Špinenie počas celého trimestra

jessinocka
9. jan 2014

Ahojte dievcata, viem ze tu je vela diskusii o jednorazovych spineniach, mna by vsak zaujimlo ci sa niektora stretla s dlhsich spinenim. Tzn niekolko tyzdnov. Ja som zacala v 6tt krvacat hnedou krvou, bezala som na pohotovost, vsetko bolo OK, na druhy den krvacanie prestalo, dali mi duphaston, magnerot a kyselinu listovu - vsetko 2x denne a od vtedy mam az do teraz take slabulinke spinenie...viem ze to nie je klasicky bezfarebny vytok (sorry za detailny popis), ale ako keby farby bielej kavy. Trva to uz 5 tyzden. Po navrate z nemocnice (lezala som tyzden) som bola u svojho obvodneho lekara, ktory ma pozrel a povedal, ze vsetko vyzera byt OK, a ze niektore zeny spinia aj do 4 mesiaca, a ze to nemusi nic znamenat. Na kontrolu idem v pondelok (4 tyzdne od poslednej navstevy dr), tak dufam, ze vsetko bude OK a dostaneme knizku.
Ma niektora skusenosti aj s takymto dlhym spinenim? Ak ano, kedy to prestalo? A cim to moze byt sposobene? Som z toho strasne nervozna :( lebo viem, ze to nie je fyziologicke, preto dakujem za kazdu radu alebo skusenost.

ninica
10. jan 2014

Ahoj. Ja som špinila len pár dní. Brala som Duphaston 2x1. Doktorka mi to potom zvýšila na 3x1. Mne špinenie ústupilo takmer hneď. Ak si bola na kontrole a všetko je ok, tka sa neboj, špinenie ti časom ustúpi. Mne vyšla dokonca číra krv. Z toho som bola pekne vydesená. Inak tiež mi odporučila magnerot. A ešte jedna rada, vyhýbaj sa sexu tak dlho ako sa len dá, aspoň kým ti neprejde špinenie. Držím palce.

sariloth
20. jan 2014

@jessinocka Ahoj,chcela som sa spytat ako pokracujete?Je vsetko v poriadku? Mam totiz podobny problem,spinim uz tyzden napriek Utrogesranu 3x2 a kludovemu rezimu.

zvolsiinylogin
20. jan 2014

@ninica magnerot je na predpis alebo volnopredajny?

zvolsiinylogin
20. jan 2014

@sariloth aj ja uz vyse tyzdna spinim...mne dal len magnezium...

sariloth
20. jan 2014

@zvolsiinylogin A v ktorom si tyzdni. Ja zacinam 8. Stale som bola pozitivne naladena,ale uz zacinam byt z toho nervozna.

zuzkag2
20. jan 2014

@jessinocka ahoj, ja som spinila asi do 17tt, nie uplne kazdy den, ale spinila. brala som duphaston, a bola som pn, len som lezala. mne ale od 14tt tvrdlo brusko, brala som magnezium, mozno aj tie stahy mi sposobovali to spinenie.

zvolsiinylogin
21. jan 2014

@sariloth dnes som 6+1, ale uz minule videl dajaku bodku, tak neviem urcite, ale srdiecko minuly tyzden nebolo, dnes idem zase, k inemu, sukromnikovi, na osmu, tak uvidim....mam pravdu povediac, nie je mi vsetko jedno....cez den lezim, vtedy spinenie ustupuje, ked viac chodim, tak zase, alebo na vecer sa to v miernejsej forme objavuje...inac este pred troma dnami som aj krvacala, bezala k dokim, a on, ze nie nie je to zive tehotenstvo, a dal mi iba magnezium, nic ine....tak neviem, co tym myslel... 😖 😕

ninica
21. jan 2014

@zvolsiinylogin
Magnerot je volnopredajny, ale ak si tehu, nerozumiem, preco ti nedal Duphaston. Ten je na zastavenie spinenia a nie Magnerot.

jessinocka
autor
21. jan 2014

Ja uz to mam skoro v poriadku, ale tahalo sa mi to od 6tt do 13tt, u dr. vyzeralo vsetko v poraidku, babatko rastie, takze hlavu hore dievcata, treba mysliet pozitivne 🙂
Duphaston doberiem tento tyzden(teraz som 14tt), dalsi brat nemam, magnerot mam este na 14 dni, potom ho uz tiez nemam brat, chodim normalne do prace(mam skor sedavu pracu), ale setrim sa, doma co najviac oddychujem...

jessinocka
autor
21. jan 2014

@zvolsiinylogin mne tiez krvacanie zacalo v takom skorom stadiu(5tt+4), na sone bolo vtedy vidno len gestacny vak a ziadne embryo...embryo bolo vidiet az na kontrolnom sone 6tt+4...mala som to tak isto ako ty a dopadlo to dobre, musis verit...aj ked viem, ze to je tazke, ja som tiez riadne stresovala, u nas bol skor manzel ten, kto od zaciatku veril, ze to dobre dopadne...

sariloth
21. jan 2014

@zvolsiinylogin Velmi drzim palce,aby vsetko bolo v poriadku,potom daj vediet.
@jessinocka Dakujem za povzbudenie,velmi sa tesim,ze je vsetko v poriadku,dufam,ze aj u nas to tak bude.

zvolsiinylogin
21. jan 2014

@sariloth vsetko v poriadku,maly ma 1,2 mm, sme posunuty o tri,styri dni pozadu...nic mi nedal na spinenie, o tyzden kontrola

sariloth
21. jan 2014

@zvolsiinylogin Jupiiii,ani nevies,aka som rada🙂

jessinocka
autor
21. jan 2014

@zvolsiinylogin no vidis, zvladli ste to 🙂 my sme boli tiez tyzden posunuty dozadu a potom na kontrole o 4 tyzdne me to uz dobehli 🙂 tie nase zlaticka su riadni bojovnici

zvolsiinylogin
21. jan 2014

@jessinocka ako sa to da dobehnut?

jessinocka
autor
21. jan 2014

@zvolsiinylogin js som nic specialne nerobila. Na prvej kontrole malo babo dlzku, co zodpovedala 7tt+2 dni (ale podla poslednej menstruacie som mala byt 8tt+2). Objednal ma na kontrolu o 4 tyzdne s tym, ze ak velkost babatka bude zodpovedat 11tt+2, tak je tehotenstvo v poriadku. No a ked som na kontrolu prisla tak nameral dlzku, ktora zodpovedala 12tt+1, cize babo samo dobehlo ten rozdiel...

zabka79
23. jan 2014

Ahojte, ja som 6+2tt a špinila som asi 5 dní. Ak ležím všetko OK, ak sa postavím a chodím špiním. Užívam duphaston, magnerot, kys.listovú a vit.C. Moje malé sa drží 😎. Bola som z toho dosť na nervy lebo o jedno bábo som už prišla tak som tak negatívne nastavená 😒 ,vtedy som špinila 2 mesiace ale v kuse, ale nie vždy a pre každého rovnaké príznaky končia rovnako. Mne osobne viac informácii škodí 🙂 Je veľa žien ktorým to dopadlo dobre aj keď špinili. Držím Vám palce 🙂

zvolsiinylogin
23. jan 2014

@zabka79 ja som dnes dost silno nahnedo, neviem,neviem...

dada281185
23. jan 2014

ahojte ja by som podla pm mala byt v 6/5 , ale podla sona asi 5/3 v pondelok som bola u gynekologa ale videl len gestačný vačok, plod ešte nie, večer som mala tmavohnedý výtok.bola som radšej na pohotovosti a tam všetko ok zatial ,beriem duphaston, ascorutin, magnesium, acidum folicum, potom som mala ten hnedý výtok ešte 2 dni a dnes tak svelohneddý ale len trošku som totiž na pn od dneska, kedže som minlulý rok potratila, preto so sa dalla na pn...dufam,že to bude k...

zabka79
23. jan 2014

@zvolsiinylogin špinenie neznášam 😠 ale ako čítam už si to riešila s doktorom a nič ti nedal, moje špinenie tiež doktori moc neriešili, asi je to dosť časté. Mne pomáha iba ležanie a moc sa nehýbať. Ak si to môžeš dovoliť a nechodíš do práce tak to skús aspoň na deň dva či sa nepolepší. Stará krv je vždy ten lepší prípad, moc držím palce nech to rýchlo prejde nech máš pokoj na duši. Daj vedieť ako pokračuješ. Ja som mala dnes ráno kvapku inak nič,ale kontrolujem sa sa stále 😒

zabka79
23. jan 2014

@dada281185 neboj budeš v pohode, dobré že to ustáva 😎

zvolsiinylogin
23. jan 2014

@zabka79 mala som az hnedo krvavy na papieri, ale nespanikarila som, lahla som si a dajako to ustalo, bola potom este hneda kvapka, ale aj tak sa budem kontrolovat...clovek nikdy nevie, a muzovi som uz hovorila, ze ked bude primrzat, ze pojdeme na pohotovost, suhlasil....dufam, ze v utorok bude malicke vacsie, a bude mu bit srdiecko, ze vsetko bude o.k....inac, skus sa spytat na utrogestan, je to desatnasok dufastonu...aj ja ho chcem, lebo som kedysi pri dufastone mala hrozne krce....ale to au v utorok...

zabka79
24. jan 2014

@zvolsiinylogin Ak sa to bude stupňovať tak isto choď na pohotovosť. Už som tam otravovala viac krát 🙂 Ja idem na kontrolu až 20.2. to budem v 11tt a doktor mi povedal, že to budem brať do 12teho ,je to dosť dlho, dúfam že si dovtedy poradím aj s Duphastonom 😎 Ja našťastie kŕče nemám. Strašne ma bolí chrbát, ale bojím sa cvičiť, som rada, že teraz so mňa nič netečie 😕 Tak v útorok ti budem držať palce, určite mu bude biť srdiečko 😉 Som zvedavá aj za teba 😀

zvolsiinylogin
24. jan 2014

@zabka79 uz ma to preslo.....trosku citim brusko, som ako slon, ale inac pohodka... 🙂

zvolsiinylogin
24. jan 2014

@zabka79 davaj bacha s tymi vysetreniami, akurat si pisem aj s tehu babenkou, a ta bola tolkokrat po vysetreniych, az potratila, po kazdom sone krvacala....aj mne sa to stalo asi kvoli vysetreniu a ze som sa viac hybala..

zabka79
24. jan 2014

@zvolsiinylogin No mne časté vyšetrenie ani nehrozí, môj doktor ma volá raz do mesiaca 😖 Na jednej strane je to dobré, ale na druhej strane som nervózna, že je moje bábo tak dlho bez kontroly. Minulé tehotenstvo som sa po mesiaci dozvedela že moje malé je mesiac odumreté. Ale rovnako si myslím, že časté sono nie je dobré. Vždy ma tak divno pichá v bruchu a sem tam aj kvapka krvi.

zvolsiinylogin
24. jan 2014

@zabka79 skus sa spytat na utrogestam, dufaston obsahuje 10 mg progesteronu, utrogestan 100 mg...kym je to hneda krv, nebol by to take hrozne, ako keby bola svetlocervena...len lez, moj muz vari, pere, zehli, upratuje a ani sa ma nedotkne....(obcas mi prave toto ide na nervy, maximalne mi da pusu a pohladi). hlavne kludovy rezim, myslim na teba, drzim ti palceky...a teraz si na tom ako?

zabka79
24. jan 2014

@zvolsiinylogin som druhý deň prakticky bez špinenia. 😎 Ráno som sa zobudila a zacítila mokro, rýchlo som kontrolovala, ale je to iba také číre bez farby. Ja stále odpočívam ale domácnosť je na mne. 😖 Máš dobrého muža - dávam mu palec hore 🙂

zvolsiinylogin
24. jan 2014

@zabka79 mokro mavam aj ja...tiez vsetko o.k...chvalabohu.... 🙂

zabka79
24. jan 2014

@zvolsiinylogin tak snáď už budeme mať so špinením na dobro pokoj 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre