Vitamíny na začiatku tehotenstva

12. sep 2021

Ahoj. Som v začiatkoch tehotenstva. Aké vitamíny je vhodne brat? Je káva nevhodná? Alebo je to podľa pocitu? Doktorke idem až koncom októbra keďže teraz by ešte bolo zbytočne chodiť, na internete sú názory ale skúsim sa spýtať takto vás. A je normálne mat strach či to všetko zvládnem ?

kitta
12. sep 2021

Je to uplne normalne 😊 drzim palce. Je dobre brat kyselinu listovu, napr femibion alebo nejake tehu doplnky. Obsahuju vacsinou vsetko co treba. Ja osobne som pri obochu tehu pila aj kavu, mozno v mensej miere, aj s jedlom som sa neobmedzovala.

mikasz
12. sep 2021

Minimalne kys.listovu, teraz ideme do jesenneho obdobia, takze by som doplnala aj vit.C+D
A kava ako ti chuti, 1denne je uplne ok
A strach budes mat od teraz stale, najskor v tehu, potom ked sa male narodi a vlastne potom uz stale 😁🤷🏼‍♀️ treba veci brat tak ako idu a urcite to zvladnes

luci_ba
12. sep 2021

odporúčam brať tehu vitaminy, ja som brala femibion1, ale niektore si davaju len kyselinu listovu a dopĺňajú ine vitaminky. Káva je myslím v pohode, tak jedna alebo dve šálky. Ja som ju však prestala piť, lebo mi prestala chutiť. Strach je uplne normálny, pred každou poradňou mam guču v hrdle, potom sa na par dni ukludnim a stale takto Dookola. Prajem bezproblemove tehu 😉

jazula
12. sep 2021

Ja som brala LadeeVita, okrem iných vecí obsahuje aj Omega3, čo som v zložení iných nenašla. A ja som bola pred tehotenstvom veľmi silný kávičkár (4-5 malých silných presso káv denne), celé tehotenstvo a aj teraz pri dojčení som pila väčšinou 1-2 lungá za deň. Na začiatku tehu som mala dni, že som si aj urobila lungo, odpila jeden hlt a vyliala, ešte aj to riedke lungo sa mi zdalo silné 😁. A do konca októbra by som určite nevydržala, už ku koncu 6tt bolo vidieť a počuť aj srdiečko 😊.

jazula
12. sep 2021

Ešte k strachu…podľa mňa by bolo skôr nezvyčajné, keby si ho nemala. Je to nové životné obdobie, človek to nevie odhadnúť, najmä na začiatku. Nastav sa pozitívne a to obdobie si vyslovene uži, nič krajšie a intímnejšie ako bábo v brušku som nezažila 😊. Teraz má moje vytúžené dievčatko 4 mesiace a bojím sa stále (o ňu a aj či to ako rodičia nepokazíme) 🙂

caroline11
12. sep 2021

GS Mamavit sú super 😊 tiež som ich brala , kyselinu listovú som brala hneď ako sme začali plánovať babo 😊 a myslím si , že jedna kava denne alebo párkrát do týždňa je v poriadku 😊

srferreira
12. sep 2021

Ja osobne som brala kyselinu listovu do 3m tehotenstva a potom vitaminy pre tehotne (tam su vsetky vitaminy co potrebujes) az do porodu. Kavu som nepila lebo mi smrdela az do 8mesiaca, potom som pila 1 denne. Neboj sa hlavne bud pozitivna.

dory11
16. sep 2021

Ak máte záujem môže vám viac povedať o prírodných proktocj aj podporia imunitu ak chcete vedieť viac kľudne mi sem napíšte súkromnú správu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre