Váha v prvom trimestri

yvona2102
15. okt 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať či ste aj vy v prvom trimestri chudli, resp. koľko je normálne schudnúť a kedy je to už moc. Pred tehotenstvom som mala 56,5 kg. Teraz som 11tt+4 a mám 51 kg. Za tých pár týždňov som schudla skoro 6 kg. Trápia ma celodenné nevoľnosti, no nevraciam. Len sem tam. Jem síce malo, ale niečo do seba dostanem. Mali ste to aj vy tak?
Ďakujem za odpovede 🙂

kiki68
15. okt 2021

@yvona2102 Este stale si ok s tou vahou, asi pod 49 by Ta uz riesili. A hlavne ono mozno Este dva tyzdne a prejde to. Potom naberies vsetko naspat aj s urokmi. Skus nutridrinky

geneviv1996
15. okt 2021

@yvona2102 neviem či je to normálne...s tým ti moc nepomôžem...ale možno ukľudnim....aj ja som schudla vyše 5kg ...a z toho 4 kg v treťom mesiaci... Tiež som veľa vracala často som neudržala v sebe ani vodu...ale bábätko je v poriadku a pomaly sa mi to upravuje...takže hlavne nestresuj...moc to nepomaha...všetko bude v poriadku 😁 veľa zdravíčka

elizabet173
15. okt 2021

@yvona2102 nič sa neboj, ja som objímala WC misu do polovice tehotenstva, schudla som viac, ako ty, do pôrodu som aj tak stihla pribrať 18 kg, aj keď viem, že časť bola zadržaná voda, dieťa malo 3.80 kg. Ak lekár o tom vie, bábätko sleduje, všetko je v poriadku.

geneviv1996
15. okt 2021

@kiki68
@yvona2102 nutridrinky povolil aj mne...vôbec ti to neuškodí a doplnis si živiny...

ivver
15. okt 2021

@yvona2102 ahoj, ja som schudla v prvom trimestri skoro 7kg a to som negrcala, len som bola veľmi unavená, a mala som menšiu chuť jest ale jedla som.. Teraz som 26tt a zatiaľ som pribrala 3 kg, čiže som stále chudsia ako pred tehotenstvom.. Bábätko je zatiaľ v poriadku a rastie v pohode 😊

greta2017
15. okt 2021

@yvona2102 presne ako pises. Prvy trimester som zo 71kg schudla na 67. Totqlna nechut do jedla aj ked som hlad pocitovala. A tiez som nevracala....potom to slo hore a rodit som sla s 93kg 😅😄😄😄 neboj sa od druheho trimestra to pojde pomaly hore ked ti uz nebude zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre