Strie v 12. týždni

zdenkalv
8. jan 2014

Ahojte tehulky, viem ze na tuto temu sa uz pisalo vela, kolko sa kremovat, ci sa vobec kremovat, ake typy kremov....ale vzdy to bolo uz vo vyssoom stadiu tehotenstva.mne sa urobili strie z nicoho nic zo dna na den a to sa kremujem pravidelne kazdy vecer. a nepribrala som este ani kilo.je to normalne????

anjelik0912
8. jan 2014

@zdenkalv niekomu sa urobia a moze sa kremovat aj 10krat do dna neovplivnis to ...a najlepsi je uplne obycajny olivovy olej ja sa olejujem od zaciatku a strie sa mi urobili az v nejakom 34tyzdni a to na vnutornych stehnach takze neovplivnis to uplne len ciastocne kazdy ma inu pokozku

zdenkalv
autor
8. jan 2014

@anjelik0912 no hej, ale neni to skoro v 12tt? ty sa mas ked az tak neskoro 😉

anjelik0912
8. jan 2014

@zdenkalv ako hovorim individualne ked nemas elasticku pokozku tak mozes popukat hocikedy ale nic si s toho nerob

ushuaia
8. jan 2014

@zdenkalv pouzivala som olej od Nivey s Q 10, teda neviem ci to bolo olejom...ale strie po tehu nemam...mozno som z tych stastnejsich...viem ze dost mamin strie trapia...

zdenkalv
autor
8. jan 2014

@ushuaia ja som doteraz pouzivala klasicke telove mlieko od Nivei, lebo ja mam taku "fajnovu" pokozku, ze z hocicoho ineho sa mi robili lisaje.ale rozmyslam na olejom tiez...som sa vcera aj dneska rano natrela klasickym Avirilom a to mi urobilo celkom fajin.aspom subjektivny pocit 🙂 a ta babatkovska vona...... 😵

ushuaia
8. jan 2014

@zdenkalv avirilova babatkovska vona...to je pravda...:o))), neviem Aviril som teda neskusala, ale ako vravim pouzivala som olej od Nivey a bolo to OK..., a tiez mozem povedat ze mam citlivejsiu pokozku...hned scervena...,vlastne ja pouzivam kozmetiku Nivea aj na tvar, a maximalne mi vyhovuje...

zdenkalv
autor
8. jan 2014

@ushuaia ja pri tej voni maknem ako maslo, proste parada.uz aby sme mali babtko a tesim sa ako ho/ju tym budem natierat.ja na tvar pouzivam RYOR a to mi sedi uplne najviac zo vsetkych.ale vyskusam aj to tvoje, mozno mi olej bude lepsie zvlhcovat pokozku :ako len telove mlieko 🙂

ushuaia
8. jan 2014

@zdenkalv Avirilom asi nic nepokazis...ja nezijem na SK a na Aviril som zabudla, kupila som malj Johnson baby a hotova katastrofa... ☹ , uz nikdy viac, predsa len detska pokozka je jemna...

ushuaia
8. jan 2014

@zdenkalv a ked ti este odpoviem , nastastie som si zobrala detske mydielko BUPI a to je uplne super...,po nom ma pokozku vlacnu , bez vysypu

vevesh
8. jan 2014

@zdenkalv mne sa urobili strie az tyzden PO porode 😠 😠 😠...kremovala som, nepribrala som na vahe, mam velmi elasticku pokozku, a v minulosti som bola obeznejsia ako teraz a strie som nikdy nemala...az po tehu...ale s tym nic nenarobis 😒

zdenkalv
autor
8. jan 2014

@ushuaia ja som tiez razuz zo zufalstva skusala Johnson...ale uz nikdy viacej ☹

zdenkalv
autor
8. jan 2014

@vevesh ja potom do porodu budem asi velka striova gulicka 😲 😠 🙂

zdenkalv
autor
8. jan 2014

@ushuaia este ma napadlo, ani sprchac nemozem hocijaky...a ako by som sa osprchovala takym kraaasne vonavym....mozem len snivat.mozem pouzivat len od koznej...a to je uplne bez vone....otras 😠

ushuaia
8. jan 2014

@zdenkalv no tak takuto pokozku ma dcera mojej sesterky, tiez katastrofa ona teda moze pouzit hoc aky sprch. gel ale musi sa mastit mastami od dermatologa...a tiez nic moc teda 🙂 , aprave ona mi vravela ze uz pred 20 r. bol Johnson nie velmi dobry...20 rokov...,len ked som bola doma nam to nejako uniklo 🙂

zdenkalv
autor
8. jan 2014

@ushuaia no ak si dobre pamatam co mi vravela kozna tak to je tusim "atopicka pokozka" ak som si to dobre zapamatala.a podla mna to je ciste tryznenie, ked si na vianoce kazda objednava fajnove vonave sprchace, k tomu telovy krem tej istej sady.....mne je vtedy do placu ked si spomeniem na "vonu" toho mojho.....ale neoplati sa mi riskovat, potom mesiac mam lisaje 😨

vevesh
8. jan 2014

@zdenkalv no ja mam tiez po prvom tehu trochu citlivejsiu pokozku a tiez nemozem vsetky gely a sampony...ale napr. co mne pomohlo su pripravky z rady la roche posay (jedine v lekarni sa daju kupit)... sice trochu drahsi ale bol lepsi ako od dermatologa 😉 a co mne dermatolog povedal, ze za vela problemov z pokozkou moze ta chemia v tych produktoch... 😖

a pozitivna sprava- ked sa budes starat o pokozku tak tie strie vyblednu a potom ich nebude velmi vidiet...len take tenke sveetle pasiky... 😉

zdenkalv
autor
9. jan 2014

@vevesh od termatologa mam 1ale to je mastne ako keby som sa mastou mazala. ale mam ten la roche posay a to je vyborne. je sice fakt drahsi, ale oplatilo sa investovat.zatial mi velmi vyhovuje a odporucila mi ho aj kozna....dala mi plno vzoriek ale ze tato je najlepsia 🙂

helena2248
5. feb 2014

@zdenkalv ahoj strie neovplyvnis niekomu sa urobia a pritom sa moze kremovat aj od rana do vecera a niekomu vobec a nemusi sa natierat vobec... mne sa urobili az v 38 tyzdni tehu dokonca spolu s tehotenskou dermatitidou, ktora vyzerala ako strie ale strasne to svrbelo a nic nepomahalo, bolo to ciste zufalstvo, po porode mi dermatitida zmizla a strie ostali, to je dan za to ze mas babo ale ten pocit za to stoji 🙂 🙂 🙂 vobec sa nimi netrap 🙂

lencika
25. jún 2014

toto je fakt divne, ze v 12 tyzdni, mne sa neurobili vobec ani naznak aj ked porodila vobec nic normal brucho, pouzivala som sice krem proti striam od bepanthenu, ale v tom ma aj vela genetika hmmmm

maykaaa1122
9. jan 2017

pouzivala som krem proti striam od Bepanthenu, ale v tom ma aj vela genetika..

essenceee
5. nov 2018

ja som sa natierala Protopanom a olivovým olejom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre