Sono v 12. týždni u MUDr. Grochala

trendyy
15. jún 2020

Prosím vas, bola ste niektora u pana doktora v 12tt? Ako vam robil sono? Povedal uz aj pohlavie?

sonnenshein
15. jún 2020

V 12tt tazko. Bola som v 20tt

trendyy
autor
15. jún 2020

@sonnenshein mohla si byť v 20 ale robi 1.sono uz od 11tt ma to na stránke

sonnenshein
15. jún 2020

@trendyy V 12tt Ti tazko povie pohlavie zo sona. Nie ze nerobi ultrazvuk 🙂

gabika128
15. jún 2020

Mne v 13.tyzdni povedal Dr. Babjak zo sona pohlavie, na 70%. Dr Grochal je veľmi vychvaleny a ak sa bude dat a uvidí to, určite ti povie 🙂

jaskolka
15. jún 2020

Je možné už v 12 týždni povedať pohlavie, ak ide o chlapčeka. Mne tak doktorka povedala na 90 %že "už dačo tam rastie". A potom už len potvrdila v neskoršom štádiu.

danusskaaa
15. jún 2020

Nam povedal v 12+3 pohlavie - chlapec. Mal uz zidene guľky tak bolo vidno. Ale dievčatá nie su v tomto tak jednoznacne... Grochal u mňa top dr.

ajka0207
15. jún 2020

@trendyy ak bude vidno, tak ti povie, ale nebrala by som to smerodajne, v 12. tt je to velmi nepresne. Inak sono odporucam, velky odbornik, hlavne pri nejakych problemoch je dobre vediet to cim skor.

solinkarka
15. jún 2020

@gabika128 mne Babjak v 13tt nepovedal, že to je ešte skoro 🤔

tinka308
15. jún 2020

@trendyy mne tiez v 12 tyzdni povedal ze pravdepodobne bude chlapcek a mal pravdu. Myslim ze len u chlapcov je nieco vidiet 🙂

gabika128
15. jún 2020

@solinkarka nemusí to tam vidieť ešte, ale zhruba v tom období je viditeľný pohlavný výbežok a na základe jeho sklonu sa dá predpokladať pohlavie.

sono2
16. jún 2020

@trendyy v 11tt a v 20tt sú úplne rozdielne sona, jedno je zamerané na vývojové vady druhé pozerá už vyvinuté orgány úplne rozdielne!
Nedá sa robiť dokopy je tam rozptyl dva tri týždne.
Pohlavie ti nikto v 12tt nepovie ani on. Bola som u ňho dvakrát na veľkom sone v 22tt.

lenka2710
16. jún 2020

@trendyy ja som bola u Babjaka a tiež mi povedal už v 12tt pohlavie, ale išlo o chlapca, tam sa jedna o ten výbežok, či je skôr do vrchu alebo do boku ci ako, potom v 22tt mi to potvrdil

nini1010
16. jún 2020

Ale hej,pvie ti v 12tt ale nie je ti iste.Podla kosticky z ktorej sa vyvija pohlavie sa to da sikovne predikovat.Mne bolo urcene oba razy presne aj vsetkym mojim znamym.

trendyy
autor
17. jún 2020

pre mna pohlavie nie je dôležité, len ma zaujimali skusenosti.Par bab mi tvrdilo ze na 90% im urcil pohlavie v 12tt a sa mi tomu nechcelo verit.
Ja chcem byt len kludnejsia ze je všetko v poriadku.Mam termin v pondelok.
Dakujem za info

adka0102
17. jún 2020

@trendyy ja som unho bola v 12tt, sono robil cez brucho a k pohlaviu sa este nevedel vyjadrit ☺️

junyk
3. aug 2020

Ahojte budúce maminky. Nechcem otvárať novú tému lebo ich je tu neskutočne veľa, ale malo aktuálnych.... chcem sa opýtať ako rýchlo Vam dali termín pánovi MUDr Grochalovi? Môžem ísť aj po vlastnej línií alebo potrebujem doporučenie od môjho gynekológa? A ci môžu ísť aj oteckovia dnu aby videli UTZ 😊 ďakujem za odpovede 😊

adka0102
3. aug 2020

@junyk ahoj, vidim ze si v 6.tyzdni ☺️ Ja som sa objednavala po potvrdeni srdiecka mojim gynekologom, takze som bola asi v 7tt..radsej volaj skor ako neskoro ☺️ Doporucenie od gynekologa nepotrebujes, sono si hradis v plnej vyske (80€), takze vymenny listok nie je potrebny...dnu moze ist aj otecko, ale je to spoplatnene sumou 5€

junyk
3. aug 2020

@adka0102 hej hej v 6.tt som 😊, ale radšej sa o to zaujímam skôr, keďže je to vyhľadávaný pán doktor. Ja idem k môjmu gynekológovi 17.8. uz by mala byť akcia srdiečka a hneď tam chcem volať keďže tehulkovanie som začala s ATB, tak chcem byť pokojnejsia...dakujem za info 😊

babika25
19. júl 2022

@gabika128
@jaskolka
@danusskaaa
@solinkarka
@tinka308
@trendyy
@nini1010 ahojte, trošku staršia téma,ale nechcem zakladať novú 🙂 sedelo vám to nakoniec? Ja som bola v 12+4tt a povedal mi že takto skoro sa to nedá úplne povedať,že to je ťažko,ale že to vyzerá skôr na chlapca...ale pozrel bábo od spodu (akoby zo sedu) že sa mu tam niečo črtá,(ja som myslela že tam je v tomto TT ešte len ten pohlavný hrbolcek ,žiadny pipík ešte-ale žiadny hrbolcek,ani sklon nepominal). ..,ale že na 100% až v tom 20tt. Máme už dvoch chlapcov,tak tam bola malá dušička po dievčatku...najdôležitejšie je že výsledky boli v poriadku ❤️ pýtam sa zo zvedavosti 🙂 inak ako lekár super 👌

jaskolka
19. júl 2022

Chlapca vidno väčšinou skôr, práve kvôli rastúcemu pipiku. Mne sa to potvrdilo, v 16.tt

trendyy
autor
19. júl 2022

@babika25 mne povedal dievcatko az v 20tt..sedelo

gabika128
19. júl 2022

@babika25 áno, pohlavný výbežok a ak je dieťa v dobrom uhle, tak ti vie zmerať nejaký uhol, pod ktorým ten výbežok je a na základe toho je to chlapec alebo dievka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre