Tabletka, ktorá sa zavádza do pošvy na vyvolanie pôrodu

30. aug 2024

Mate skusenosti ? Neohrozuje to babatko, nie je lepsie hamiltonov hmat / balonik

pribinak
30. aug 2024

Ako to má ohroziť bábätko? Si myslíš ak by to ohrozovalo bábätko že by to bolo povolené?

Ja neviem, ale logika? Nič?

Tak najideálnejší je prirodzený pôrod bez akýchkoľvek zásahov, ale niekekdy žena potrebuje pomoc

kiki68
30. aug 2024

Je to prostaglandin, neohrozuje to babo. Vobec sa neboj. Casto to kombinuju s tym balonikom a pod. Ide iba o to, ze tomu pomozu tym hormonom, ze by krcok zareagoval a spustil sa porod.

maryetta
30. aug 2024

Ja som to mala 3x. A za mna super. Hned v ten den som aj porodila. A to som mala len polovicnu davku. Porod to v mojom pripade paradne rozbehlo.

zuzanka.zuzu
30. aug 2024

hamilton nič, 2x balónik nič (so mnou tam bola kočka s dvojičkami a mala 3x balónik 🙈 takže ani dvojky nie sú žiadna istota že sa pôrod rozbehne) takže keby mi nedali tabletku tak som tam možno doteraz 😂 ak budeš podobný prípad, tak oceníš aj dve tabletky len nech už sa preboha niečo deje 😉

autor
30. aug 2024

@pribinak je to vo vedlajsich ucinkoch

hederamonstera
30. aug 2024

Vsetky tri veci su neprirodzene pomocky na rozbehnutie porodu. Ak ste v poriadku a este mas pocit, ze by ste mali pockat, mozes tento zasah odmietnut

autor
30. aug 2024

@hederamonstera ja mam zdrav. problemy preto nechcu cakat

autor
30. aug 2024

@kiki68
@zuzanka.zuzu
@maryetta dakujem baby 😊

hederamonstera
30. aug 2024

Tak potom nie je o com. Drzim palce😊

ivik4
30. aug 2024

Mne nezabrala vobec

jaga18
30. aug 2024

100x radšej Prostin ako oxitocin 🙏🙏🙏 pri prom mi dali 4,5 dávky oxitocinu až som bola mimo ako zdrogovana. Pri samotnom pôrode ma preberali nech už tlačím, medzi tým som zaspavala a mala vidiny a to také hovadiny ze až 🙈🙈🙈 dieťa som nedokázala chytiť do rúk, ani mi to nedali, priložili mi ruku naňho aj tu som tam neudrzala.
Tretí bol prostinom, zabrala až druhá dávka a prestastie žiaden ocitocin nebol potrebný, porodila som do 5 hodín od druhej tablety

kiki68
30. aug 2024

@jaga18 Ja som mala podobnu reakciu na oxy, podany na docistenie vtedy a Ja som tiez zacala mat nejake akoby vidiny, potom tma, potom som uz prestala aj pocut, vraj nejaka ako alergia na ten synteticky hormon, pri porode mi ho skrz toto ani nesmeli davat, cervenym v karte. Ani nebolo treba

anjelicek26
30. aug 2024

Mne dali 12h balónik, potom gél, tabletka by bola ďalší krok.. okamzite po aplikácii gélu silné kontrakcie, 4minuty kontrakcia 1 minúta pauza.. malemu padali ozvy, v strese, brali mu krv z hlavy keď bol ešte v brusku, chudák na tam jazvu teraz.. každopádne nedostatok kyslíka, smer urgent cisársky. Keby tento scenár brutálnych kontrakcii a stresu pre babo viem dopredu,tak si dupnem,nech ten cisársky spravia hneď. Bolo mesiac pred termínom, malý vysoko, len 2000g.. ale keďže už vyše mesiaca narástol,nemohli už čakať. Krcok na sto zápasov.. ale podla chirurga že 5-6kontrakcii a bol by vonku aj prirodzene.. tak vďaka za jazvu no...

trgypadl
30. aug 2024

Kazdy liek moze mat aj neziaduci ucinok,treba sa informovat aj o rizikach, a o tom ci naozaj potrebny

pe_mi
30. aug 2024

Ľudia ja som asi z Marsu.
Rodila som 2x prirodzene, 1x Hamilton .
Ale nikdy som nepočula o nejakom balóniku, čo ti zavedú akože pred pôrodom do pošvy ?

kiki68
30. aug 2024

@pe_mi foley balonik, to zavadzaju ked chcu otvorit krcok na aspon 5cm, potom to samo vypadne. Alebo vyberu von. Ale nie vsade to robia. Mne to opisovali a nakoniec to vobec nepouzili. Zaviedli len taky motuzik namoceny v prostaglandine. To sa v Rakusku prezyva gumicka. Motuzik.

pe_mi
30. aug 2024

@kiki68 a o motuziku som tiež ešte nepočula 🙆 , ďakujem

1mimka18
31. aug 2024

Neohrozuje. Zabrala do 30min od podania 😀balonik ti vieš čo pomôže...

1mimka18
31. aug 2024

@pe_mi to len keď prenášas

vero96
31. aug 2024

2x ham. hmat, 3x tbl, nič. Skončilo to akútnou sekciou

autor
31. aug 2024

@vero96 a uz si bola otvorena?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre