Suchosť v ústach v 11tt tehotenstva

martinka00623
13. jún 2021

Ahojte uz tyzden mám suchost v ustach , kôli tomu neviem spať ... som uz tak vyčerpana ... unavena som ale zaspim na hodinku a potom som hore preto mam suchost v ustach nepomaha ani citrom ani nic ... pijem vela vody ale aj tak nic ... tehotensku cukrovku nemam .... merala som a mam 5 ,5 !!! Do kedy tp bude trvať ? Bojim sa ze az do konca a ja sa psychicky zblaznim ... !!! Som este len v 3 mesiaci ... nevolnost zmizla a teraz suchost v ustach koli comu neviem spat ... bojim sa zs to uskodi babatku ked som tak vycerpana ... poradtemi nieco gely alwbo ustne spreje ... co by mi naozaj pomohlo

pomohli budem

kkovacovak
13. jún 2021

@martinka00623 ja som to tak mala tiež na začiatku tehotrnstva. Stále sucho v ústach a bez fľaše s vodou som sa ani nepohla. Časom to prešlo takže si počkaj na druhý trimester a uvidíš 😉

martinka00623
autor
13. jún 2021

@kkovacovak to tak dlho bude trvať ? Strasne mi to vadi cez den ako vydrzim este ale cez noc mi to neda spat ... pijem len cistu vodu a sem tam si tam citrom ... som uz taka unavena ...ale ked pijen aj vela aj tak je to horsie ..... Vy ste to ako zvladli prosim Vás ? Dalo Vám to spať ?

kkovacovak
13. jún 2021

@martinka00623 tiež som musela vstávať ale som natoľko lenivá že mňa ani plný močový mechúr nedostane len tak z postele 😄 Viac mi pomáhala jemne bublinková voda. Alebo som cmúlala ľad na osvieženie. Ťažko povedať koľko to bude trvať. Tehotenstvo je strašne individuálne a každý to má inak. Ale väčšinou tie najhoršie veci pominú v druhom trimestri takže treba trpezlivosť 🙂

martinka00623
autor
13. jún 2021

@kkovacovak ja este pred tyzdnom som spala ako drevo ... aj cez den ... nemala som problem hoci kedy zaspat !!! Vsimla som si cim viac pijem tym je to horsie ... uz sa chcem len vyspat ... ked si dam magnezium tabletku tak by bol lepsi spanok ? Len si neviem zvyknut ze ja som sa sa nezobudila v noci ked az tak mam sucho v ustach

kkovacovak
13. jún 2021

@martinka00623 jasne magnezko skús tým ničomu neublížiš. Skús aj medovku pred spaním. Možno ti pomôže s tvrdosťou spánku a nebudeš sa tak casto budiť. Ber to tak že je to len obdobie a tak ako rýchlo to zrazu prišlo tak rýchlo to môže odísť

martinka00623
autor
13. jún 2021

@kkovacovak Ja Vás obdivujem že aj napriek sucho v ustach ste vedeli spať !!! Len nechcem si zvyknut na magnezium aby pozdejsie nebolo tak ze si zvyknem velmi

martinka00623
autor
13. jún 2021

@martinka00623 Vám to ako dlho trvalo ? Zbavit sa toho neviem mozem robit aj nemožne ... len sa bojim aj toho ze v decembri budem rodit a vrati sa mi to naspat a ze budem aj chora ...

kkovacovak
13. jún 2021

@martinka00623 ja som mala aj mám v tehotenstve problém so spánkom a zaspávam od vyčerpania až okolo 4 ráno. Takže je možné že preto. Ale viem že prvý týždeň som musela piť aj počas spánku. A to magnezko je otázne. Veľa žien ho berie hlavne kvôli kŕčom v bruchu. Tak ako sa dá naň zvyknúť tak sa dá aj odvyknúť. Ja beriem cez 1000mg denne lebo musím takže nejaká mierna suplementácia nemôže uškodiť. No a trvalo mi to možno cca 3 týždne. Už neviem presne lebo som toho mala viac. Mohlo to byť aj menej

andreatytler
13. jún 2021

@martinka00623 Neviem ci v tehotenstve je to ine ale hodnota cukru 5.5 je uz dost vela. Malo by to byt pod 5, alebo je to v tehotenstve posunute?

KOlko poharov vody vypijes? Ratala si to? Ak nie, tak urcite zrataj. Ja som si myslela ze tiez dost pijem ale ukazalo sa ze nie. Ak pijes menej ako tych povestnych 8 poharov, tak to skus dostat na tu hodnotu. Ak pijes viac ako 8 poharov, skus si dat na vecer s vodou aj stipku soli. Nie do vody, lebo to je hnusne ale len tak zliz z dlane. Voda ti urzi vodu v tele dlhsie.

martinka00623
autor
13. jún 2021

@kkovacovak a bolo to cez leto ked Ste to citili 3 tyzdne ?

kkovacovak
13. jún 2021

@martinka00623 teraz som 17tt takže jar 🙂

martinka00623
autor
13. jún 2021

@kkovacovak prepačte myslela som si , ze ste uz porodili ... a teraz sa uz citite dobre ? Nemate sucho v ustach ?

kkovacovak
13. jún 2021

@martinka00623 nič sa nestalo 🙂 sucho v ústach už nie. Potom sa môžu objaviť ďalšie veci čo veľmi prekvapia. Jedna otravná vec skončí a druhá začne takže preto hovorím že by to malo byť len dočasné a časom to zmizne. Ale vždy som to spomenula keď som šla k dr. Tá zakaždým mávla rukou že je to normálne 😄

martinka00623
autor
13. jún 2021

@kkovacovak aj môj dr to vraví ale ja to ťazko znašam !!! To by som ja nebola keby všetko čo sa dá musím zniesť !! Tak ja Len prajem aby Sme to zvladli až do konca a tesili sa z nasich drobcov malickych 😊

kkovacovak
13. jún 2021

@martinka00623 tak tak 🙂 držím palce nech to rýchlo prejde a nech to už ide všetko hladko 😉

domisha13
30. jún 2021

@kkovacovak môžem sa opýtať kedy asi na začiatku? Ešte pred mrchou alebo už po, mám ten istý problém a neviem či to mám brať za príznak alebo skôr nejaky výpadok v tele 😬 ďakujem 😊

kkovacovak
30. jún 2021

@domisha13 to už si moc nepamätám ale asi aj pred aj po. Je možné že je to príznak. U mňa to jednoznačne bol príznak

domisha13
1. júl 2021

@kkovacovak tak uvidíme ešte 3 dní do mrchy 🙄 ďakujem za odpoveď 🌺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre