Uškodí veľa bieleho pečiva v tehotenstve?

levika26
3. jan 2021

Ahojte dievčatá.. Ženy.. Momentálne som v 11tt a zjedla som viac bieleho pečiva ako za posledný rok 🤦‍♀️ pečivo mi robi dobre na moje nevoľnosti ale už to začínam vidieť na svojom tele.. Priberanie mi nevadí.. Mam za sebou 2x MA čiže urobím všetko pre male. Ja len ci nemáte podobnú akusenost s chuťou na pečivo a nejakú radu ako ho nahradiť nejakou zdravsou alternatívou.. Za každú radu ďakujem..

keithy
3. jan 2021

@levika26 ja som biele pečivo vyradila asi pred 6 rokmi, dokonca v prvom tehotenstve som ho tiež nejedla. Ale teraz som mávala hrozne nevoľnosti a biely rožok to jediný nezhoršil. Ale už som v 19tt a je to lepšie, nevraciam, no každý deň si dám jeden-dva rožky keď to na mňa príde. Chutí mi však už aj celozrnné pečivo. Treba tomu len dať čas. ☺️

hailey1
3. jan 2021

@levika26 prosim taa, to nemyslis vazne 😂 je to len pecivo, si tehotna, tak si to uzivaj, ze mozes jest co vidis.

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
levika26
autor
3. jan 2021

@keithy biely rožok som jedla naposledy asi ešte ako desiatu do školy.. A teraz ho musím mať každý deň.. 🙂 Cítim sa potom dobre.. Skúsim to tiež s celozrnym a uvidim co to urobí 😁

levika26
autor
3. jan 2021

@hailey1 presne pre takéto odpovede som napísala ze urobím pre babo čokoľvek.. Len hľadám ženy s podobnou skúsenosťou.. A ci si moje už tretie tehotenstvo užívam.. Viem asi len ja.. Ďakujem za radu

levika26
autor
3. jan 2021

@zuzudrnda zle mi v podstate nie je len keď niekam hladná.. Ale zvraciam v podstate každé ráno aj večer.. Len ja beriem aj lieky ktoré to možno znasobuju..a to pečivo mi robi najlepšie.. Tak chcem skúsiť nejaké zdravšie alternatívn nech ma z toho niečo aj malé

hailey1
3. jan 2021

@levika26 mne bolo spravidla zle rano, ked to preslo, zjedla som 3 krajce chleba so vsetkym na co mi dosla chut. Raz mi mama urobila orechovy zavin 😂 a spratala som ho komplet cely. V piatom mesiaci dosla tehotenska cukrovka a skoncili mi zlate casy. Preto hovorim, ze si to uzivaj, tvoje telo vie, preco si to ziada.

petamich
3. jan 2021

@levika26 v zivote som nezjedla tolko peciva ako v uplynulych 7 tyzdnoch, prakticky som fungovala na polievkach a bielom pecive (suche rozky, bageta s maslom), bolo mi totiz zle len som oci otvorila a skoncilo to (aj to nie vzdy), ked som zaspala 🙂 na vahe sa mi to sice neprejavilo, kedze vela som toho za cely den nezjedla ale teda pecivo/citronova voda/kiwi/banan/par hltov coly bolo jedine co mi fungovalo aby mi aspon chvilu bolo dobre, takze myslim, ze som na tom bola rovnako ako ty - snazila som sa to aspon trosku striedat tieto veci, ale vacsinou som beztak bola na tom pecive :D :D teraz uz nastastie tie nevolnosti ustupuju, pecivo uz tolko nejem ale zato uz priberam

nela6
3. jan 2021

@levika26 mne nepomohlo nic, zjedla som nieco zdrave a az rohlik so salamou za tym mi pomohol... preslo po necelych 4m,som sa mohla snazit ako chcela, ked mi raz bolo zle a nevedela fungovat...

nika11103
3. jan 2021

Nerieš moja papaj čo ti telo a drobec žiada ❤️ Kilá zhodis po pôrode

simca06022011
4. jan 2021

Neboj nič sa ti nestane. Roky od kedy som mala problémy s trávením jem iba biele pečivo, aj kvaskovane robím bez celozrnných muk. Určite sa ti nič nestane 😉

amelie2017
4. jan 2021

Pecivo som nejedla od marca. Cestoviny, zemiaky, ryzu min. Teraz som 12tt a jedine, co ma nasyti su tieto veci. Mozem pol vola zjest a stale som hladna. Dam si chlebik a ok. Nie som nadsena, lebo som uz fajn pribrala, ale inak to nejde. V prvom tehotenstve som mala to iste. Este zo 2 tyzdne a mala by som byt ok.

keisha123
4. jan 2021

Ahoj, ja som v prvých troch mesiacoch jedla rožky stále.. bývalo mi ťažko a jedine rožok s maslom a rajčinou som vedela zjesť.. doteraz mi chutí pečivo, som v 19tt a smejeme sa, že malinká sa narodí s rožkom v ruke 😂

mlcika
5. jan 2021

Ahoj, ja som v 11tt a poviem ti je mi zle keď sa pozriem na čokoľvek z masa, ale keď vidím taký dobrý rožtek hneď mam chuť jest a aj tancovať. Rožky som nejedla asi 2r a nevadilo mi to. Teraz si to moje telo pýta tak si dám a zeleninu som tiež neľúbila a teraz ju hľadám v chladničke *🙂 + ruska zmrzlina je moja obľúbená sladkosť. :D pritom som ju ani v lete nejedla. Pribrala som asi cca 2kg ale boli aj Vianoce :D .. vôbec sa netráp a pekne si kúp v obchode to na čo más chuť.

malicka_mysicka
16. jan 2021

@levika26 ahoj, ja tiez normalne nejem biele pecivo a do 15teho tyzdna som nejedla nic ine. Este pecene zemiaky som zvladla 😀 Zo spaldy a ciernej muky sa mi robilo mdlo. Ked na mna isiel hlad, bolo mi hrozne zle, dokazala som fakt len lezat a jedine z coho ma nenapinalo bolo biele pecivo. Prve tri mesiace som jedla pecivo a pila kolu a vineu. V prvom trimestri som pribrala hadam aj 6-7 kilo, ale potom ked nevolnosti skoncili som sa zas vratila k povodnemu jedalnicku.

amelie2017
16. jan 2021

@malicka_mysicka ja to iste..son 14tt a este stale. Cakam, kedy to prejde, v prvon tehotenstve tiez okolo 15tt

zuzubb007
16. jan 2021

pečivo nespraví nič bábätku ani keby si ho jedla od rána do večera, pozri ja som jedla sladké na kilá a akože nesrandujem a deti sú tu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre