Užívali ste magnerot počas tehu?

13. sep 2020

Ahoj baby.. Som 6tt, Kupila som si femibion1 a ku tomu mi dali grátis magnerot, že si mám dávať 2 tbl denne... Povedal lekárnik. Užívate to niektorá ci? Pri femibione užívam ešte kyselinu listovú a zinok... Nebude to veľa tých vitamínov?

lenka2710
13. sep 2020

Ja som užívala magnerot tuším od 8 mesiaca lebo som sa začala otvárať, pri prvom tehu, teraz som užívala len železo a na začiatku kyselinu listovú! Veď sa spýtaj svojho lekára, či je nutné ho užívať
Mňa sa napríklad pýtali v lekárni, keď som si kupovala železo, či neuzivam tehu vitamíny, že je to potom zbytočne toľko toho užívať, ale ja som tehu vitamíny neuzivala, bolo mi z nich zle

evuska135
13. sep 2020

Od zaciatku netreba zbytocne brat, ak by tvrdlo brusko tak potom

lenka2710
13. sep 2020

Ale niektoré baby maju v tehu strašne kŕče v nohách, takže viem, že berú magnezko a tiež pri tvrdnuti bruška

kiki9871
13. sep 2020

@lenka2710 ja som uzivala iba femibion a okolo 7mesiaca som zacala magnerot, pretoze mi casto tvrdlo brusko a otvarala som sa.

nikpa
13. sep 2020

Čítala si zloženie Femibionu? Podľa mna tam uz kyselina listová aj zinok je. Zbytočne si toho dávaš veľa, nie je to vôbec zdravé. Dávky vitamínov su v tehu tbl aj tak navýšene oproti bežnej dennej potrebnej dávke. No a magnerot som začala užívať az v 3 trimestri na odporúčanie lekára ked mi začalo tvrdnut brucho. Určite by som si nedávala všetko co si dávaš, Femibion, kys. listovú aj zinok 🙄 ved porodis malu tabletku 😀

sasanka605
13. sep 2020

Ano brala nenormalne krce do lytok som dostavala ze ma noha este dva dni bolela. 2xdenne ak bolo lepsie tak len jednu

kiki9871
13. sep 2020

@lenka2710 prepac, chcela som to autorke pisat 🙂

autor
13. sep 2020

@nikpa ved vždy keď som už Dr tak sa zabudnem spýtať.. Tak ďakujem, ja som ešte pred tehu brala zinok aj kyselinu.. A potom som si kúpila femibion... Tak budem len ten femibion užívať... Ďakujem 🙂

zita17
13. sep 2020

Ja som brala magnerot pred tehu kvôli nízkemu magnéziu. Keď som otehotnela brala som ho aj ďalej až do prvej poradne, ktorá bola v 7tt cca. Doktor povedal, že ak nemusím, necítim sa zle nemám ho brať až po 12tt. Tak aj bolo. Začala som ho brať od 12tt asi 2 tabletky denne a potom neskôr, keď sa vyskytli menšie problémy už aj 3 tabletky 2x denne. Brala som zhruba do 36tt ale posledné 2 týždne tak pomenej. Postupne som zmenšovala dávky. A k tomu áno aj kyselinu a tú už 3 mes. pred tehu a aj počas neho, no nepamätám dokedy. Potom som dostala železo, kde bola aj kyselina listová aj C, tak som tú prvú kyselinu vysadila.

elzus
13. sep 2020

Nazaciatok femibion a magnezium mi potom dr odporucil dako uprostred tehu ked mi brucho trvrdlo a aj krce v nohach som mala ale odporucil obycajne Magnezium v bielo modrej krabicke. Magnerol ze je len zbytocne drahe a to iste.

hailey1
13. sep 2020

Zbytocne beries aj femibion aj dalsie vitaminy. Vo femibione je uplne vsetko, nekombinuj. A neber magnezium, kym ho nepotrebujes...

s_a
13. sep 2020

@lenka2710 a to železo odporučil aj lekár na základe krvných testov? Lebo so železom nie je sranda, to by sa len tak užívať nemalo, kým človek nevie, že to naozaj potrebuje

lenka2710
13. sep 2020

@s_a áno, ja som od začiatku tehu mala nízke, takže ja som celé tehu musela užívať, až do konca

terezia1477
13. sep 2020

Aj privela kyseliny listovej ma svije rizika, nielen jej nedostatok. Femibion ma davku az az a ked ju beries este aj osve tak sa dostanes daleko nad odporucanu hranicu

malebiele
13. sep 2020

Magnerot sa odporuca brat od 6.mesiaca az

leona45
14. dec 2020

Ano

elementissa
14. dec 2020

Áno, ale iba od 32 do 35.tt,keď som bola sledovaná kvôli začínajúcemu sa predcasnemu pôrodu. Netreba to s magnéziom preháňať. Ozaj, iba keď je to nevyhnutné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre