Užívanie Magnerotu v prvom trimestri

mimka1726
1. nov 2017

Ahojte 😊 máte niektorá skúsenosť s užívaním magnerotu v tehotenstve?Čítala som,že jeho užívanie je aj ako prevencia proti potratu.Ja som ho užívala v kombinácii s nervomulvitom a aulinom pri zápale trojklanneho nervu.

lavieenrose
1. nov 2017

vyvazena strava je to najlepsie co mozes spravit...vsetkeho vela skodi...potom uzivaj ked ti ho lekar doporuci ;) inac riskujes ze z vyzivovych doplnkov budes mat velke babatko a tachsi porod

oravocka
1. nov 2017

Ja som ho na odporúčanie dr užívala celé tehotenstvo.

deti95060810
1. nov 2017

magnezium sa môže užívať, je to na ukľudnenie...

lavieenrose
1. nov 2017

len magnezium potlaca pripravu maternice na porod ;)

kikuta
1. nov 2017

Ja som začala, avšak nevolnosti ktoré mám mi ho nedovolia jesť nakolko skončí vždy vonku takže ako náhle mi bude lepšie opať začínam ...inak je velmi prospešný v tehotenstve...a k tej vyváženej strave- no komu býva zle v tehu je rád ak dostane do seba vobec niečo ...ja keď vidím zeleninovú polievku končim nad záchodom😝

nika1106
1. nov 2017

Užívala som celé tehu.. aj v nemocnici injekcie plus magnerot aby som neporodila...hrozil mi pôrod od 18 tt

mimka1726
autor
1. nov 2017

Mne neurológ dal tuto trojkombinaciu s tým,že keď by som otehotnela mam okamžite vysadit.Ale ako tak čítam aj magnerot aj nervomulvit sú len vitamíny.

lavieenrose
1. nov 2017

@mimka1726 tak z toho vychadza ze koli aulinu

mimka1726
autor
1. nov 2017

@lavieenrose jednoznačne...len teraz ma tak zaujímali tie lieky,že prečo vysadiť.. Keď su to vlastne vitamíny..To ten aulin..

lavieenrose
1. nov 2017

@mimka1726 zbezne som preficala pribalove letaky..no vies niektore vitaminy vo velkom mnozstve skodia plodu napr A...neviem ako je to s B6 ale ked som sa ja pytala lekara ci mozem uzivat magnezium ze mam magne b6 tak gynekolog mi to nedoporucil koli tomu b6...

lavieenrose
1. nov 2017

@mimka1726 ja som uzivala magnezium koli vysokemu tlaku..mala som strach z preeklampsie...inac len tak by som ho neuzivala...

mimka1726
autor
1. nov 2017

@lavieenrose ja som si kúpila Femibion a v tom je všetko potrebné

lorela
1. nov 2017

@mimka1726 Magnezium sa sice v tehotenstve uziva z roznych dovodov takmer bezne, no napriek tomu by som ho neklasifikovala "len ako vitamin". Ako uz vysi bolo viackrat spomenute, moze mat aj svoje nepriaznive ucinky. Existuju na to mnohe odborne studie najma v zahranici.
Obzvlast ak si ho mamicka len - tak sama "predpise" v tehotenstve - je teda riadny vabank...

lb1984
1. nov 2017

Ja som ho uzivala, myslim ze od cca 12 tt 3-krat denne. Mala som ho na predpis od gyn. Vysadili mi ho 2- tyzdne pred porodom.

mimka1726
autor
1. nov 2017

@lorela ja som si ho ne predpísala sama...som v 5tt a čítala som,že môže byť prevencia proti potratu,bolesti hlavy,nevoľnostiam ci tvrdnucemu bruchu.Tak sa pýtam na skúsenosti...

lorela
1. nov 2017

@mimka1726 Nemyslela som konkretne teba, ze si si ho sama naordinovala. Ak lekar, tak pocuvaj jeho rady.
Je to proste "vseliek", mam pocit, ze je viac buducich mamiciek, ktore ho uzivaju ako tych, ktore nie.
A pri tych vsetkych pozitivnych ucinkoch je dobre aspon poznat aj jeho negativa.

modrykon12
1. nov 2017

Keď netreba tak sa magnézium nemá brať a len do max. 36tt, treba dať na to pozor.

karmela
1. nov 2017

@mimka1726 radšej užívaj femibion ako si sama nasadiť magnerot..Keď ti ho lekár odporučí Kvôli problémom tak vtedy áno.

anketkarka
1. nov 2017

Bez doporucenia lekara je to uplne zbytocne. A oslabuje maternicu, takze by som sa len bala, ze sebe a dietatku viac uskodim ako pomozem, ak to beriem bezdovodne.

lapersefona
1. nov 2017

@mimka1726 ahoj, pokiaľ nemáš žiadne problémy či kŕče neuzivala by som ho tak skoro. Neskôr bude potrebný.

Tiež pozor na davkovani určite si neber jednorazovo 500mg.

Problém multiviatminov spočíva že je ich veľa a málo sa riadne absorbuje do tela. Navyše zväčša obsahujú horšie formy vstrebania napr. Oxidu či uhlicitany. Ďalej niektoré kombinácie sa navzájom bijú napr. Magnezium zabraňuje vstrebania zeleza a vápnika. teda vápnik železo a magnezium sa nemajú brať naraz. Naj je 2 hodinový odstup.
Vápnik je tu vo forme uhlicitan vapenaty ak nemáš dostatok Hcl v zalúdku tak sa ti vstrebe max 5%.
Najlepšie formy sú laktaty citraty pikolinaty a chelaty.

Najdôležitejší vitamín v 1 trimestri je kyselina listova min 400mikrogramov až 800.

dr_janka
30. okt 2018

Magnerot ma davkovanie 6 tbl.denne. lebo ma nizky obsah horcika v tabletke. Dajte si predpisat horcik, magnosolv alebo lactici...

mimka1726
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre