Tehotenstvo - sono

27. feb 2023

Baby ja mám v tom stále guláš, ešte som nevolala dr ale objedná ma napr. 6 týždňov od ovulácie, alebo od začiatku poslednej MS?

petamich
27. feb 2023

gynekolog sa vzdy riadi terminom poslednej menstruacie (potom pripadne az v 12. tyzdni podla ultrazvuku zrealnuje)

autor
27. feb 2023

@petamich dakujeeeem veľmi pekne 🙂

stellarstar
27. feb 2023

Tehotenstvo sa vždy ráta od poslendej ms

autor
27. feb 2023

@stellarstar ďakujem ti. Ja som sa nikdy o to nejako nezaujímala a dobehlo ma to 🙈. Takže aj keď som mala posunutú ovulaciu to nevadí?

stellarstar
27. feb 2023

To nevadí, oni rátajú TT od ms nie odvtedy kedy si mala ovu alebo styk

floki1994
27. feb 2023

Od posledne MS a termin porodu nasledne vedia upravit na zaklade sona v 12tt 🙂 ale mne to napriklad robilo rozdiel 1 den 😅

autor
27. feb 2023

Dakujeeem vám ste zlate 🙂 ešte uvidíme či budem mať prečo volať dr, ale hodím vám sem rovno aj testy- horný včera, spodný dnes. Ešte chcem skúsiť v stredu a v piatok a podľa toho si chcem zavolať aby sa mi ušiel termín poprípade 😄

floki1994
27. feb 2023

Kolko meska MS? Nieco sa tam crta 🙂 ale hcg stupa obden takze kazdy druhy den by mala silniet ciarka vyraznejsie 🙂

autor
27. feb 2023

@floki1994 ja mám ešte len pred MS, ale nevydržala som. Mala som aj biochemické ale tam mi vydržali dve čiarky len jeden deň, takže sa neriešim ešte ani neviazem na to že by som mohla byt tehotná, len som sa pýtala aj do budúcna 🙂
Áno, viem že obden, preto uz chcem tak testovať. Včera som sa len bala že mi dnes nič neukáže, tak že nebudem sa týrať a spravím si test aj dnes 🙂

autor
27. feb 2023

@floki1994 ale MS ma prísť zajtra 😄

floki1994
27. feb 2023

Tak aj na lekara je skoro..ak nemas nejake zdravotne problemy typu ze potrebujes nasadit injekcie a podobne tak ti staci ist k lekarke 8tt od zaciatku poslednej MS..potom uz budes presne vediet na com si lebo vtedy uz aj srdiecko by mal lekar najst 🙂 usetris kopu stresov tak mas cas 🙂 drzim palce

floki1994
27. feb 2023

Ale mala si posunútu ovulaciu ci? Sledujes si to? Moje testy v den ked mala prist Ms 🙂

zuzanockamt
27. feb 2023

Autorka
Super, vyzerá to nádejne. Ja som mala takéto testy na cca 8-9 DPO, čiže asi 5-6 dní pred MS.

autor
27. feb 2023

@floki1994 ďakujem ti, si zlata ❤️ bodajby to dobre dopadlo…
Preto som sa chcela informovať, že kedy sa riešia ďalšie veci po prípadnom pozit.teste.
S tou ovuláciou je to také… vždy som ju mala načas akurát teraz som si nebola istá, všetky príznaky, výtok, som mala neskôr a vôbec som si nebola istá že kedy bola ovulka. Ale teraz som si už istá, že bola neskôr

autor
27. feb 2023

@zuzanockamt ďakujem ❤️… dám vedieť v stredu ako pokračujeme 😅

elenkaba
27. feb 2023

Baby, kedy staci prist na prve sono ku gynekologovi? Staci 10-11 tt? Bere sa rovno aj krv? Ci to objedna na inokedy?

autor
27. feb 2023

@elenkaba čo som sa tu stihla dočítať, tak že väčšina gynekológov objednáva medzi 7.-9.tt, aby potvrdila akciu srdiečka. Ale nie je to moja osobná skúsenosť, len čo som sa Dočítala na MK. Baby ti možno viac povedia 🙂

tyrkysova_kobyla
27. feb 2023

@elenkaba okolo 7.-8. vacsinou, ja som tak bola a tusim mi hned brala aj krv

floki1994
27. feb 2023

@elenkaba okolo toho 8tt aby vedel ci bije srdiecko lekar 🙂 ja som musela skor ale ja mam trombofiliu 🙂 krv mi brali az v 12tt na prvom screeningu ale mne nesledoval hcg nic tam to bolo jasne uz 6tt bilo srdce 🙂

doda26
28. feb 2023

Vies co ja som mala tiez takto posunutu ovulaciu a v den meskania som mala test podobny tvojmu prvemu. Volala som gynekologovi az ked som mala ciarky rovnako silne a objednal ma na 8tt. Ja som vsak musela prist skor, lebo som mala zapal mocaku silny, ale este nebolo vidiet srdiecko takze ma potom znova objednal v 9tt a to uz bolo srdiecko 😊 tak mu to aj povedz ze si mala posunutu ovu, nech tam nejdes priliz skoro 😊

autor
28. feb 2023

@doda26 ďakujem ti krásne 🙂

mysiacik28
7. mar 2023

Ako si dopadla? 🙂

autor
7. mar 2023

@mysiacik28 s pozitívnym digitálnym testom som volala dr, na druhý den som bola na krv, tá bola negatívna, uz aj clearblue a uz som dostala aj MS… nevadí ideme ďalej 🙏🏽

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre