Tehotná v práci - bez energie a motivácie

sandri
21. feb 2013

Ahojte, poradte mi, prosim, zajtra zacinam 6 tt, vsetko je zatial v poriadku, dokonca nemam ani nejake extra priznaky, len prsia bolia. Nebyvam ani prehnane unavena, ani ziadne nevolnosti, nic. Problem mam vsak v tom, ze sa v praci neviem vobec do nicoho dokopat, vsetko mi strasne dlho trva a nic sa mi nechce. Nejde o to, ze by som bola unavena, ale myslienky mi behaju uplne inde ako smerom k praci (asi to nie je prekvapive, vsak? 😀 ) O babatko sme sa snazili pol roka, tak sa s MM velmi tesime, ale v praci este nechcem nic hovorit, lebo na sono idem az o 2 tyzdne. Cize by som mala podavat rovnake pracovne vykony a to je dost problem... Uz od rana mam oci na hodinkach a tlacim rucicku ako sa len da, keby som mohla, hned idem domov 😀 Hoci netusim, co by som doma robila 😀 Ako ste to riesili vy?

zivika
21. feb 2013

@sandri dufam, ze nie si chirurgicka 😀 no, co ti poviem, len vydrzat a donutit sa urobit aspon to, co od teba surne pozaduju 🙂

materina_duska
21. feb 2013

@zivika Chirurgička ma strašne pobavila 😀 Dík! 😉

@sandri Toto mávam bežne a to pravidelne menštruujem 😀 Keď to príde, riešim to tak, že robím len to, čo horí 🙂

nika218
21. feb 2013

Ahoj, ja mam presne ten isty problem, ale mne sa aj drieme ako sove a to popritom spavam 11 hodin v noci. Nic ine nam neostava len dufat ze v 2.trimestri to bude lepsie a nejako to zvladnut 🙂. Mne trosku pomahala ranna kava s mliekom ale teraz som dostala nechutenstvo na kavu tak len silou vole musime pracovat a nezaspat za stolom 🙂
.

sandri
autor
21. feb 2013

@nika218 ja som citala, ze kavu si je lepsie odopriet, tak ju radsej nepijem. Ale zase, nikdy som nebola velka kavickarka, takze mi ta kava az tak nechyba. 🙂

lilitela
21. feb 2013

@sandri No ja som byvala prvy trimester pekne unavena, lezala som na pracovnom stole, malo som jedla, trpela nechutenstvom, a som sa bala aby niekto nezistil co je vo veci a poviem ti, nikto ani netusil, utajila som tusim az do zaciatku 5 mesiaca, ked uz mi fakt zacalo rast brucho.

sandri
autor
22. feb 2013

@lilitela Vidis, mne zase vobec nic nie je. Az som sa rano radsej testla este raz, ze ci sa nahodou nieco nestalo, ale vsetko je v poriadku. Juj, uz nech mam za sebou sono a som si ista, ze vsetko je ako ma byt 🙂

emilyz
22. feb 2013

@sandri mne pomahala len sila vole a kava, a to ma doma este cakalo male dieta a cela domacnost, o dochadzani vyse hodiny do prace ani nehovorim 😀 😀 😀 teraz je to uz lepsie, rob si pauzy a obcas sa chod prejst, ak sa da 😉

ivushka0209
22. feb 2013

ahoj ja som mala ten ist problem .. vzdy ked som mala poobednu tak sa to nedalo vydrzat tak som sa vzdy potajomky vytratila aj o 3 hodiny skor :P .. ja som to potom riesila odchodom na PN lebo som sa nevedela sustredit na nic a pracu som zacala flakat.

nika218
23. feb 2013

@sandri
ja som sa pytala mojej gynekologicky na kavu a povedala mi ze ak som zvyknuta pit kavu tak jedna denne neublizi. ze lepsie je, si dat jednu kavu ako byt nervozny.

sandri
autor
23. feb 2013

@nika218 no ja som nikdy nebola velka kavickarka, takze mi to nerobi problem kavu uplne vysadit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre