Videl by doktor na začiatku 7. týždňa dvojičky?

19. jún 2024

Ahojte dnes som bola na prvej kontrole a doktor videl jedno embryo aj so srdiečkom, na zaciatku 7 týždňa 😄 chcem sa spýtať videl by už dvojičky? Alebo až neskorsie v nejakom 9-10tt? Veľmi tuzime s mužom po dvojičkách ja viem že iné zeny sa tomu asi skôr chcú vyhnúť ale je tam ešte nejaká šanca že? 😁😁♥️

nadush
19. jún 2024

Ak by boli dvojvaječné, tak by mohol vidieť 2 gestačné vaky. Ak jednovaječné, tak tie môže vidieť podľa mňa až v neskoršom týždni, zvyknú sa prekrývať. Niekomu povedia v 10/12 a niekomu aj neskôr

autor
19. jún 2024

Budem sa modliť veľmi by nás potešili 🙏🏼 ešte aj muz je z dvojčiat a mám aj sestry dvojičky tak v rodine to mame 😁 ale samozrejme aj jedno zdravé bude viac ako dosť

nadush
19. jún 2024

Genetickú predispozíciu dvojčiat dedia len ženy - kedže sa “dedia” dvojvaječné dvojičky, teda žena musí mať predispozíciu na uvoľnenie dvoch vajíčok. Jednovaječné dvojčatá sú vlastne milá “chyba” v delení buniek, tie môže mať ktorákoľvek žena 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre