Uškodí mi polievka zo sáčku počas tehotenstva?

11. apr 2020

Ahojte baby, keď si dám polievku zo sacka občas môže to nejako uškodiť? Viem ze toto sa neodporúča jest, ale býva mi fakt zle a niekedy už neviem čo zjesť nič mi nechuti, tak si dám občas sackovu polievku. Obmedzuje té sa vy nejako v strave alebo nie?

jaskolka
11. apr 2020

V prvom trimestri, hlavne na začiatku som viac pozerala, čo zjem, ale zase extra som to neprehanala, zjedla som aj bryndzové halušky, aj pastetu, parky, salámu, čipsy som si dala. Tiež mi bývalo zle v kuse, tak dakedy boli dní, že som bola na kakau, rozkoch, cottage, a detskej výžive. Sa kove polievky majú veľa soli, čize aj na tlak pozor, aj tie konzervanty tam. Ale raz za čas ti to neublíži, zase, nejes ju hádam denne 🙂. Nechutenstvo je normálne, to proste prežiť len

katkaba1
11. apr 2020

Ja si dám občas tiež - v ostatných potravinách sú tiež samé umeliny, soľ a pod. Ale zas s mierou tak ako všetko ostatné. Dala som si asi 3-4x keď sa mi ozaj nič nechcelo. Inak dávam prednosť vývaru.
Inak sa neobmedzujem v strave. Dokonca aj hermelín som si dala párkrát, aj šampiňóny. Veď predsa ak je to z rozumom tak uškodiť nemôže. Sme tehotné, nie choré😉

autor
11. apr 2020

Ja mam chud aj na plesnívy syr a také ale to radšej nejem občas tu polievku sackovu ale to snáď nevadí.. 🙂

evuska135
11. apr 2020

Ja som do takeho 14tt malo co zjedla, strasne mi byvalo zle hlavne poobede a vecer, jedla som len to co sa dalo, ako ja na tvojom mieste si spravim radsej polievku z bujonu ako zo sacku, akoze urcite ak si das sem tam aj tu zo sacku nic sa nestane. Ja osobne som sa neobmedzovala v nicom, az kym neprisla cukorvka v 14tt zase 🤭🤭

autor
11. apr 2020

@evuska135 no presne ja som v 14 tt a stále mi je zle hh no takze radšej sladkosti obmedziť ja stále čokoládky tlačím do seba

evuska135
11. apr 2020

U mna to skoncilo niekedy medzi 15 -16tt a uplne mi prestalo byt zle snad to bude aj u teba tak 🙂 ja mam uz druhe tehu a pri prvom som tiez mala cukrovku takze ja som sa uz od zaciatku musela miernit, aj preto ze som raz potratila a bala som sa ci nie kvoli zvysenemu cukru 🤷‍♀️ co by som dala zato keby mozem zjest aspon 2 horalky na den 😂😂

deti95060810
11. apr 2020

môžeš úplne všetko načo máš chuť...skôr nejesť za dvoch.

kiki68
11. apr 2020

Ehm ako je to na kazdom, tiez kazdemu chuti nieco ine. Ja sackove polievky nemusim vobec ani mimo tehu. Ale kazdy na svoje neresti. Mojou bol nakladany zazvor ked mi bolo fakt ze velmi zle. Ale ja mam asi stastie, lebo cele tehu a to som uz v 29tt vylozene pozieram ovocie a zeleninu. Teraz som zbodla dva pomarance. Salamy, rozne tieto polotovary nas tym bdel moj chlap, aby sa mi to pod ruky nedostalo. On je v tomto smere taky, ze co bolo na lajstri uvedene ako nevhodne tak to islo z domu. Raz som zhresila a zjedla opekane kalamare. Ale to nejako v 19tt. Sladke som mala prvy raz okolo 20tt akoze nieco s cokoladou.

lenuliatko84
11. apr 2020

Sackova polievka nie je dobra aj ked nie si tehotna.radsej si sparv rychly vyvar.ked som citala co to obsahuje ,fuha.a ano nejem nic umele ziadne udeniny ani omacky z obchodu.vsetko si robim doma sama.treba na to cas to hej,ale clovek si ten vcas vzdy najde.a citim sa skvelo

evittam
11. apr 2020

Jedla som obe tehotenstva vsetko co aj predtym a dokonca aj pocas dojčenia. Obe deti zdrave a v poriadku. Dokonca aj "plesnivy" syr, ine zrejuce syry, tatarak,... samozrejme nie na kila.
Všetko varím doma z overených surovín. A ano kde-tu použijem aj sáčkovu polievku ako doplnok do tej co varím pre chuť.... Jasne ze kde tu donaska, pizza, "hambac",.... zbožňujeme sushi, ...

kikaaa444
11. apr 2020

Ja som jedla sackovu polievku 🙂 nie stále ale občas áno, veľmi dobre mi robila ..

stanulienkat
11. apr 2020

Sackova polievka je odpad

evittam
11. apr 2020

@stanulienkat Vieš co, to z coho varím viem odkial pochádza - väčšinou. Ale raz za cas si "vychutnam" francuzsku do hrnceka. Dufam ze ty presne vies ze z coho varis,co jes a nic z toho nie je "odpad"....Cize mäso,zelenina, prílohy-cestoviny,... syry,maslo,jogurty,...atd.,atd., všetko bud robis sama alebo paradne overený zdroj. Co je v dnesnej dobe dost ťažké. Viem o com pisem.

stanulienkat
11. apr 2020

@evittam porovnavat chemicky koktail s potravinami nie je na mieste

evittam
11. apr 2020

@stanulienkat Ja nic neporovnavam. Ty pises o odpade. Pre mna je napr.cisty odpad kúpené mäso v hypermarkete. Najskôr sa zamyslieť nad tým co jes a dávaš jest svojim deťom, rodine a potom pisat o odpade. Ďalej zelenina zo supermarketu-to je co?! Sama chemia... pokračovať myslim nemusím.

evittam
11. apr 2020

@stanulienkat A nie, nie som "bio, eko, raw"...😉

autor
11. apr 2020

No áno to je fakt všetko kúpené z obchodu obsahuje veľa,, odpadu" vlastne a tiež nechodím napr do obchodu stým ze čítam na obaloch co to obsahuje to by som tam strávila pol dna asi. Keby som chcela úplne zdravo žiť tak by to chcelo vlastnú farmu a pestovanie 😀😀

evittam
11. apr 2020

A uz ani to nie je uplne "ciste"... Bohužiaľ.😉

autor
11. apr 2020

@evittam presne tak ale stále kvalitnejšie ale neviem kto by dojil krabičky atď 😃😃

leona45
11. apr 2020

Ja som nejedla arasidy, vyprazane, hryby, rybu, pečeň, kavu, colu,udene...

leona45
11. apr 2020

Jedzte a pite zdrave potraviny, tych 9 mesiacov vydrzite ako keby ste potom po cely zivot mali vyplakavat

leona45
11. apr 2020

@evittam ja napr poznam jednu co zjedla pocas tehu tatarak a maly sa jej narodil s chorou pečeňou. Hned bol na liekoch. Cize to, ze vy mate zdrave deti to neplati na kazdeho. Urcite treba jest zdravo a s rozumom pocas tehu aj dojcenia

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
12. apr 2020

@leona45 Jedla som zdravo a s rozumom. To ze pisem ze som jedla vsetko co aj pred tehotenstvom neznamená ze som jedla nezdravo. Co sa tyka tataraku zjedla som jednu malú hrianku.
To co pises je smutné. Dostala ta zena listeriozu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre