Som v prvom trimestri a vyšiel mi zlý výter

30. jún 2020

Zdravím som v 1.trimestri a vyšiel mi zlý výter lekár mi predpísal lieky MACMIROR COMPLEX 500 (vaginálne tablety) lenže v pribalovom letaciku stojí že sa nemaju užívať počas 1.trimestra. Mate s nimi niektorá skúsenosť?

malebiele
30. jún 2020

ja si myslim, ze kontaktuj idealne svojho gynekologa, co ti na to povie on, on pozna tvoj zdravotny stav, my nie.. ak ti to predpisal aj napriek tomu ze vie ze si tehotna, asi to ma nejaky dovod, ozvi sa mu a uvidis

autor
30. jún 2020

No on mi povedal ze sú to lieky pre tehotné ibaže v letaciku píše ze v 1.trimestri nie

malebiele
30. jún 2020

tak mu pre istotu zavolaj a spomen to, ak si nie si ista, ze ci to je vhodne, za opytanie nic nedas, uvidis co ti povie.. pripadne mu povedz, ze nesuhlasis s danou liecbou a ci ti nevie dat inu alternativnu, ktora by bola vhodna aj v 1.trimestri

babyttcirl
8. júl 2020

Tak ako? Uzivala si ich? Ja som v 9tt a mam ich predpisane tiez. Ale len raz tyzdenne. Po prekonanej infekcii. Cize jednu tabletku tyzdene. Zatial som si dalantu jednu, ale neviem ci si dam dalsie. Pokial to bude ok a ja sa budem citit ok, nebudem to brat.

malebiele
8. júl 2020

@babyttcirl nechcem strasit, ale ak prestanes brat sama od seba, napriek tomu ze sa budes citit ok, infekcia tam stale moze byt, aj ked nebudes mat ziadne priznaky a dokonca sa moze preniest na plod a tym ho poskodit, takze by som robila tak, ako povedal lekar, predsa len on je odbornik.. pokial ti povedal ze staci zobrat len jednu tak ok, ale pokial nie, brala by som tak ako kazal a dokedy kazal

babyttcirl
8. júl 2020

@malebiele no to chapem. Ale pred tyzdnom som dobrala zinnat ATB po ktorych sa mi polepsilo. A toto mi dala raz za tyzden aby sa mi to nevracalo ten zapal. I ked vysledky boli ok. Tak neviem ci sa mam zbytocne dalej ladovat tymto a ci to neohrozi plod??? Z jednej urcite nie si myslim..ale su podla mna AJ bezpecnejsie alternative v prvom trimestri, nie??

malebiele
8. júl 2020

@babyttcirl tazko povedat, ako prevenciu si myslim ze tiez su aj ine volby, ale pripadne sa jej skus ozvat, ci je nutne to brat dalej, alebo sa pytaj na kontrolny ster a vysvetli jej, ze nechces brat zbytocne nic co nemusis 🙂

autor
8. júl 2020

Áno beriem ich a mam pocit ze mi pomohli už nemám také Pocity ako pred tým len je tam 12 tabliet a vybrala som ich len 7 dní. Myslím ze týždeň by mohol stačiť nechcem dlho užívať ATB.

babyttcirl
8. júl 2020

V ktorom si tt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre