Stierací žreb - oznámenie tehotenstva starým rodičom

6. okt 2021

Ahojte baby. Ako ste oznámili svojim rodičom a svokrovcom tehotenstvo? My premýšľame nad žrebom. Budeš babka/budeš dedko.
Čo si o tom myslite? A v ktorom mesiaci ste sa s nimi o ten dar a zázrak podelili? Dakujeem 🙂 🙂

pribinak
6. okt 2021

Nafotila som obrázok zo sona. Oznámili sme to po ukončení 3. mesiaca

lesnajahodka
6. okt 2021

Ja som svojej mame kúpila osušku babka a otcovi tričko najlepší dedko 🙂

autor
6. okt 2021

@lesnajahodka to je tiež veľmi milé 🙂 a kedy si im to oznámila? 🙂

balkica
6. okt 2021

My po troch mesiacoch, dali sme papučky detské do taštičky 😀

autor
6. okt 2021

@balkica Jeej aj to je krásne 🥲

sintra
6. okt 2021

Ja som taka nudna, normalne som im to povedala

mariska1989
6. okt 2021

Popravde prvé dve tehu netuším už ale tretie sme oznámili na Vianoce cumlikom bolo to v 9 tt ale to bolo skoro lebo v 12 sme o bábo prišli ďalšie tehu hneď bolo práve MDŽ po pár dňoch bol tiež koniec .ďalšie tehu už normálne lebo sa stále pýtali že isto sa muselo podariť atď ...ale byť znova tehotná tak isto po 12 tt naj 13/14 asi a tiež s tým žrebom je to pekne

bamboa
6. okt 2021

Ja som dala foto zo sona synovi (mal 9 rokov) a keď sme došli k rodičom na návštevu, tak im ukázal fotku a povedal, že bude mať súrodenca 🙂 On sa strašne tešil, už odkedy chodil do škôlky, pýtal súrodenca, tak sa mu to konečne splnilo 🙂 Tak sme to nechali naňho 😉

autor
6. okt 2021

@sintra nenazvala by som to nudou 🙂 my premýšľame či urobíme nejaké prekvapko alebo len povieme 🙂

@mariska1989 To mi je ľúto :( no asi aj preto sa hovorí rodine najskôr po tých 3 mesiacoch

@bamboa vau to je tiež super nápad 🙂

mariska1989
6. okt 2021

Je to lepšie lebo potom sa každý pozerá cez prsty, vadilo mi keď sa bavil niekto o tehotných ,o tom ako sa niekomu narodilo miminko. Ako prajem každej no pre niekoho kto potratu sa to zle počúva .preto radšej o niečo neskôr povedať

rk123
6. okt 2021

my sme tiez dali spravit tie zreby budes babka/dedko .. nasim sa to velmi pacilo, este take nevideli a kazdemu to ukazuju 😀 budu mat na pamiatku.
mne to tiez najskor prislo take .. ze normalne povieme, ale ako vravim malo to velky uspech

ajko2011
6. okt 2021

My sme svokrovcom nechali tehu knižku s fotkou z ultrazvuku na stole v obývačke a odišli sme. 😂

kikavadi
6. okt 2021

Prvé tehotenstvo sme si s manželom kúpili tričká: Budúci otecko a Budúca maminka s namalovanym bábätkom na chrbate a tak sme sa dostavili pred svokrovcov a švagrinú 😃
Mama býva ďaleko, tak sme oznámili najprv, že o 3 mesiace je svadba, nech sa dostaví (boli sme spolu s mužom vtedy 13 rokov, tak svadbu už dávno očakávali) a za tým nasledovalo, mimochodom budeš babka 😃
Druhé bábätko sme oznámili svokrovcom zase tak, že dcérka mala tričko s nápisom Budem velka sestra a mame som odfotila tehotenskú knižku, poslala cez messenger a za minútu mi už volala, či to naozaj 😃

petamich
6. okt 2021

presne takto na vianoce - dali sme im stieraci zreb, ktory vyzeral ako pohladnica vianocna, su zvyknuti, ze obcas dostanu napr. vikendovy pobyt alebo masaz, tak asi cakali nieco take 🙂 svokor nemal okuliare, tak nechapal co svokra zacala rumazgat 😂😂

autor
6. okt 2021

Všetky nápady sú krásne 🙂

@petamich Môžem ta poprosiť stránku, odkiaľ si kúpila tie žreby? 🙂

petamich
6. okt 2021
autor
6. okt 2021

@petamich Dakujem 🙂

1katus1
6. okt 2021

Normálne prišli na návštevu a manžel im povedal že ak všetko bude v poriadku budeme v lete 4. Žiadne veľké oslavy a hlúposti tipu stierače žreby darčeky a podobne. Moj otec s manželom si vypili aby všetko bolo ok dcére sme povedali že asi dostane súrodenca. Nechápem čo to majú v dnešnej dobe ženy za potrebu zo všetkého robiť ceremónie. Či je to oznámenie tehotenstva alebo oslava narodenín dieťaťa. Prestaňte pozerať romantické debiliny život nie je film .

kiki68
6. okt 2021

My sme dali si malej krabicky dudlik a k tomu listocek, ze cakajte ma v Juli a dudlik prosim uschovajte. Tiez tam bolo foto sona a este take trblietky modre ( vedeli sme po nifty, ze bude chlapec). Oznamili sme to mas Vianoce. Zrovna to tak vyslo, ze vtedy som bola v 14tt. Ten zreb mi pride mily a originalny. Kazdy musi spravit podla seba. My sme to spravili takto. Maju to dodnes vsetci odlozene na pamiatku. Ked mal na dalsie Vianoce pol roka, tak som im darovala gulu s odtlackom jeho ruky. Nasi maju radi take veci na pamiatku

pupava_lucna
6. okt 2021

My sme dali hrnčeky starka/starký mojim rodičom a stará mama/starý otec manželovým rodičom. Moji to nepochopili 😀

andreatytler
7. okt 2021

My sme to oznamili celej muzovej rodine naraz pocas narodeninovych oslav ked som bola v 3 mesiaci. Obliekla som si na oslavu tricko s tymto napisom a cakala na reakcie. V preklade: "Vzdy citaj co je napisane malimi pismenkami. Som tehotna".
Po 2 hodinach nikto nic. Potom prisiel muzov synovec s novou frajerkou a ta hned sa ma pyta ci som tehotna.
Ja som vedela ze nikto z muzovej rodiny si to bud nevsimne alebo ak si aj vsimne, nic nepovie, lebo sa bude bat ze prestreli. Oni su neskutocne opatrni a bojazlivi.

malinoismum
7. okt 2021

My sme starých rodičov prekvapili takto… 👇🏼
(Celkom sa potešili, keď videli obálku, že konečne svadba - nuž, tá by počkala, ale toto možno už nie 🙏🏽♥️😅)

lesnajahodka
7. okt 2021

Skoro, asi v 9t? Akurát mali obaja narodky tak som to spojila🙂

autor
7. okt 2021

Vau každá ste oznámili po svojom a veľmi pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre