Vitamíny na začiatku tehotenstva

kristinka128
26. júl 2020

Baby chcem sa spytat; ake vitaminy ste zacali uzivat ked ste sa dozvedeli ze ste tehulka budem vdacna za kazdu odpoved 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
goodidea
26. júl 2020

@kristinka128 manzelka mala LadeeVita, je to komplex minerálov a vitamínov

sense
26. júl 2020

Kyselinu listovu

hennyinnsbruck
26. júl 2020

Femibion 1 potom 2 ku nakoľko ovocie a zeleninu nemusím.

asia83
26. júl 2020

@kristinka128 Femibion 1

luulinkaa
26. júl 2020

Tiez femibion

m_o_n_c_a_k
26. júl 2020

som kyselinou listovú a teraz pokračujem femibion. Ja som ale začala pociťovať sťažené dychanie tak som si naordinovala aj železo. V tejto dobe beriem aj vitamín C. Samozrejme aj v jedle sa snažím, ale dnes je to také, že človek nevie koľko toho dostane zo stravy.

zuzka251
26. júl 2020

@kristinka128 iba kyselinu listovu, 1.trimester 1mg denne, potom obden. zelezo vobec nie je vhodne ordinovat si bez vysledkov z krvi..

macko1007
26. júl 2020

@kristinka128 cistu kyselinu listovu..a v neskorsom stadiu tehotenstva som ju brala len ked som si spomenula 🙂

silviazlat
27. júl 2020

LadeeVita - to mi dal priamo gynekológ - užíva sa 1 denne počas celého tehotenstva aj počas dojčenia - obsahuje komplex všetkých vitamínov, Calcii Carbonas - Galvex 1x ráno, 1x večer - vápnik a Magnerot - 1x ráno a 1x večer - užíva sa do 34.tt kvôli kŕčom a bolestiam hlavy - prídu skôr či neskôr - Horčík treba dopĺňať

zenazaba
27. júl 2020

Kyselinu listovu, ale tu som zacala uzivat uz par mesiacov pred otehotnenim, lebo zacat ju uzivat az v tehotenstve nema zmysel.
Zelezo, lebo som vegetarian a strava mi vystaci akurat tak na pokrytie vlastnych potrieb a aj to nie vzdy.
Omega-3-MK, pre spravny vyvoj mozgu potomka.

sasha07
27. júl 2020

@kristinka128 kyselinu listovú.. tu urcite ber 😉

m_o_n_c_a_k
27. júl 2020

@zuzka251 železo je aj vo femibione

zuzka251
27. júl 2020

@m_o_n_c_a_k no práve, je tam 14 mg železa -aj to nešpecifikovaná soľ, z tých 14 mg sa vstrebáva najoptimistickejšie 5%.. v tabletke sú okrem toho zinok (8mg 🙂 )a horčík - neviem aká soľ, čiže dokopy sa z toho vstrebáva koľko, keď sa tie tri minerály majú užiť s odstupom 2hod? preto je podľa mňa lepšie začať iba s kyselinou listovou, na základe krv. testov teoreticky pridať železo+vit C a mať pestrú stravu...

s_a
27. júl 2020

@zenazaba tak by ste mali upraviť troška stravu, aj ja som vegetariánka, už asi 4 roky, na preventívnej kontrole naposledy som mala ukážkové výsledky a ani teraz v tehotenstve v 25 týždni nemám pocit, že by mi niečo v strave chýbalo

ckatka
27. júl 2020

Ja beriem od dvoch mesiacov pred otehotnenim kolagén od Werbey. Je tam aj kyselina listová, D3, selén zinok a podobne...A k.tomu raz za čas si hodím tabletu jódu. Podľa mňa je to úplne okej...pretože moja strava je všetko len nie pestrá 😂😂

noami12
27. júl 2020

@kristinka128 femibion 1 ja tiež som sa dozvedela teraz že som v 5 týždni a beriem femibion 1.. Potom budem pokračovať femibion 2

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre