Utrogestan a špinenie v 7tt.

19. nov 2019

Ahojte dievčatá, prosím vás, som v 7 tt a minulý týždeň s začala mierne špiniť, sem tam aj slabá krv, išla som k dr a dal mi utrogestan, hcg stúpalo stále, sono ešte nerobil, utrogestan mám na vkladanie, ale stále mám slabohnedy výtok. Môže to byť prosím vás, nemáte skúsenosti s tým? Ďakujem pekne

janulla77
19. nov 2019

Ahoj ja beriem utrogestan ale kvôli tomu že sa mi krčok skracoval.... A čo tu baby písali tak aj im boli predpísané keď spinili a krvacali to je na udržanie tehotenstva.... Tak si zajdi racej k dr až si kludnejšia...

autor
19. nov 2019

@janulla77 ja som to spomenula sestričke a ona, že to je v pohode. To môže byť. Ale aj tak som z toho nervózna 😒

peetralas07
19. nov 2019

Ahoj, ja začínam 9tt.mala som špinenie v 6tt tiež sa mi objavila krv a nasledne hnedé špinenie. Bola som pár dní v nemocnici. Po prepusteni to bolo v poriadku, ale po pár dňoch sa mi opäť objavilo špinenie. Môj gynekológ mi našiel malú zrazeninu, ktorú mi v nemocnicj nevideli. Vkladám si progestanelle a uživam ascorutin. Dnes sa mi zase objavilo troška krvi, ktoré mi prechadza do hnedého špinenia. Dala som si klud na lôžku a mám pocit, ze je to lepšie. Idem to sledovat a v prípade zhoršenia pojdem na pohotovosť, alebo ráno k môjmu gynekológovi.

autor
19. nov 2019

@peetralas07 isto pomôže oddych, ale ja mám doma 2 deti🤦 vôbec nemozem.oddychovat. ani nikoho nenapadlo ma do nemocnice posielať. Ascorutin aj mne dali.

mmoonna
19. nov 2019

Ahoj, ja som to tu už niekde písala, ja som mala špinenie asi v 9. týždni. Išla som na pohotovosť, tam mi dali len nejakú injekciu a spýtali sa, či tam chcem ležať. Ale pointa bola tá, že nič viac by so mnou nerobili, len by som mala kľudový režim, takže je na mne, či tam chcem byť alebo pôjdem domov. Tak som išla domov, na druhý deň k svojmu gyn. On mi nasadil Utrogestan a brala som ho do 20tt. Špinenie som mala asi niečo cez týždeň, potom to prešlo a už sa neobjavilo. Pri druhom tehu som mala toto isté.

janulla77
19. nov 2019

Aha tak potom jediné čo ešte môžeš skúsiť je ísť na pohotovosť... Povedať ako to je že stále špiniš a že sa bojíš oni tá predsa asi lepšie prezru.... Vieš ako sa hovorí radsej 100 krát zbytočne ako raz a neskoro. Ja som tiež tak išla na pohotovosť keď sa mi nezdalo čosi....

autor
19. nov 2019

@janulla77 len ja si myslím, že na pohotovosti mi nič nedajú už iné, mám na vkladanie plus ascorutin. Iba Max pozrú sono či je všetko ok a povedia kľud 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre