Veľké brucho už v 1. trimestri, ako ste na tom vy ?

mikema
8. feb 2020

Ahojte baby, ako ste na tom s bruškom? Ja čakám druhé a ešte som ani nevedela, že som tehotná a už mi totálne nafuklo brucho. Na začiatku som mala aj preglejky s trávením, ale to sa rýchlo normalizovalo a teraz som v 9.tt a vyzerám ako pri prvom v 16.tt 😳 aj tehotenské nohavice nosím, lebo normálne nezapnem už dávno. ako ste na tom vy?

abcmajacba
9. feb 2020

@mikema kašli na to a užívaj si tehotenstvo, veď je to najkrajšie obdobie 😍.

evitka83
9. feb 2020

@mikema tiez som vyzerala ako v stvrtom mesiaci od zaciatku. Brucho sa nafuklo

andrea_ff
9. feb 2020

@mikema to iste. Tiez rychlo brusko narastlo v oboch pripadoch hned v zaciatkoch a musela som nosit tehu gate 😉. Potom sa to spomalilo, takze napriek mojej vyske 155cm som nebola az taky slon 😉👍

andrea_ff
9. feb 2020

@mikema uzivaj si tehotenstvo 😀

chocolate_cake
9. feb 2020

Ja to iste, uz od 5tt. Teraz som 19tt a moc brusko nevyrastlo, tak sa to tak kompenzuje.

nini1010
9. feb 2020

Ja mam taku skusenost (nielen svoju) ale aj mnozstva mamiciek druhorodiciek a viacrodiciek,ze aj ked zena krasne schudneme po 1 tehotenstve,to brusko uz asi nikdy nie je,pokial aktivne necvici a nema vytvorenu silnu svalovinu na bruchu uz take 100%ploche a zena ma tendenciu to maskovat,pripadne jemnucko stahovat-podvedome.Takmer kazda ma vo je pol centimetrovu diastazu,niektore aj 2cm!Ak nemakas a necicis ono to hned vidno,ani nehovorim.ked sa zena naje!Akonahle 2 krat otehotnie zrazu pride podvedome ze "konecne,us nemusim" a hned je tehotenske brucho na svete v 8-9 tt.Fo toho maternica je natiahnutejsia v 1.tehotenstva,mozno trosku plyny a hned je v brusko ako v 5 mesiaci.Je to uplne normalne u kazdej.

nevludna
9. feb 2020

Nijako, nedari sa otehotniet;) kludne by som to tvoje “velke” brucho prijala

klea1993
9. feb 2020

Ja som počula ze druhorodickam je proste to bruško vidno už na začiatku... Tiez čakám druhé a som tým jasným príkladom 😂aj keď našťastie z riflami som na tom v pohode a všetky ešte zapnem 🙈začínam 13tt

zuzanalila20
9. feb 2020

@klea1993 No neviem dámy, ja som tehotná prvýkrát ale vyzerám v 11tom týždni ako v 6 mesiaci podľa mňa 😂 som veľmi nafúknutá + som aj 3 kilá pribrala lebo sa vôbec neobmedzujem v jedle. Tiež nohavice ešte zapnem ale LTT 😂

mikema
autor
10. feb 2020

@nevludna ja som mala 1.babo umelé, takže chápem tvoju poznámku a neberiem to osobne. Držím ti palce

mikema
autor
10. feb 2020

@nini1010 no ja som nafuknuta bola keď som ešte ani nevedela, že som tehotná. Tak dúfam, že nebudem mať dnu trojcata a sú to len plyny 😂

mikema
autor
10. feb 2020

@abcmajacba užívam si. Kde si vyčítala že nie? 🤔

mikema
autor
10. feb 2020

@andrea_ff užívam, a ani nepíšem že by som nie. Len ma zaujíma, ako to je pri iných ženách. Véd aj o tom je toto fórum, či nie?

mikema
autor
10. feb 2020

@andrea_ff takže to brucho potom nejakú dobu ostane rovnaké?

mikema
autor
10. feb 2020

@klea1993 zajtra by som mala dostať uz tehu knižku tak co, dnes som oprala tehotenské oblečenie po prvom synovi a idem to nosiť už teraz. Nevadí 😅

abcmajacba
11. feb 2020

@mikema hm... jaký útok hneď...

mikema
autor
11. feb 2020

@abcmajacba žiaden útok ale pýtam sa na skúsenosti a neviem prečo ma niekto pocit ze si neužívam tehu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre