Veľkosť plodu v 12. týždni

marika1112
20. dec 2014

ahoj maminy ,robim si taky prieskum kolko meria vas plod v 12 tt???teda ja mam 12ttplus 1d -55mm.....podla crl.....zaujima ma je tu nejaka mamina ktora ma 55mm a je v inom dni??napr 12ttplus 3 d????dakujem ......

lucindao
20. dec 2014

@marika1112 ja som 12+1 a drobec meria 58mm.ale tak citala som ze to neni presne

marika1112
autor
20. dec 2014

@lucindao dakujem🙂je to zvlastne ked kazda mamina ma vypocitanu inu velkost🙂akurat mi pisala jedna mamina ze mala v 12ttplus 4d velkost 53mm🙂)tak ja uz neviem ci kazdy lekar meria inac alebo v com moze byt problem🙂))

lucindao
20. dec 2014

@marika1112 v tom to e ze kazda mamina aj ked porodi tak dietako ma kazde svoju velkost.a kazde dietatko rastie inak.a ako som pisala neni to presne meranie.moj drobec.zevraj pred tyzdnom meral 41 mm a teraz 58mm to sa mi tiez nezda

cmulinkafif1
20. dec 2014

My sme mali v 12+2 - 5,80 cm

marika1112
autor
20. dec 2014

No tak to je naozaj zaujimave🙂))mne sa to aj tak lisi od poslednej menstruacie skoro o 2 tyzdne.....som zvedava kolko mamin este napise🙂

sabina1975
20. dec 2014

@marika1112 a nebude to tym ze napr.ja mam 162 cm a moj brat 185 cm a iny ludia maju zade inu vysku ved aj deti sa rodia kazde s inou dlzkou a vahou tak nemozes cakat ze v 12tt budu vsetky embrijka rovnake

marika1112
autor
20. dec 2014

ved jasne tomu vsetkemu chapem len nechapem preco jeden doki urci napr.ze v 12tt plus 1 d je plod velky 55mm....a druhy doki urci ze velkost 55mm je napr.12ttplus3d....tomu nerozumiem preco je to tak 😀 😀 😒

danieli
20. dec 2014

Lebo maju ine programy v ultrazvuku

marika1112
autor
20. dec 2014

@danieli ahaaaaa.....ale potom vlastne ktore je to spravne???ja viem ze je to len o par dnoch ale predsa potom sa len maminy strachuju preco nesedi tp s pm a sonom🙂ako ja napriklad..... 😀 😒

trgypadl
20. dec 2014

@marika1112 a aky mas dovod na strach???

marika1112
autor
20. dec 2014

@trgypadl ahoj moja🙂ty si ma nepamatas???ty si mi radila v spravach🙂)tak teraz ma zasa napadlo ako je to s ultrazvukmi tak to riesim preco kazdy uzv ukazuje inak 😀 😀

trgypadl
20. dec 2014

@marika1112 pamatam,ale fakt nechapem,ze preco zas nad tym uvazujes,lebo to fakt nema vyznam...vsetky tie merania su len orientacne...

danieli
20. dec 2014

@marika1112 to by som aj ja chcela vediet 😀 mne malého merali na viacerých USG a viacerí lekári v priebehu pár dni, výsledky boli úžasne vtipne, najskôr taká nozicka a onaké brusko, neskôr menšia nozicka a brusko úplne ine, hlavička velka a tak podobne, u nas to absoluuutne nesedelo, nie kazdy lekar je v ultrazvukovom merani a celkovo sledovaní zdatný, napríklad je kamoska uz v 37 tt a stale jej lekárka nevie povedať pohlavie, hoci jej robí USG raz za mesiac od 20 tt, čiže uz 5-krát to mohla vidieť, no ona nevie

trgypadl
20. dec 2014

@danieli uzv vysetrenie je len orientacne,ak by Vas vysetrovali 5 lekari,tak Vam vsetci povedia rozne udaje.plod sa v maternici pohybuje,cize ak v danej chvili nieco zmeria a pllod sa pohne,to meranie moze byt po par sekundach s rozdielom niekolko mm

marika1112
autor
20. dec 2014

zauijimaju ma miery plodu ku koncu 1 trimestra.....lebo kazda mamina ich ma ine 😀 zvedavost 😀 😀 😀

trgypadl
20. dec 2014

@danieli a co sa tyka pohlavia moze byt tak otocene,pripadne tak ulozeny pupocnik,ze pohlavie fakt nemusi vidiet

danieli
20. dec 2014

@trgypadl veď presne tak to beriem, údaje su len orientačne, preto si z toho ťažkú hlavu nerobím 😀 a co sa týka pohlavia drobca mojej kamošky, nie je to problém otočenia ani pupočnej šnúry, ide o lekárku, ktorá má USG na ozdobu

trgypadl
21. dec 2014

@danieli tak ma moznost zmenit lekara,pripadne si dat pozriet pohlavie niekomu inemu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre