. apr 2020

Tak za mňa samočistenie, hlavne v takomto nízkom týždni. Prežila som 2x.
Týždne asi ako ty oba boli do 10 tt.
1x som bola v nemocnici a automaticky ma poslali na kyret, urobili predoperacne vysetrenia, obviazali nohy fačom a ako dobytok na kyret bez toho aby so mnou konzultovali.
Ja som zatial cakajuc v posteli a neznajuc veci za hodinu precitala vsetko mozne na nete o tom a pochybovala ....
Na poslednom kontrolnom sone bola doktorka (fakt odbornicka aj s certifikatmi na sona z Londyna) ktorej som sa JA z mojej iniciativy opytala na to.
Sme debatovali a nakoniec sa jej opytala ze keby sa to tykalo jej osobne co by urobila. Povedala ze isla by domov. Ale ze nemocnica ide po starom a m cakat ze stary primar ma dojde prehovarat na kyret. Po sone som mala na rozhodnutie asi 5 minut kym dosiel sanitar pre mna. Som odmietla ist. Isiel zalovat doktorovi. Aj toho som odmietla ten isiel zalovat primarovi. Prisiel primar prehovarat. Pokecali sme o rizikach a nakoniec uplne v pohode ze mozem ist domov
Sila krvacania bola ako menzes isto u mna nie viac a len ma miesto 5 dni to bolo 7-8.
O rok sa mi to stalo znova a to uz som ani do nemocnice nesla. Krvacanie tak isto nie viac ako menzes.
Potom prisla ku mne spoluziacka co zije v Brne a tiez nechapala prvo tu automaticky robia kyret ako na pase. Že u nich vyslovene uprednostnuju samocistenie len ked sa nespusti tak neskor kyret musi byt.
Teraz som od vcera v tej istej nemocnici v 41tt a kade chodim sa ma pytaju ze preco mam v zaznamoch 2 potraty a ziadnu narkozu v živote neuvadzam 😀. Ze ved som musela mat kyret

A este po samocisteni nemusis dodrzovat ziadnu medzeru medzi dalsim otehotnenim. To u mna tiez zohralo svoju rolu.
Pozri riziko je vzdy pri oboch variantach. Prinajhorsom pojdes na kyret neskor. Krvaca kazda zena tiet inak. Tazko radit.
Ja by som pri 15 tt tiez uz sla asi na kyret radsej.

blunka
4. apr 2020

@kristinabt25 A este ma napadlo ze pri odchode z nemocnice mi napisali nejaké injekcie ktore mi ma kazde rano pichnut moj gynekolog. Bolo to nieco na podporu samocistenia na vyvolanie stahov.
Nemala som ani jednu lebo sa mi nechcelo kazde rano ist pred pracou ku gyn. cez cele mesto MHD a neskoro do prace tak som sa na to vyprdla a slo to aj bez toho. Len ma to napadlo ze to existuje, ze sa mozes svojej gyn. na to spytat.
Ja som normalne den po ujduti z nemocnice chodila do prace. A v praci to bolo ako menzes a na bolest ibalgin ako vzdy.

julsh123
4. apr 2020

Určite samocistenie! Prežila som to dvakrát a nikdy by som nešla na kyretaz, až keby som neviem ako kolabovala

c_est_la_vie
4. apr 2020

@kristinabt25 rozhodni sa podla seba. Ja som mala kyret a pre mna to bolo lepsie psychicky- samocistenie sa ti moze spustat velmi dlho a su tam zasa rizika infekcii, pripadne toho, ze sa nevycistis uplne a cele si to odtrpis a nevyhnes sa ani kyretu.

Co sa tyka bolesti- ani kyret nie je bezbolestny. Prvy den nebol nic moc, ale potom sa to pri jednom ibalgine a mensom setreni v pohode dalo zvladnut.

Ja som sa rozhodla pre kyret lebo som nezniesla myslienku ze mam v sebe mrtve dieta. Mala som 25 tak s dalsim mimi sme sa neponahlali, chcela som sa dat psychicky dokopy a zabudnut na strach.
Teraz sa nam podarilo babatko na 1. Sup, s krckom nemam ziaden problem a som aktivna mamicka- kludne si zacvicim gravidjogu, idem s muzom na korcule alebo si dam dlhsie prechadzky ( aby som pri tej korone doma nezkysla).

Nech sa rozhodnes akokolvek nebude to bezbolestne a ani psychicky lahke. Ale zvladnes to a ked budes mat druhe tehotenstvo zdrave, bude to to najkrajsie obdobie.

luciakovacova0603
4. apr 2020

@kristinabt25 ahoj,presla som si niecim podobnym v 5tt,silno som krvacala a uz sa nedalo nic robit.doktor mi povedal ze si mozem vybrat,ci ostanem alebo pojdem domov..vravel ze je to nizky tt,som mlada a kyret je hruby mechanicky zasah,dlhsie zotavovanie ako po samovycisteni.tak som teda sla domov,lialo sa zo mna par hodin,vsetko mozne..dost zle som to znasala,ale mala som pri sebe priatela..dost take nieco pomoze,ak mozes mat niekoho pri sebe.na druhy den to uz bolo lepsie po fyz.stranke..ale zalezi na Tebe,ake mas bolesti,ako silno krvacas..neboj,hlavu hore..otehotnela som po 2 mesiacoch od tejto nestastnej skusenosti,teraz mi tu sedi 16mesacny chlapisko na kolenach.bude dobre ❤

gabika128
4. apr 2020

Ja akurát chodím do nemocnice na injekcie pri zamlčanom potrate. Keby som vedela ako zle tie injekcie budu na mňa pôsobiť, tak si žiadam rovno kyretaz. V momentálnej situácii nechcú kyretaze robiť kvôli korone. Mne je z injekcii zle, na vracanie, bolia ma nohy, hlava, nedokážem fungovať. Po tretej injekcii som začala špiniť a nič. Proste sa to nechce pustiť a mne je zle už len keď sa ráno zobudím, že zase musím ísť na injekciu a hovno z toho. Veľmi zle to na mňa dolieha.

sayonara15
4. apr 2020

ja som bola na kyretazi pre MA pred 2 t, sama som si ju vybrala a mala som stastie, pretoze teraz by mi ju uz nikto nespravil. mne sa cistenie samo vobec nespustalo, dlho som spinila. nemala som ziadne bolesti potom, iba tyzden take slabsie spinenie.

zuzu1994
4. apr 2020

@kristinabt25 ahoj ja som to zazila 2x jeden krat v 10tt isla som na kyret ale uz sa to pomaly spustalo aj samo kontrakcie zacinali kazdu chvilku potom ma vycistili na druhy den som len trosku spinila 2x som po tratila v 5tt samocistenie hned ako som vysadila lieky bolesti ale hned ako to zo mna vyslo ulava nehorazna telo si s tym vie poradit len je to narocnejsie drzim ti palce❤obidva razy to bolo po umelom

jankaa2121
4. apr 2020

@kristinabt25 ahoj. Ja som bola na kyrete po porode a ked som dostala prvu ms po, bola hrozne bolestiva a slaba...takto som trpela asi rok kym som sa dostala na hysteroskopiu a nasli mi tam zrasty a znicene vajickovody co bolo pravdepodobne sposobene zapalom po kyrete. Oba vajickovody mi boli odstranene a zrasty v maternici prerusene.
Teraz som v 6tt a vcera vecer sa zacala so mna liat krv a zrazeniny, tak som rychlo volala mojmu ivf dr a ten povedal ze bud na pohotovost alebo ak sa to zastavi tak v pondelok sono a uvidi sa. Uz som bola pobalena ze idem na pohotovost ale krvacanie sa mi rano spomalilo a bojim sa kyretu takze ak to bude takto pockam radsej na sono v pondelok. Ja by som urcite volila samovojne ak mozne.

jankaa2121
4. apr 2020

@kristinabt25 drzim palce nech ti to dobre dopadne 🍀🌹

kiki68
4. apr 2020

Ja som za samocistenie. Mozes cakat do chvile kym nedostanes teplotu, nie si malatna, tam uz potom treba kyret. Ja pri prvom som sa vycistila sama, ani dom netusila co sa deje. Druhe uz bolo molarne tehu a to uz bolo treba kyret. Ale nastastie minto nespravilo komplikacie a teraz po 7 rokoch som tehu uz s inym partnerom a v 28tt . Mozno trosku aspon tymto povzbudim 😉

kristinabt25
autor
4. apr 2020

Ďakujem všetkým za odpovede 😊 radšej počkám kým sa to spustí samo.. risk je zisk 🙂 veľmi pekne ďakujem že ste sa so mnou podelili o svoje skúsenosti, som kludnejšia ☺️

majoranka24
4. apr 2020

@kristinabt25 Nevies, kedy sa to samocistenie spusti.😕 Mne tiez zistili missed abort a ono sa stale drzalo vnutri. Trvalo to asi mesiac, lebo som si musela porobit predoperacne vysetrenia, motom som mala prist nalacno do nemocnice, bolo to v piatok rano a oni ma vyhodili, ze nemaju volnu postel. Ze mam prist v pondelok. Bola som z toho psychicky uplne na dne. Uz som sa na tu kyretaz "tesila". Podla mna je to lepsie. Je to pod narkozou, uplne bezbolestne a poriadne ti to vycistia. Neviem, kolko mas rokov, ale ak si mlada, moze sa ti stat, ze potom velmi rychlo otehotnies znova a vsetko bude v poriadku. Drzim palce, bude dobre.🙂

asia83
4. apr 2020

@kristinabt25 Zvláštna doktorka, nechá na vás to, čo má ona rozhodnúť. Xy žien vám tu popíše superlatívy o samočistení, no ja by som neriskovala. Keď sa rozhodnete sama "vyčistiť" bez kyretáže, riskujete veľkú stratu krvi, až vykrvácanie alebo to, že vám v maternici ostane nejaký zvyšok, čiže sa nevyčistí úplne, následne sa to môže zapáliť či spôsobiť iné komplikácie. Toto vám mala vaša doktorka povedať.

ivangeline
4. apr 2020

Samocisttenie, ak sa spustí...tiež mi navrhli a počkala som...za deň sa spustilo a bolo to ako silná menštruácia, i keď iné bolesti a iné pocity...

ivangeline
4. apr 2020

A vždy po samocisteni bolo sono, či je všetko von. Takže žiadne sttreesy zo zapálenia..

mondolina
4. apr 2020

Ja som sa rozhodla pre kyret, čakala som týždeň, a bola som na nervy z toho, že ešte malinké v sebe mám, ale aj tak nemám.
Kyret spravil za tým čiaru, a mohla som ísť ďalej.

kiki68
4. apr 2020

@asia83 ale kyretaz na tiez svoje rizika. Absolvovala som ju a aj tak to nebola prechadzka ruzovym sadom. Riziko tam je a podpisujes vyhlasenie, ze pri komplikacii prides o maternicu a pod. Aspon is som dostala 2 strany na podpis. Hoci to bol nevyhnutny zakrok. Po kyrete aj samocisteni na nasledovat usg kontrola, ci tam nieco neostalo. Mne po kyrete este o mesiac pichali oxytocin a buscopan na neskutocne krce. Ani jedno nie je vyhra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre