Týždeň tehotenstva

30. máj 2023

Ahojte, posledný menzes som mala 29.4, cyklus mávam 32cca dní a ovulácia bola 18-19.5 podľa testov (dva dni pozitívne).
Takže teraz by som mala byt v 5tt ci sa to nejak posúva podľa ovulácie? Kedy dr videla srdiečko na Sone? A ako vyzerala uplne prvá fotka zo sona a v ktorom tt? Ďakujem 😊

mamuch321
30. máj 2023

Ahoj, gratulujem 🙂 mna dr objednal dva tyzdne po vynechanej menstruacii a zhodou okolnosti sme uz vtedy na prvom sone v 6tt videli srdiecko (nemusi to tak ale vzdy byt), bolo to krasne, ale vyzeralo to iba ako taka machulka 😀 dalsie boli krajsie, v 8tt vyzeralo babo ako taky gumovy medvedik a v 12tt uz ako clovek 😀

stellarstar
30. máj 2023

Týždeň tt si vieš vypočítať na nete dla tt kalkulačky. Zadáš tam dátum posl ms a vypočíta ti tt týždeň

autor
30. máj 2023

@mamuch321 dakujem ale ešte nič nemám potvrdene od Dr takže sa zbytocne neteším po 2 MA..
A srdiečko ti videlo 6+ alebo 5+ ? 🙃

mamuch321
30. máj 2023

chapem... myslim ze 5+5 presne to bolo, drzim silno palce! 🙂

autor
30. máj 2023

@mamuch321 dakujem, aj tebe a bábätku veľa zdravia ♥️

jana0215
30. máj 2023

Ahoj. 🙂 V prvom rade gratulujem. Záleží to od gynekológa, kedy ťa na prvú kontrolu objedná. Niekedy je to 2 týždne po meškaní ms, ale už som počula že objednávali aj po mesiaci, čiže cca v 8tt. Pri tej kontrole v 6tt môže, nemusí byť srdiečko vidno. Záleží od ovulácie a veľkosti plodu. Ak si dobre pamätám, tak okolo 8mm má plod, keď je srdiečko už vidno. 🙂 Tiež som ho mala okolo 5+4 - 5+6, presne si nepamätám. V tvojom prípade po 2 MA by som sa ale objednala čo najskôr, nech ti vedia prípadne nasadiť lieky na udržanie. Držím palce. 😊

jana0215
30. máj 2023

Posielam aj fotky sona. Prvá bola asi 6+1 druhá 8+0.

petruska173
30. máj 2023

7+3 taká malá fazuľa so srdiečkom 💙 a vcul už aj s pinďúrom 😀

ksenia2310
30. máj 2023

@jana0215
@jana0215 to 8tydny tehotenstvi od 1dne posledni menstryace?nebo od ovylace?

jana0215
30. máj 2023

@ksenia2310 8 týždňov od menštruácie.
Resp, 6 týždňov od ovulácie, tú som mala potvrdenú testami. ms mávam nepravidelnú.

obleckodogymu
30. máj 2023

Mňa objednal na sono až 8tt, vtedy bolo už aj srdiečko😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre