V 7. týždni vidno iba gestačný vak

jozkohrasko
7. jan 2020

Ahojte, dnes som bola u lekara. Podla PM som v 7mom tyzdni (ajked osobne si myslim ze som otehotnela neskor ale ono sa to pocita od poslednejM)
Za tyzden gestacny vak podrastol zo 6,2 mm a dnes doktor nameral 9,2 mm. Len nic ine nebolo vidno, len gestacny vak a zevraj nejaku malilinku machulku ale ze to nevie uplne identifikovat. Buduci tyzden mam prist na odber a uz teraz mam hlavu plnu myslienok...
Mam aj od zaciatku bolesti, nie su stale, len obcasne ako keby som mala dostat menstruaciu.
Mate s tym prosim niekto skusenost?
Zial uz som po jednom spontannom potrate a mam z toho celeho strach :(
Dakujem krasne.

lucijalucy
7. jan 2020

@jozkohrasko netreba sa báť, nabudúce už bude snáď vidieť srdiečko ❤️🤗 U mňa som na prvom sone videla akurát tak čierny vak a nič. A lekár tam zbadal nejakú sivú bodku blikať (ja som úprimne nič nevidela 😅) a to bolo srdce.. treba sa tešiť, bude to super! 🤗 Bolesti sú normálne, presne ako opisuješ. Podobné menštruačným. Maternica sa mení, rozťahuje. Kľudne si daj magnézium, možno pomôže. Ja som mala bolesti cca do 9tt intenzívne, že som si myslela že už už dostanem ms. Potom už som si zvykla, je to dobré znamenie 😊

miriam1983
7. jan 2020

@jozkohrasko robili ti vysetrenia,preco si mala MA?

jozkohrasko
autor
7. jan 2020

@lucijalucy dakujem krasne😊❤️

jozkohrasko
autor
7. jan 2020

@miriam1983 nie nerobili. Lekar mi povedal ze tym ze to bolo prvy krat, riesit to nebude, ze sa to niekedy stava. Ale upozornil ma, ze ak sa to stane druhy krat, budeme hladat pricinu

renata1981
7. jan 2020

Mne bolo plod vidieť až v 8 tt

katulka1141
8. jan 2020

Ja som tak bola u dr hned ako som si nasla 2 ciarky. Najprv videl gestacny vak a urcil na 7 tyzden. Potom som prisla po tyzdni a uz bolo vidno aj bublinku s tym, ze mi zase posunul termin o tyzden dozadu. Nemusis sa stresovat. Ovulku si mohla mat neskor. Pri prvej som ju mala na 75 den cyklu a podla toho ani termin vyrátať nevedeli. Tak zase odratali len 14 dni. Akoze polovicka cyklu. Neboj urcite to bude ok. Aj tie bolesti som mavala presli teraz som v 9tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre