Trisomy test - aký a kedy

uradnikova
21. aug 2020

Ahojte. Kvoli veku (36) premyslam o trisomy teste. V ktorom tyzdni ste absolvovali odber krvi? davali ste si robit zakladny test, ci rozsireny. V rodine nemame geneticke ochorenia... Este sa spytam, odber a nasledne zaslanie krvi na tento test robi vas gynekolog? Vdaka

tomikejt
21. aug 2020

@uradnikova v 13 týždni, odber aj zaslanie vybavila moja dr. Dala som si ten najrozsirenejsi

denden77
21. aug 2020

@uradnikova ja som bola v 12tt, najskor sa tusim robi v ukoncenom 11tt.. Trisomy +, vsetko zabezpecil moj gyndos 😊

pukanec123
21. aug 2020

@uradnikova trisomy sa robí najskôr od zakončeného 11tt. My sme dávali robiť nifty, teda ten najrozšírenejší trisomy, je v tom 27 vrodených vad dokonca aj chromozomovych, výsledky do 5 dni, takze spokojnosť + bonus pohlavie. Všetko zabezpečí tvoj gynekológ, odber krvi urobí sestrička, je to len jedna skúmavka.

diana999
21. aug 2020

Mne robili odber v genetickej amb., moja gyn. S tým nemala nič dokopy 😀 a do týždňa bol výsledok, len sú to strašne prachy, no myslím ze to zato stojí ❤️

diana999
21. aug 2020

A odber mi robili po 20tt

jenisjenis
21. aug 2020

@uradnikova ahoj ja ked som mala v 12 tt velke sono tak meral dr aj kosticku nosovu, zahlavie.. vsetko bolo v poriadku podla neho.. ale tiez kvoli veku a ze vzdy vychadzaju zle tie ich tripple testy a nechcela som ist na odber plodovej vody keby nahodou.. tak som si dala pre istotu zakladny v 13 tt mi to brali vyslo ma to 350 eur odoberal mi to moj gynekolog a vysledky trvali na moje pocudovanie dlhsie lebo sobota nedela a sviatok tam bol.. ale vsetko vyslo v poriadku a ze dievcatko a tak aj bolo. Cize za mna dobre a presne. Doporucujem. Aspon som nebola v strese a vedela som ze je vsetko ok.

uradnikova
autor
21. aug 2020

@jenisjenis ved ja presne takto isto zamyslam. Pre istotu. Aj ked moj muz je za, aby som nic nezistovala, nestresovala a doverovala viac Bohu. Snad mi to u neho prejde teda, lebo ta suma je fakt vysoka...

krisbar
21. aug 2020

Jansom tiez mala. Stoji 350e, ale amniocentezu som vylucila ako moznost.

macica1706
10. sep 2020

Ahoj.ja som bola v 19tt po zlych tripple testoch...uz by som za tieto testy prachy nevyhodla.

uradnikova
autor
10. sep 2020

@macica1706 preco?

ukulela
10. sep 2020

@uradnikova ja som si pri druhom dala, lebo vek 40. dopredu som bola rozhodnutá odmietnuť amniocentézu , Ak by boli zlé výsledky, tak pre istotu som si dávala robiť ešte skôr trisomy. a dobre som urobila, lebo v tých kombinovaných testoch mi vyšlo výrazne vyššie riziko downovho syndrómu ale ja som už mala výsledky trisomy, ktoré ho nepotvrdzovali. Tak ma to nevyplasilo. 350 ma nezruinovalo a brala som to ako investíciu pre pokoj v duši.

macica1706
11. sep 2020

@uradnikova lebo mi vysli falosne pozit.cakala som na vysledky nekonecnych 10dni.dala som si ich robit koli zvyseneme riziku downa 1v200v termine a trisomy mi vysli vysoke rizoko trizomie 13,na genetike mi dr.povedal no uvazujte o UPT,nasledovala amnio a na rovinu poviem ze amnio som mala absolvovat hned na zaciatku keby som vedela ake nervy budem prezivat,lebo to cakanie je na prasky...amnio dopadla dobre aj morfolog.utz a mile mamicky ani mna nezruinovalo 350€,keby som na to nemala si to robit nedam len princit ze tieto testy su len nahananie penazi a deptanie nastavajucich mamiciek.kopec pripadou je takych kedy vysli skreslene a falosne zle a tie dni plne placu a nervou ti nikto nevrati o prachy mi nejde....

uradnikova
autor
11. sep 2020

@macica1706 iha. Citala som, ze ich uspesnost je 99%. Tak asi teda neni...

jenisjenis
11. sep 2020

@macica1706 noo to mas pravdu.Aale ja som ležala cely apríl na gynde a vedľa mňa baba ktorej po amnio odtekala plodová voda.Pruser ako hrom našťastie nasadili ATB,kľud na lozku a po týždni ju pustili s domov tak tiež prežila svoje...A my s nou.Keby som to nezazila ani neverim

macica1706
12. sep 2020

@jenisjenis tak riziko je aj bez amnio,ze sa ti moze cele tehu skomplikovat,proste co sa ma stat sa stane...v prvom tehu som lezala v nemocnici od 28tt koli odlucovaniu placenty a vtedy mi vobec ziaden zakrok nerobili a aj tak bol problem na svete.ked som isla na amnio.nemala som ziaden strach ze co ked nahodou....uz som bola tak nastavena ze vsetko dobre dopadne ine mi ani nezostavalo,len dufat🍀mam doma krasneho 2rocneho syna a som v 24tt tak snad aj toto dotiahnem do zdarneho konca💪❤💕

elka77
23. jún 2021

dievčata prosim a neviete ako to je v pripade že sa nepodari po odbere z krvi izolovat DNA dietatka? Peniaze vam vratia resp umožnia ist na dalsi test zadarmo?/resp v tej cene prveho testovania co nevyslo

milka1988
29. jún 2021

@pukanec123 Prosim ta Kolko vychádza ten trisomy test? 🙂

tomikejt
29. jún 2021
evaachesa
29. jún 2021

Ak chceš komplexnejšie vyšetrenie, išla by som radšej do Nifty testu.

tomikejt
30. jún 2021

@evaachesa to je stara info, trisomy complet už sleduje poruchy úplne všetkých chromozómov, viem to lebo minulý rok som naň bola a s mojou dr som to konzultovala, chcela som test ktorý odhalí co najviac porúch, bol drahý, 530 eur ale za pokoj na duši to stojí 😊

milka1988
30. jún 2021

@tomikejt ďakujem 🙂

evaachesa
30. jún 2021

@tomikejt super, ďakujem za info.👍Keď som si pred 2 rokmi dávala robiť Nifty, ešte som si ich porovnávala koľko ktorý zisťuje. Vtedy mal toho Nifty viac. Super že to tak napreduje a tieto testy ďalej vyvíjajú 🙏☺️

tomikejt
30. jún 2021

@evaachesa ano je to super, mne vyslo podozrenie na downa 1:50 preto som si veľa zisťovala o týchto testoch, trisomy, nifty, panorama, tomorrow. a som rada ze takéto testy sú, už som si povedala ze keď si za to platím tak chcem test ktorý odhalí co najviac prípadných porúch..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre