Ultrazvuk v 8. týždni

kvetinkaaknitevk
22. máj 2022

Ahojte zajtra má čaká prvá kontrola … predpokaldam že ju bude chcieť robiť doktor vaginalnym ultrazvukom .. aký máte na to názor? Nestačí cez bruško? Dakujem

stannkal
22. máj 2022

@kvetinkaaknitevk určite nestačí cez bruško, to by nebolo nič vidieť v takomto skorom štádiu

pribinak
22. máj 2022

@stannkal to nie je pravda. Ak má gynekológ kvalitný ultrazvuk tak pekne uvidi aj cez brušnú stenu. Treba si nájsť kvalitne a moderne vybavenú ambulanciu

Na západe sa už ak kvôli infekciám ustupuje od vaginálnych ultrazvukov v tehotenstve

pracujucazienka
22. máj 2022

@kvetinkaaknitevk mám názor na to taký že ten gynekológ pozná lepšie svoje utz ako ja..takze buď si necháš spraviť sono ako bude on chcieť alebo pôjdeš inde

kvetinkaaknitevk
autor
22. máj 2022

A predtým ako tu zacnu nejaké múdre pani súdiť mám na to svoje dôvody z predchádzajúceho tehu pred rokom keď som v 32tt už mala skrateny krcok a hrozil predčasný pôrod preto nechcem krcok zaťažovať

kitycat
22. máj 2022

Aky je rozdiel medzi zasunutym sonom a zasunutym pindokom? 😇

kvetinkaaknitevk
autor
22. máj 2022

@kitycat že sa dodnes nevie ako sono vplýva na človeka a plod vo všeobecnosti 🙂

jaskolka
22. máj 2022

V 8 tt sa obvykle robí oficiálne potvrdenie gravidity a bijuceho srdiečka. Je to veľmi skóre štádium a neviem o tom, že by sa robilo cez brucho keďže hlavne ide o to, vidieť srdiečko. Môžeš to odmietnuť, možno doktir urobí abdominalne usg, ale či bude tam dačo vidno...
Ver tomu, že z pol minútového usg sa plodu ani tebe nič nestane.

hennyinnsbruck
22. máj 2022

Mne robila utzv zo spodu len raz aj to aby som videla embryo kedze na obrazovke som to nevidela bol to nejaky 5tt ….inak len cez brucho.zalezi asi od lekara , od kvality utz

domka222
22. máj 2022

@kitycat presne, Dr s ním aspoň netlčie hore dole 😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre