V ktorom týždni sa už dá určiť pohlavie?

okm221
15. aug 2024

Dobrý deň, kamarátka sa somnou hada ze pohlavie sa da určiť už v 10tt zo sona.. Ja jej tvrdím ze nedá, že najskôr v 12tt ona ze už v 10vedela ze čaká dievča.. Je to možné? Ved v 10 sa robia len testy z krvi na pohlavie..

spanielka44
15. aug 2024

Veľa lekárov si netrúfne ani v 16.tyzdni odhadnúť pohlavie, v 10.tyzdni je nemožné zistit pohlavie podľa ultrazvuku, plod ešte nemá pohlavne orgány úplne vyvinuté 😄

nikol789
15. aug 2024

@okm221 zo sona určite nie v 10tt

maryetta
15. aug 2024

4x tehotna. Iba raz mi povedal v 12.tt lekar aj to povedal opacne. Vzdy najskor v 16.tyzdni. A potom v 20.potvrdil.

anjelicek26
15. aug 2024

Okolo 13.tyzdna ked babo spolupracuje,tak je to podla falickeho vybezku pekne vidno.

michaela789
15. aug 2024

Mne oboch identifikoval až v 20. týždni. Tretím si nie je istý doteraz.

lauriik
15. aug 2024

Mna sa doktorka pri druhom tehotenstve pytala uz pred 12tt, ze pozreme pohlavie. Ja som ju zastavila, ze to vediet nechcem. Ale vraj ak je dobre natocene tak sa to da odhadnut 🤷🏼‍♀️
Inak pri prvej dcere mi to nevedeli povedat ani v 12tt ani v 16tt. Az na velkom utz v 20tt sa ukazala.

nikha2809
15. aug 2024

V 12tt mi Grochal poveledal že na 99%dievca a aj tak bolo.Ked som čakala syna, bola som u neho trochu skôr a vtedy mi nepovedal, že keby prídem o týždeň neskôr už by vedel, ale nechcel sa pomylit

sandra811
15. aug 2024

@okm221 v Brne nám povedali v 13 týždni a tak aj bolo😊

zafir01
15. aug 2024

@okm221 4 x tehotná . V 10 -11 týždni z krvi som vedela a v 13tt mi na sone povedal dr ,keď to bol chlapec . Vtedy sa málokedy stane ,že je z neho dievča .

danyelia
15. aug 2024

Mne zistili presne v 13 tt zo sona...

okm221
autor
15. aug 2024

No baby aj mne zistili v 12tt ale to bol chlapec a veľmi dobrá poloha a zhoda náhod.. Takže je mi jasné že si zas vymýšľa a klame aby bola niečo viac než ja.. Ďakujem 🙂 ani grochal neurčí v 10tt..len krvné testy

annamudra123
15. aug 2024

je to individualne..ja som 27tt a stale neviem, lebo vzdy je zle otocene takze tak..

butterflyeffect
21. aug 2024

My sme si davali z krvi a sama doktorka mi povedala ze skor ako pred 12 tt nespravia z moralneho hladiska, kedze su pary ktore sa na zaklade pohlavia rozhodnu pre interupciu, cize aj na sone keby daco bolo vidiet tak myslim ze skor nepovedia. U nas v 12tt bola mala bola vytocena ritou a nic nebolo vidno a v 16 tt uz aj na sone jasne ze dievca.

michaela329
21. aug 2024

Mne v 12tt povedal Dr. Grochal-pipika bolo vidno už. Inak pri druhom si nikto netrufol zo sona, trisomy potvrdili chlapca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre