Tehotná s druhým dieťaťom po krátkom čase od pôrodu

simaconk
29. sep 2018

Ahojte, prosím neviem čo mám robiť mám 7 mesačnú dcerku a pred týždnom som sa dozvedela že som zase tehotna v 13.týždni. Chcem sa opýtať bola ste niektora na tom podobne? Chcem vedieť ako ste to zvládali dve male deti dakujem.

jaanulina
29. sep 2018

@simaconk ja som mala 6 mesačnú dcérku,keď som opäť neplánovane a nečakane bola tehu...maľuch ma teraz 3 mesiace, dcérka má 18 mesiacov a pravdupovediac je to veľmi ťažké,ale krásne zároveň,večer padám na hubu,ale verím že časom to bude lepšie a budú z nich parťáci ;).Synátor je našťastie kľudnejšie bábo, aj keď cez deň nespavec, inak by som to nezvládala, keďže staršia dcérka si neustále vyžaduje pozornosť, samozrejme žiarli a k tomu klasika separačná úzkosť. Zo začiatku som s nimi nemohla byť sama, inak by sme nejedli, ale už začíname nabiehať na nejaký systém a snáď to časom bude lepšie a lepšie ;)...nič sa neboj,bude to dobré, tiež som sa toho bála, ale mne čas plynie pri 2 krpcoch veľmi rýchlo a každý deň je iný, malinká začína bračeka lepšie vnímať, už ho aj pohladká, prinesie hračku, plienočku a aj ho už akceptuje keď mu dávam papať alebo ho uspávam...deti sú dar a treba sa im tešiť, preto hlavu hore a nestresuj zbytočne dopredu ;)

simca06022011
29. sep 2018

@simaconk ja nemám osobnú skúsenosť, ale dve kamarátky dobre áno. A teda vraj na začiatku to bolo brutálne ale teraz si nevedia vynachváliť. Deti skoro v rovnakom veku, prehrajú sa atď.

pieskomil
29. sep 2018

@simaconk tak ja som na tom podobne, nakoľko mám osemmesacneho syna a som v 20.tyzdni...

stratenanajdena
29. sep 2018

Ahoj, ja som mala trojmesačné bábätko a čakali sme ďalšie. Pravda je taká, že keby som mala plánovať, tak budeme mať medzi detičkami väčší rozostup, ale po tejto skúsenosti viem, že bolo a je to výborné. Už keď som mala druhé v brušku, prvý sa k nemu prihováral, hladkal ho a mali takú hru - položil svoju obľúbenú plastovú lopatku na bruchu a vravel: "Zahoď ťo" a maličké koplo a lopatka zletela. Takže sa s ním hrával už takto, keď bol v brušku. Tí dvaja sú ako jedna duša, jedno telo, najstarší mal presne rok aj tri týždne, keď sa narodilo druhé, pár dní pred pôrodom mi to uľahčil tak, že začal chodiť po schodoch 😎
Majú veľmi blízke vzťahy, bližšie, ako s ostatnými súrodencami. Skrátka vyrastali spolu, všetko robili spolu. Akurát plienky som im musela podpisovať 😀😀😅 lebo som kupovala značku, ktorá nemala číslovanie napísane na jednotlivých kusoch, a jeden mal o číslo väčšie ako druhý. Majú spoločných kamarátov, chodia spolu von (väčšinou, teraz už idú do puberty). Máme tak ešte ďalšie deti - tie sdú dokonca do roka, tak sa dva dni v roku vytešujú, že majú obaja rovnako 😉 Ale tam už nastal rozdiel, keď mali okolo osem a deväť rokov, lebo sú rozličného pohlavia, a jednoducho sa od seba "oddelili". No aj tak sú to všetci pre mňa tá najúžasnejšia partia na svete. ❤😍👍

simaconk
autor
29. sep 2018

Dakujem vám za odpoveďe 😊 veľmi sa toho bojím ako to všetko zvládnem.

ivd
29. sep 2018

@simaconk trochu mimo temu, ale ako sa da neplanovane otehotniet v dobe internetu, ked mame pristup k informaciam o akym sa starsim generaciam ani nesnivalo? Alebo zlyhala antikoncepcia typu vnutromaternicove teliesko? Lebo to by som este pochopila. Ale ako moze niekto otehotniet “neplanovane” a potom hladat radu, lebo nevie co s tym, to sa mi chape tazko.

jaanulina
29. sep 2018

@ivd velmi lahko...staci ked sa ti po prvom porode totalne zmeni cyklus a ty si myslis ze nemas plodne dni,lebo si den po menzese ( inokedy som mala az 19. den cyklu ) a stacili aj partnerove tzv. "kvapocky lasky" 🙂

simaconk
autor
29. sep 2018

@ivd vnitromaternicove teliesko som plánovala pred 4.mesiacmi ale dr. mi to založiť nechcel kým sa nevyliečim kedže som mala infekciu tak sa to nedalo a tabletky mi nerobia dobre tak sa to stalo a ako vidím niesom jedina 😊

ivd
30. sep 2018

@jaanulina @simaconk tak potom to je tazko neplanovane, ked sa spoliehas na plodne dni. Staci si pozriet porovnanie jednotlivych antikoncepcii a ich spolahlivost. Ale nejdem ti davat rady do zivota, teraz je uz aj tak neskoro. Hlavne prajem vela zdravicka tebe aj babatku

bianka532
3. okt 2018

@simaconk tak dufam ze mne sa tiez podari coskoro po porode. ja mam sestru 2,5 rocny rozdiel a citila som ho ako dieta. moj priatel ma deti je medzi nimi 4,5 rocny rozdiel a mentalne su tie deti uplne inde. nehraju sa spolu, nerozumeju si, kazde ma svoj svet. podla mna je skvele ako to uz baby napisali ze budu mat maly vekovy rozdiel a mozu sa spolu hrat. urcite na zaciatku je to tazke ale zase niekto zvladne aj dvojicky. a clovek je tvor prisposobivy. zvladnut sa da vsetko.

dismonika
3. okt 2018

@simaconk pozri ja mám 3 deti za 3 roky 7.4.2014, 17.4.2015 a 18.10.2016. Moja teta mala tiež 3 deti takto po sebe. Ďalej medzi mojimi sesternicami je 11 mesačný rozdiel a medzi ďalšou sesternicou a bratrancom 10 mesiacov. Mohla by som menovať ďalej 😉 Keď som otehotnela s druhou dcérou, prvá mala 3 mesiace a keď som otehotnela so synom, druhá dcéra mala 9 mesiacov.
...a čo máš robiť? Tešiť sa, že dcérka bude mať parťáka. Tu na MK je skupinka aj pre takéto maminky, čo majú deti po roku. 😉

rapadajka
3. okt 2018

na prve tyzdne si niekoho zozen ku sebe... ku nam chodila moja mamka... potom to uz slo samo... zvyknes si... nie je to nic nezvladnutelne...

alby2014
3. okt 2018

Ja mam trosku "vacsi "rozdiel cca 19 mesiacov ( ale starsi bol total babo,nehovoril, plienky) a na rovinu, prvy ich spolocny rok mam chvalabohu v hmle, resp. clovek traumy vytesni :D. Ale vazne. Teraz maju 3 a 1,5 roka a je to super. Mentalne maju k sebe blizko, cize co jedno zabavi aj druhe, kedze su jedneho pohlavia, tak super ponosia veci po sebe, uz tam vidim aj naznaky, ze zahrame sa spolu. A to mam pomoc len od manzela a ani prve tyzdne mi nepomahal nikto len on...Vsetko robili naraz,jedli spolu, spali spolu, hlavne to, ze na obed my spali spolu snad od porodnice, dodnes je super. Velmi to prospelo starsiemu osamostatnil sa, zrazu vedel plno veci a nemala som cas riesit, co vie, co nevie, ci mafazu vzdoru ci co...proste som zila. Prvy rok som na seba ako matku nemala ziadne naroky, prost esom chcela prezit a den, ked deti ostali nazive a ja smom sa stihla osprchovat ...som si gratulovala aka som uzastna. :D Kratky vekovy rozdiel ma z pohladu buducnosti len pozitiva, pricom my sme taky rozdiel planovali...a este chceme aj tretie. Ale inak sme normalny. Neboj dobre bude a vela zapoj partnera.

bianka532
3. okt 2018

a vy ste otehotneli aj cez kojenie?

4stanka4
3. okt 2018

@bianka532 kojenie nie je antikoncepcia predsa 🙂 Moja mama otehotnela hneď ako sa brat narodil tak je medzi nami ani nie 10 mesačný rozdiel...

bianka532
3. okt 2018

@4stanka4 viem ale myslela som ze tie hormony nejako ovplivnia cyklus menstruacny. 😂 no nemam toho vela nastudovaneho.

bianka532
3. okt 2018

@bianka532 ako vidim este tu budem pisat ze som otehotnela 2 mesiace po porode s mojimi poznatkami 😂

4stanka4
3. okt 2018

@bianka532 ťažko povedať ja som tehotná ešte nebola 😀 ale tiež to musí byť dosť psycho keď ani nevieš čo ako keď niektorá nemá MS aj pol roka...ako chápeš ...ale asi neovplyvní keď toľko báb otehotnelo či?

bianka532
3. okt 2018

@4stanka4 neviem.. asi priroda je silnejsia.. niekto tvrdi ze kojenie chrani, a niekto otehotnie... viem ze niektorym babam ked su tehtone a koja tak gynekologovia zakazu kojit aby nepotratili. tak ja neviem

bianka532
3. okt 2018

@bianka532 vyskusam uvidim dam vediet 😂

alchemilkazltozelena
3. okt 2018

@simaconk neviem vsetky tu pisu ake to je super ako sa deti prehraju..ja cakam cakam a zatial som sa nedockala..mam rozdiel medzi detmi 2r9m a ked je mala doma, ze nieje v skolke, ani si nesadnem cez den..neviem kde mi hlava stoji unavena som ako pes..a o tom prehrani sa mozem akurat snivat..takze stale snivam a cakam
Ja si neviem a ani nechcem predstavit tak maly vekovy rozdiel..my mame taky aky som pisala a je to o drzku

alby2014
3. okt 2018

@alchemilkazltozelena to je to, to máš na pre deti veľký rozdiel.. Normálne sa hrajú s logom starší skladá, mladší mu dáva kocky, občas búra..

vierockamatkova
3. okt 2018

@bianka532 neovplyvnia ja som kojila az do druheho porodu a to som otehotnela ked mala mala 5m.

bianka532
3. okt 2018

@vierockamatkova inak ja uz doktorom neverim

alchemilkazltozelena
3. okt 2018

@alby2014 nemyslim si ze mam velky rozdiel..velky rozdiel by bol 8 rokov a viac

alby2014
3. okt 2018

@alchemilkazltozelena no z ich pohľadu.. 2 ročný a skoro 5 ročná sú iné svety... Ale zas sa to zrovna ako budú mať 7 8 9 10 podľa mna

alchemilkazltozelena
3. okt 2018

@alby2014 mam taky sen a verim a dufam ze na jar ked bude mat maly 2r3m a dcera cerstvych 5, ze uz ich budem moct nechat napr v izbe s tym, ze sa tam aspon nejaky cas budu vediet prehrat..zatial ich hra vyzera tak ze sa biju o hracky a ja robim policajta..atd

bianka532
3. okt 2018

@alchemilkazltozelena ahoj mozno to zalezi aj od charakteru dietata. moj bratrancek ma 7 rokov teraz je prvak a mala 4 a aj ked boli mensi tak mala bola vzdy pri nom a nebili sa, mohla si ich nechat v izbe kazdy sa hral svoje. malu ulozila na poobednajsi spanok a ten vacsi isiel von na zahradu s detmi sa hrat. mala sa vsetko od neho ucila, pomahala mu a vlastne je to aj do teraz.. obdivuje svojho brata a chce byt ako on... nebiju sa a nehadaju.

nela6
4. okt 2018

@bianka532 pocas kojenia otehotnies iba ak uz nabieha prvy ovu cyklus a va sa ten mesiac podari... Ja som nemala pri dojčení cyklus a ovu 18m, na 19m som mala bez ovu a o tri pokusy dalej sme uz cakali prírastok aj s dojčením /ale uz aj s pravidelnou MS/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre