Sono prsníkov v 12. týždni

14. sep 2021

Ahoj baby je možné ísť na sono prsníkov keď v deň sona budem v cca 12 týždni? Ďakujem

e1i
14. sep 2021

mne v tehotenstve a pocas dojcenia nedoporucovali (ak ide o preventivku). ak ide o dolezite vysetrenie alebo pravidelne sledovanie tak samozrejme nie je dôvod to odkladat

veronice
14. sep 2021

Chodim pravidelne, jeden lekar mi povedal ze pocas dojcenia nemam chodit, pocas tehotenstva som bola. Druhy lekar povedal ze sono prsnikov NIE JE prekazka pocas tehotenstva ani dojcenia takze mam chodit riadne raz za rok ako sme dohodnuti. Logicky mi to vychadza ze ak v tehotenstve a pocas dojcenia nie je problem sono brucha, nevidim dovod preco by mal byt problem so sonom prsnikov ktore trva tak max 5 minut... Takze tehotna, netehotna, dojciaca nedojciaca, chodim vzdy na termin 👍 inak na sono prsnikov som bola v tehotenstve v 14tt. Este som aj vravela ze som tehotna a nikto k tomu ziadne vyhrady ani poznamky nemal 😊

nika23t
14. sep 2021

Aj mne bolo povedané, že počas tehotenstva môžem ísť, počas dojčenia nie.

autor
14. sep 2021

Aha v poho ďakujem. Ešte otázka kedy ísť doktorke prvý x že soˇm tehotná ? Som ešte len v začiatkoch robila som test a ukázal dve čiarky

len_nig
14. sep 2021

Ja som bola v 16 týždni a bez problémov 😊

nikpa
14. sep 2021

Áno, bola som tak

veronice
14. sep 2021

Vacsinou sa prva prehliadka planuje na 7.-8.tt lebo skor tam nie je nic moc vidno. Ale zavolaj lekarke a uvidis co ti povie, aky ti da termin 👍

ikonica
14. sep 2021

Uz by som sla... V 12tt sa robia prve skriningy... A mne tiez v tehotenstve a pocas dojcenia neodporucali sono... Az po ukonceni dojcenia.. tie zlazy sa vtedy spravaju asi trochu inac a asi to skresluje vysetrenie.. neviem, nie som odbornik...

janinah
14. sep 2021

Ak len prevencia tak by som nešla.

monika_mt
14. sep 2021

@veronice No počas dojčenia sa sono prs neodporúča z jediného dôvodu -mliečne žľazy sú plné mlieka a doktor kvoli tomu nevidí poriadne to čo by potreboval vidieť, preto sa usg pŕs odporúča až po ukončení dojčenia keď už nejde z prsnikov žiadne mlieko.

luci_ba
14. sep 2021

ja som bola na preventívke v 16tt. Povedala som to pani doktorke, zapisala to do správy a normalne ma vysetrila.

kataka10
14. sep 2021

Mne preventivne sono prsnikov pocas tehotenstva zrusili a prist som mala pol roka po ukonceni kojenia. Samozrejme ak je to sono z nejakeho akutneho dovodu, robi sa aj pocas tehotenstva alebo kojenia. Ak si 12tt urcite uz treba ist k dr na kontrolu, v 12-13tt sa uz robia prve screeningy.

veronice
14. sep 2021

@monika_mt ano, z tohto pohladu je to logicke. Ja som to myslela z toho pohladu ze to nie je ohrozenie 🙂 ja chodim tak ci tak lebo mame v rodine pedispoziciu na tieto "srandy" tak musim za kazdych okolnosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre