Viacpočetné tehotenstvo

6. dec 2022

Ahojte, sme po ivf a vklade dvoch embrii.
Vcera som mala sono, a tam sa už krásne videl drobček ktorý mal 7mm.
Uvedomila som si že je tam jedno bábo, druhé to vzdalo asi 😔
Strasne sme tužili po dvojičkach ale vdačny sme a štastny že nam Boh dal po tolkych rokoch aj tohto drobčeka 😊
No mam otazku lebo mužovi napadlo že bude možno ešte šanca na jednovaječne dvojičky kedže ja nosím gén pre dvojičky a ten sa dedí po ženskej strane 🙂
Tie baby čo ste mali jednovaječne dvojičky, v ktorom tyždni ste sa dozvedeli že nosite dve? Dakujem 😊😇

stellarstar
6. dec 2022

To by bolo už hneď na usg vidieť či sú tam 1 alebo 2, neskôr sa nema ako z čoho vytvoriť dvojka

andrea_r016
6. dec 2022

gyn by na sone videl 2 gestačne vaky keby boli dvojky....kedže videl jeden tak to druhé sa uchytiť ani nemuselo a zaniklo....neskoršie sa nemá ako vytvoriť....gratulujem 🙂

mazda323f
6. dec 2022

existuje gen pre dvojicky? ja som citala, ze len pre dvojvajecne, tam je mozne zdedit tu "poruchu", ze idu 2 vajka naraz z oboch stran.. ale pri jednovajecnych je to cista nahoda..
ja som bola na prvom sone dost skoro, asi v 6.-7. tyzdni, kedze mam isty problem a hned som potrebovala lieky - bolo vidno len ten vacok, hlavne, ze na spravnom mieste.. a potom o mesiac sok, kedze sa ocividne rozdelili 🙂
a inac az na prvotrimestralnom ultrazvuku mi potvrdili 2 vaky, dovtedy nebolo poriadne vidno, bolo podozrenie na monochorialne monoamnioticke dvojcata.. ale su mono-bi 🙂

autor
6. dec 2022

@stellarstar no praveze som citala ze sa niekomu odhalili dvojcata az v 20tt lebo mali jeden gest.vak a vzdt sa videlo len jedno. Ked su dva gest vaky tak to je ine, to sa hned vidi. 🙂

autor
6. dec 2022

@andrea_r016 dakujem 😊 existuje moznost aj jedneho GS a dvojcat tak preto sa pytam 🙂

autor
6. dec 2022

@mazda323f neviem.. Mozno sa mylim 😏 a mozno som sa len zle vyjadrila 🙂 hlavne dakujem 😊 tak mate dvojite štastie 😍
No proste ja sa len tak pytam, nič sa nedeje ale dakujem 😊😘

stellarstar
6. dec 2022

Jedine keby boli tak vedľa seba alebo za sebou že jedne skryl druhého ale z jedného už plodu dve plody nebudú

autor
6. dec 2022

@stellarstar noo to urcite nie.. Len tak sa pytam ci mate niekto skusenost ze sa to proste nevidelo a neskorsie sa to odhalilo.. Co nemusi znamenat ze je to tak aj u mna ale tak len taka otazka, zaujimalo ma ako to je 🙂

stellarstar
6. dec 2022

Ja som ti len ako zdravotníčka vysvetlila ako to je resp ako nie

girl2524
15. dec 2022

6tt videl jednovajecne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre