Vitamíny a strava v 7. týždni

merrrynka
6. sep 2016

Ahojte kočky chcem sa vas opytat ci ste brali a ci beriete nejake vitaminy, dopnky ako kyselinu listovu a co ste v strave uplne vynechali a co papate castejsie.... mne moja doktorka nič neporadila ani neodporucila len ze mam prist na kontrolu v 12tt. Vsetko je s drobcekom v oriadku. 🙂

dominikav123
6. sep 2016

@merrrynka nic som nebrala a jedla som ako pred tym.

moni244
6. sep 2016

@merrrynka nepapala som, jedla som všetko, žiadne vitamíny som nebrala

merrrynka
autor
6. sep 2016

Dakujem baby 🙂

candii
6. sep 2016

Ja som jedla kyselinu listovu.. a magnezium.. v strave som vynechala surove maso, plesnive syri a snazila som sa jest vela zeleniny a ovocia .. ale papala som vsetko na co bola chut ..

tyelde
6. sep 2016

ja som jedla prenatal od jamiesonu, v strave som nevynechávala nič (ak nerátam, že som vegetarián) a častejšie som tiež nejedla nič...a dieťatko je zdravé a spokojné 🙂

evittam
6. sep 2016

Ja som jedla všetko ako predtým, žiadne umelé doplnky som nebrala - mám dve zdravé a krásne deti. Neviem, prečo majú niektoré budúce mamičky pocit, že sa majú obmedzovať a zbytočne napchávať umelinami len preto lebo sú tehotné..... 😉

06lienocka
6. sep 2016

@merrrynka kyselinu listovu a magnezium sem tam papam všetko ale len tepelne upravené

alchemilkazltozelena
6. sep 2016

@merrrynka hlavne to netreba prezivat zbytocne

mihula
6. sep 2016

@merrrynka šup,šup do lekarne a kupuj každý mesiac tabletky a pchaj ich do seba.predpokladam,že si dospela a vies čo mas jest a ak nie tak sa skus opýtat svojej mamky,čo jedla ona ked ta čakala

ukulela
6. sep 2016

@merrrynka strava normalna, ak nechces "umele vitaminy" zarad viac ovocia a zeleniny.
pozor na plesnive syry, surove maso (aj nevarene, nepecene klobasy), surove vajciam skratka potraviyn, co mozu narobit sarapatu aj mimo tehotenstva. (riziko salmonely, listeria, hnacky, ...)
mne doktorka odporucila lady veetu a brala som, tiez som dobrala kyselinu listovu, co som zacala este pred tehotenstvom brat.
magnezium som brala az ked mi ho predpisala doktorka, to je proti stahom maternice. sama si ho ale velmi nedavaj, moze znizovat tlak ...
ja som mala malo zeleza, tak som jedla dost cerveneho masa.
tiez sa hovori, ze pozor na pecienku, ma vela vitaminu A - ale to by si ju musela ladovat do seba kazdy den. tak ak mas rada, jedna porcia raz za cas ti neuskodi.

vedorka
6. sep 2016

urcite si kup aspon kyselinu listovu, ked nechces umele vitaminy.
je velmi dolezita pri spravnom deleni buniek v prvom trimestri a v strave je jej malo. 🙂
po prvom trimestri ju uz brat nemusis. 🙂

evittam
6. sep 2016

@vedorka Pokiaľ máš normálne a zdravé tehotenstvo, tak nemusíš ju brať vôbec. Tiež je to len umelý preparát. 😉

merrrynka
autor
6. sep 2016

mihula klud 🙂 chcela som pocut len nazor a skusenosti zien ktore deti maju nemusis sa rozvasnovat 🙂

merrrynka
autor
6. sep 2016

@mihula klud 🙂 chcela som pocut len nazor a skusenosti zien ktore maju deti nemusis sa rozvasnovat :') ale vdaka za info

mihula
6. sep 2016

@merrrynka ja deti mam a rozvasnena vobec nie som a uz vobec nie s trapnou otazkou čo PAPKAT
Ale napisat si možem čo chcem ci?A neemusis mi odpovedat 2x

vydrnik
6. sep 2016

@merrrynka pri oboch so ziadne doplnky neuzivala,jedla som to na co som mala vhut,a ze to niekedy boli kombinacie,deti su zdrave,aj bez tych vyz.doplnkou

merrrynka
autor
6. sep 2016

@mihula aspon som sa zasmiala 😀 dakujem

mihula
6. sep 2016

@merrrynka daj este niečo zo svojho tehotenstva,rada ta rozosmejem

merrrynka
autor
6. sep 2016

@mihula moje tajomstvo 🙂

vedorka
6. sep 2016

@merrrynka aha: http://www.babyweb.sk/preco-je-v-tehotenstve-do...
a teraz si pozri obsah a co ju obsahuje a ci jej budes mat vyvazenou stravou dostatok: http://www.rehabilitace.info/vyziva-a-jidlo/zdr...
inak tu trosku nerozumiem niektorym hlupym reakciam na tvoju otazku...
naco sa vobec zapajaju, nieco odveci pisu a ta hned hodnotia...

merrrynka
autor
6. sep 2016

@vedorka dakujem ti velmi pekne 🙂 prestudujem si to. No asi nemaju co doma robit :D

lavinis
6. sep 2016

jedla som vsetko ako pred tehotenstvom, z vitaminom Femibion. Akurat som nejedla surove ryby, kedze mam rada sushi, tak som si ho odpustila.

deniska96
6. sep 2016

Prosim vas jedli ste aj huby? Mne bolo povedane, ze huby a vnutornosti by sa mali vynechat.

dydy87
6. sep 2016

ja začínam 11 týždeň.. a jem úplne všetko.. aj teraz som mala omáčku na cestoviny a boli v nej huby.. dokt. mi nič nezakázal tak prečo by som to nemala jesť? je to zlé ?

dominikav123
6. sep 2016

@dydy87 nie nie je. Jedine žeby to boli muchotrávky 🙂

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deniska96
6. sep 2016

@kvecia a preco sa vlastnd nemozu huby?

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deniska96
7. sep 2016

@kvecia dakujem

zuzka_1985
11. sep 2016

Ja som brala len kyselinu listovu a snazila som sa zdravona vyvazene stravovat. Maly aj ja sme boli v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre