V ktorom som týždni?

30. máj 2024

Ahojte ženy, mozno blba otazka, ale nevyznám sa, preto sa chcem poradit..
Mali sme v maji, zaciatkom cca 7. pohlavný styk s manzelom, pocas ktoreho sa mi podarilo otehotnieť.. Sono nam zatial neukazalo nic, ale spravila som si testy, lebo som mala taky zvlastny pocit, a boli pozitívne a taktiež aj krv ukazala ze som tehotna.
Prosím vas, v kolkom tyzdni tehotenstva teda som?
Lebo kalkulacka sa pyta na poslednu menstruaciu, konkrétne prvy den, ale podla toho som teda v 5rom týždni tehotenstva.. A s partnerom sme voli zaciatkom maja co este nie je 5 tyzdnov..
Prosim vysvetlite mi to niekto, lebo som uz blba z tohto nacisto

veva24
30. máj 2024

tehotenstvo sa ráta od poslednej menštruácie, nie od styku

pbra40
30. máj 2024

Tyzden tehotenstva neznamena, kedy si dieta splodila. Tj. Ked si v piatom tyzdni, neznamena to, ze je to zo sexu pred 5timi tyzdnami.
Pocita sa to od poslednej menstruacie, ako sa pise v prispevku predo mnou.
1 tyzden po menstuacii - nic sa nedeje
2/3 tyzden - vtedy pravdepodobne otehotnies
4 tyzden - cakas na menstuaciu
Ak v piatom tyzdni nepride, prvadepodobne ti aj ukaze tehotensky test

autor
30. máj 2024

@pbra40 a lekar vie zistit kedy bolo dieta splodene? Ide o to ze manzel bral kadejake veci na cvicenie ( sutazi v kulturistike) a vtedy lekar povedal, ze sa neodporuca, lebo to nie je dobre.. To bolo v aprili, a koncom aprila som este menzes mala.. Od maja nic neberie, mali sme pocas plodných dni styk a teraz mi test ukazal pozitivitu, preto som to len chcela vedieť.
Takze som mohla tymto padom otehotnieť aj v aprili? Alebo to by uz sono ukazalo?
Dakujem vam za odpoveď, ospravedlnujem sa za blbe otazky, len velmi mi na tom zalezi, dakujem

januska12323
30. máj 2024

Podľa merania ti lekár povie presnejšie. Ak si mala ms v apríli tak to bude až z mája.

autor
30. máj 2024

@januska12323 ano, koncom aprila okolo 20.som mala menzes

mariska1989
30. máj 2024

Príklad ak ms bola 20.4. ak dĺžka cyklu je cca 28 dní tak plodné mohli byť cca 3/4. Máj . . Takže si v 6 týždni čo je teda 5 +5tt na ultrazvuk je stále priskoro . Odporúča sa ísť keď mešká minimálne 2 týždne takže na ultrazvuk máš čas minimálne týždeň no ideálne až za 2 týždne

babushkaem
30. máj 2024

Neviem, ci tie ,,kadejake veci” tak rychlo vyprchaju z tela.

autor
1. jún 2024

@babushkaem myslim si ze pokial nejde o anabolika, tak tie menej silne veci vyprchaju skorej.. Ja ani netvrdim, ze by to skodilo, len som zastancom, ze je najlepsie vtedy neuzivat nic.. Preto som sa len informovala 🙂

babushkaem
1. jún 2024

Ved jasne, ja som to nemyslela v zlom, ked uz si tehotna, ale ze ak by sa nedarilo, vtedy by som to mozno riesila, ci to nie je kvoli tomu. Ved kolki ludia brali ine ,,sracky” a maju krasne zdrave deti.

autor
1. jún 2024

@babushkaem dufajme ze to tak bude aj u nas a ani tie spaľovace a prkotiny na to nebudu mat zly vplyv

babushkaem
1. jún 2024

Vies co, myslim, ze nie. V nich byva aj celkom dost vitainov, moja polovicka berie do toho este tribúus a kreatin, a vsetko som zistovala samozrejme, lebo som nechcela, nech berie nejake blbosti, ale vsetko to je ok aj urolog povedal. Takzenemyslim si, ze by si mala mat nejake obavy.

michaela45
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre