Tlak na pravej strane v 7. týždni

tepeee
10. okt 2020

Milé dievčatá,
Prosím o trochu ukludnenia
Som na konci 7.tyzdna
Cca týždeň mam akoby tlak, priprovnala by som to k menštruačným bolestiam ale lokalizované, na úrovni bedrovej kosti na pravej strane.
Pichne občas aj na ľavo. Ale tento tlak, alebo také akoby štipkanie cítim na pravej strane v priemere každú hodinku 15 minút. Viem, že bolesti sú normálne ale máte niektorá skúsenosť, že sa takýto tlak objavil len na je dej strane?
Ďakujem

asia83
10. okt 2020

@tepeee Slepé črevo. No tam sú aj pridružené symptómy typu nechutenstvo, horúčky, zvracanie. Ak toto vylúčime, môžu to byť črevá, treba sledovať čo jete. Môže to tiež byť bedrový kĺb, vaječníky. Podľa mňa to bude rozťahujúca sa maternica. Na najbližšej poradni spomeňte doktorovi. Ak budú bolesti neznesiteľné, treba ísť skôr na gynekológiu.

andreal1
10. okt 2020

Z mojej skusenosti jw to v poriadku. Niekedy ma nebolelo nic. Niekedy ma pichalo a tlacilo presne na boku ci som sa pohla urobila krok alebo len lezala.

lucikee
11. okt 2020

Ja som síce v 25 tt ale minulý vikend som mala tlak, pichanie, bolesti na pravom boku, brucho napnute a tvrdé, nedokázala som ani chodiť a týždeň som si veru polezala v nemocnici... Tiež som sa bála ze slepak ale našťastie nie.... V tvojom týždni je to podľa mňa ok, ak sú to znesitelne bolesti,ak nie smer pohotovosť ale podľa mna sa maternica sa roztahuje ..

tepeee
autor
11. okt 2020

@lucikee ja by som to osobne ani nenazvala bolesť.
V škále od 0 do 10 (0 bez bolesti) je to asi 0,5 niekedy 2ale naozaj sporadicky😊
Len ma vydesilo, že je to len na jednej strane.
Samozrejme hneď ma napadaju diagnózy ako mimomat. a podobne
Nakoľko prvú kontrolu mam až o týždeň
Ostatným ďakujem za pomoc

tepeee
autor
11. okt 2020

@asia83 ďakujem 😊

lucikee
12. okt 2020

@tepeee tak to sa potom neboj, mna na začiatku tiež stále pobolievalo, raz na pravo, raz na lavo, potom zas celé brucho .. 😊 Je to normálne 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre