Tehotná k zubárovi

16. mar 2021

Som v 9tt a práve mi vypadla plomba v zube. Zatiaľ nebolí, no nechcem čakať dovtedy kým bolieť začne. Prosím vás, môžem ísť k zubárovi nech mi zub opraví, s tým že by mi dal injekciu? Teda lokálnu anestézu do ďasna? Môže sa to podávať aj keď je žena tehotná? Pripadne je lepšie počkať do druhého trimestra? Ďakujem vám za rady.

andy1985
16. mar 2021

Kľudne môžeš ísť aj ja som tak bola ešte mi aj zub ťahala lebo musela.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
usla35
16. mar 2021

mozes ist k zubarovi, na vrtanie netreba anestezu, plombu ti moze urobit, no informuj ho , ze si tehotna. mas narok na 2 preventivky pocas tehotenstva

autor
16. mar 2021

@usla35
@viestta
@andy1985 ďakujem vám pekne za odpovede baby 😊

leuchtturm
16. mar 2021

ano, moze sa. Mne tahali pocas tehotenstiev tri zuby mudrosti a vsetci sme prezili bez nasledkov. Akurat treba upozornit zubara pred zakrokom, ze si tehotna, aby vedel 😉

renat04
16. mar 2021

nevidim dovod preco neist ? radsej hned ako nez to zacne boliet 🙂

mamusa34
16. mar 2021

Nedávaj si injekciu. To ti nebude veľmi vŕtať iba obrusy aj ja som bola tak .
A teraz sa mi zas odlomilo z iného šibne ma

mondolina
16. mar 2021

mohla jej vypadnúť plomba aj preto, že je pod ňou kaz....takže môže aj viac vŕtať, ja si dávam stále inj

darinsalvag
16. mar 2021

Tehotenstvo nie je v kontraindikacii k trhaniu zubu - to napisal moj gynekológ mojej zubarke keď som sa mala ísť na gynekológii opýtať či my môže robiť zákrok.. takze vytrhnutý zub múdrosti aj s injekciou 🤷🏼‍♀️

darinsalvag
16. mar 2021

Mi!! Sorry niekedy mi prepisuje 😂🙈

bobuema
21. mar 2021

Ahojte baby to isté riesim aj ja..či ísť s odbornou plombou k zubárovi..aj sa trochu hýbe a cítiť taký nepríjemný pach,keď viete urobím také cccccc.Som v 9tt.

jvasenka
21. mar 2021

Ja som bola u zubara 2x pocas tehotenstva (akutne) v 1 a 3 trimestri..je to ok akurat ti pocas toho nemoze dat injekciu (iba v 2 sa tusim moze vynimocne podat ale nie som si ista) ..a ako pisali mas narok na preventivku pocas tehotenstva (myslim ze 2-3x neviem presne)

andy1985
21. mar 2021

Môže dať injekciu lebo je to lokálne ale neradi dávajú keď nemusia

jullia123
10. apr 2021

Chodim tam ako na počkanie práve som 36+4 a injekciu mi dáva vždy, povedal mi, že injekcia nijako neovplyvnuje tehotenstvo . Tak mu verím 🤷🏼‍♀️. Nikdy by som ale neverila, že naozaj v tehotenstve zuby tak oslavnú

patha155
10. apr 2021

Mozes ist a mozes aj injekciu. Je to lokalne anestetikum, ktore nema vplyv na dieta. Mddr

leeo
10. apr 2021

Mne sa zlomil zub 5 dni pred porodom. Tie vibracie pri jeho rekonstrikcii citim az doteraz, myslela so ze tam porodim 😂 Ale nastastie netrebalo anestezu, no lekar povedal, ze sa moze vo vyssom stadiu tehotenstvva. Neviem v akom si ty, ale opytaj sa svojho gyn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre