Tatry v prvom trimestri

11. jan 2023

Baby taka otázka som v 10 TT týždni tehotenstva a chceme ísť do tatier ale nie na extrémnu turistiku len tak si oddýchnuť na víkend, myslíte že je to vhodné ešte takto v prvom trimestri? Ďakujem

zmrzlinka2021
11. jan 2023

Prečo by to nemalo byt vhodne?
Tehotenstvo nie je choroba.
Tehotne zeny, ak nemaju zdravotne problemy, bezne funguju ako "netehotne" (az na drobne upravy), chodia aj na turistiky, aj do fitka, aj cvicia pravidelne.
Praveze pohyb to telo potrebuje.

pribinak
11. jan 2023

Je to vhodne aj v 3.trimestri. Pohyb na čerstvom vzduchu ti len a len prospeje

autor
11. jan 2023

@zmrzlinka2021 ja viem ze to nie je choroba ale myslí išli cez umele a po 6 tích rokoch som konečne tehotná tak preto sa radšej pýtam ci mi neuškodí menšia prechádzka v horách

gabym
11. jan 2023

Aj ja som bola v Tatrách, tiež len taka malá prechádzka ku štrbskému plesu a tam v okolí a bola som tehotná.. Síce som to ešte nemala potvrdené testom ale vnútorne som už vedela že som 🙂 Myslím že to bolo nejak v 6tt.. Boli sme v auguste

annm81
11. jan 2023

Nepíšeš, že máš nejaké komplikácie, tak nevidím dôvod, prečo si odoprieť hory. Ja som v prvom trimestri ešte dávala vysokohorské túry. Kým sa na to cítiš, nemáš prečo obmedzovať čokoľvek mimo rizikových športov.

autor
11. jan 2023

@annm81 tak komplikácie nemám žiadne zatiaľ dúfam ze ani nebudem mat, beriem len progesteron po umelom ale to je všetko

luliu
11. jan 2023

Nie si chorá, ale tehotná. Nepríde mi normálne, pýtať sa, či sa môžeš ísť prejsť. Môžeš robiť vsetko

tulipanicek
11. jan 2023

Tehotenstvo po umelom oplodnení je rovnaké ako po bežnom. Progesteron som brala aj ja a nebola som po umelom. V Tatrach sme strávili asi 1,5 mesiaca so staršou dcérkou v prvom trimestri a až na to že mi bývalo zle som robila všetko, čo bežne. Btw asi mesiac a pól pred porodim sme prerabali väčšinu domu 🤷‍♀️
Nevidím rozdiel v prechádzke doma von a prechádzke v Tatrach

autor
11. jan 2023

@tulipanicek
No to neni také isté pretože na umelé chodia páry ktoré majú nejaké problémy zdravotné a neide to sup sup prirodzene, a keď ešte niekto potrati príklad aj 3 x alebo hocičo iné, jasne ze zeny ktoré s otehotnenim nemajú problém a hned sa podarí na prvý krát to inak berú ako tie ostatné ktoré to musia vytrpiet aby zostali tehotné, tak preto sa pýtam nie zo srandy ze sa nudím 😊

lenkadenisa
11. jan 2023

Opýtaj sa svojo gynekológa a budeš mať istotu, ten ťa snáď pozná najlepšie

jesenzima
11. jan 2023

Skoro do konca 8 mesiaca som chodila po kopcoch, myslím, že wellness ti fakt neublíži 🙂 ten by sa mi zišiel teraz, keď už sú na svete 😃

mk1111111111
11. jan 2023

Ak sa ma nieco stat, tak sa stane aj doma

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
11. jan 2023

potratila som 2x a pri 3. tehotenstve som normalne fungovala, sportovala, turistika, ...zalezi od toho ako sa citis, ci mas bezproblemove tehotenstvo atd. to my uz nevieme, daj na svoj vnutorny pocit, kazdopadne ak nejdete na vysokohorsku turistiku, tak prechadzka okolo Strbskeho pleca ozaj nikomu neublizi 🙂

yoxinka
11. jan 2023

Toto by som na tvojom mieste konzultovala primárne s lekárom, nie na modromkoňovi. Tu o tebe nevie nikto nič a keby sa iná žena po umelom hoc aj vytrepala na Kôprovský štít, pre teba je tá info úplne irelevantná.

kitycat
11. jan 2023

Tvoja otazka nema logiku. Ak si myslis, ze ochranis svoj plod tym, ze budes sediet doma tak sed.

Ak sa nahodou niecostane tak co? Budes reklamovat u doktora alebo tu na MK, ze ti povedali, ze mozes chodit?

Až do porodu sa môže stať hocico. A potom tiez..

autor
11. jan 2023

@kitycat prosím ta keď nevieš normálne komentovať prispevok ako normálna a rozumná žena tak to nemusíš ani čítať a roluj ďalej, ani sa nečudujem ze niektore ženy sem chodia vybijat svoju zlosť lebo nemajú kde inde, tu sa človek niečo opýta aby mu poradili a hned útok, treba sa nad sebou trošku zamyslieť 😊

autor
11. jan 2023

Ostantne baby ďakujem vám za odpovede, nepôjdem na ťažkú turistiku a snáď bude všetko ok 😊

tulipanicek
11. jan 2023

Tehotenstvo je take iste. Ešte raz. Nevravím že cesta k tehotenstvu je rovnaká. To sú dve diametrálne odlišne veci o ktorých vravíš ty. A ani nikde nepíšem že nám sa to podarilo bez problémov. Práve naopak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre